Secret Smile

Okładka książki Secret Smile Nicci French
Okładka książki Secret Smile
Nicci French Wydawnictwo: literatura piękna

Zbierałam sie długo, żeby przeczytać tą pozycję, a jak już zaczęłam, to nie mogłam się oderwać, bo czytało się naprawdę szybko. Troszkę mi przypominało historię z "Fatalnej namięności", może to przez to, że pisali ci sami autorzy. Życie pokazuje, że jednak ludzie mogą mieć nie po kolei w głowie, a niektóre miłości, są wręcz przerażające. Przez Brendana tyle tragedii i lekko zniszczona psychika. Na pewno mocnym akcentem jest zakończenie, bo tego się nie spodziewałam. Myślę, że każdy kto lubi thrillery, to powinien sięgnąć po tą ksiązkę :)

1978

Zaczyna się świetnie, a potem coś się stało i książka ostatecznie nie zachwyca. Ona i on, znają się od niedawna, ledwo kilka randek, a on już wie, że nie pozwoli jej odejść. Kiedy ona kończy ich krótką znajomość, on postanawia się na niej zemścić. Wokół Mirandy dzieją się dziwne rzeczy, ale nikt jej nie wierzy....
Książka miała potencjał, ale jak na thriller to jest za mało wciągająca i za mało oryginalna. Traci tempo, nie wciąga i w sumie poza zakończeniem jest dość przewidywalna.

Książka miała potencjał, ale jak na thriller to jest za mało...

"Doskonały thriller psychologiczny o odrzuconej miłości, która przeradza się w obsesję."- ponownie mogłabym polemizować. Według mnie doskonały to on nie jest a do tego temat oklepany i znany - taki, który już się przejadł..Dla mnie to powieść bez polotu, szału i dla mnie również napięcia. Jeśli chcecie się bać to nie tutaj.

To... dziwna książka. Nie pamiętam, kiedy ostatnio skończyłam pozycję z taką konsternacją.
Zaczyna się fajnie, bardzo obiecująco. Tak obiecująco, ze można już sobie pogratulować jej wyboru i ucieszyć się, że czeka Cię kilka godzin całkiem przyzwoitej rozrywki.
Akcja się rozpędza i myślisz sobie: "To już jest mocno porąbane. I zajebiście".
A potem... No właśnie, potem jest najdziwniejszy przestój na świecie. W tym momencie można sobie powiedzieć ze to tylko chwilowe uspokojenie, a zaraz coś rąbnie tak, że przyjdziesz na lubimyczytac i z uśmiechem dasz 10 gwiazdek.
No... nie bardzo. Ta książka od połowy wygląda tak, jakby ktoś zgubił pierwowzór, po czym znalazłby go dziesięciolatek i po prostu dokończył.
Dziwna książka z tego "Tajemniczego uśmiechu". Czytanie go to jak jechanie rollercoasterem.
Który zaciął się w połowie drogi.

Akcja się rozpędza i myślisz sobie: "To już jest mocno porąbane. I zajebiście".
A potem... No właśnie, potem jest...

Całość recenzji: http://ksiazko-choliczka.blogspot.com/2018/05/tajemniczy-usmiech.html
Miranda i Brendan spotykają się od niedawna. Na początku nic nie zwiastuje tragedii jaka się wydarzy w ich życiu. Miranda pewnego dnia nakrywa Brendana na czytaniu jej pamiętnika co przelewa czarę goryczy i Miranda zrywa z nim. Niestety on tak łatwo nie odpuszcza.
Książka jest świetnym thrillerem psychologicznym, a czytając ją czuję się wręcz irytację i poczucie bezsilności głównej bohaterki wobec tego co się dzieje. Historia wydaje się być bardzo prawdopodobna, dlatego też wciąga i czytając ją czuje się niepokój. Zwykły człowiek, a dokonuje rzeczy niepojętych dla normalnej osoby. Mamy tu do czynienia ze zwrotami akcji, które potęgują uczucie niedowierzania w to co się dzieje. Zakończenie może niezbyt porywające, ale ogół książki zdecydowanie polecam.

Książka jest świetnym...

Historia o mężczyźnie, który nie potrafi odejść. Takim, który pomimo twojej niechęci długo będzie cię prześladował. Chodził za tobą, śledził cię, wtrącał się w twoje życie, intrygował za twoimi plecami. Bohaterka przeżyła piekło, usiłując wyzwolić się z toksycznej relacji. Dobra powieść, polecam.

Trzymający w niepewności i napięciu thriller. Książka napisana dobrym stylem, bez nużących opisówek, logicznie i z sensem. Zakończenie zaskakuje tak jak to powinno być w dobrym thrillerze.

Szczerze przyznam że czytając recenzje liczyłam na więcej. Ale zakończenie fakt,zaskakujące.

Książka napisana lekko, bardzo szybko się ją czyta. Obsesja, o której jest informacja, dotyczy dwóch stron. Zakończenie jak dla mnie bardzo banalne, nie zaskoczyło mnie wcale.

Dobry wciągający thriller ukazujący jak szybko tracimy najbliższych ,przyjaciół poprzez zauroczenie uśmiechem szaleńca. Koniec Mnie zaskoczył .

• Nicci French
  • 2010