Dania z anegdotą

Wydawnictwo: Świat Książki
8324701958

Z jednej strony przepisy na najpopularniejsze proste i wykwintne sosy, sałaty, przekąski zupy, dania rybne, mięsne i desery. Z drugiej ich niezwykłe dzieje, opowiedziane ze swadą i humorem...

Aksamitt | 2014-12-15

Układ książki odpowiada kolejności serwowanych potraw na stołach, czyli od lekkich przekąsek, poprzez dania głowne do deserów. Odpowiednio klika rozdziałów, a każdy z nich opatrzony anegdotami, rysem historycznym o powstaniu najbardziej dziś znanych sosów, sałat, mięs czy zup. To klasyka kuchni światowej, przepisy mające stałe miejsce w naszym rodzimym jadłospisie.
Ta pozycja może stanowić świetny grunt dla dalszego rozwoju umiejętności kulinarnych. Do tego daje znajomość pochodzenia potraw, dzięki czemu zyskuje się przepis podstawowy i możliwość wariacji na jego temat.
Bardzo podobało mi się wszystko to co było wokół przepisu, czyli odnośnie historii potrawy. Stanowiło dla całości to czym są przyprawy dla dań.
Przestrzegam: nie zasiadać do lektury głodnym!

Megsss | 2013-08-30

Uwielbiam książki tego typu. Oprócz przepisów na klasyczne dzieła kulinarne z całego świata mamy tu historię ich powstawania i kilka słów komentarza autorki. Przyjemna:)

Meggi59 | 2015-05-14
Przeczytana: grudzień 2012