Śmierciowisko

Okładka książki Śmierciowisko
Anna Głomb Wydawnictwo: Videograf II fantasy, science fiction
289 str. 4 godz. 49 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Wydawnictwo:
Videograf II
Data wydania:
2012-10-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-10-01
Liczba stron:
289
Czas czytania
4 godz. 49 min.
Język:
polski
ISBN:
9788378351207
Tagi:
Powieść polska 21 w.
Średnia ocen

                6,2 6,2 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Światy równoległe Małgorzata Binkowska, Michał Cholewa, Anna Głomb, Szymon Gonera, Anna Kańtoch, Katarzyna Kubacka, Marcin Pawełczyk, Katarzyna Rupiewicz, Helena Strokowska, Iwona Surmik, Andrzej Trybuła
Ocena 5,8
Światy równoległe Małgorzata Binkowsk...
Okładka książki Ścieżki wyobraźni Małgorzata Binkowska, Michał Cholewa, Łukasz Falszewski, Łukasz Marek Fiema, Anna Głomb, Szymon Gonera, Magdalena Grajcar, Anna Kańtoch, Barbara Kirszniok, Katarzyna Kubacka, Michał Opara, Izabella Pacek, Marcin Pawełczyk, Małgorzata Pudlik, Katarzyna Rupiewicz, Bożena Siedlaczek, Helena Strokowska
Ocena 4,0
Ścieżki wyobraźni Małgorzata Binkowsk...

Mogą Cię zainteresować

Oficjalne recenzje i

To, co uśpiliśmy



1720 52 39

Oceny

Średnia ocen
6,2 / 10
201 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
20
20

Na półkach:

Nie planowałem czytać tej książki. Natrafiłem na nią przypadkiem w Empiku w Poznaniu w czasie powrotu z Amsterdamu a w drodze na Ostróda Reggae Festival. Zanim przystąpiłem do lektury, upłynęło trochę czasu. Tytuł czekał w kolejce, najpierw musiałem skończyć wcześniejszą lekturę, potem musiał przeczekać czas, jaki potrzebowałem, aby przystąpić do jego lektury (zawsze do lektury nowej książki przystępuję z namaszczeniem), ale kiedy zacząłem czytać, lektura trwała dość krótko: cztery dni – szybko jak na moje tempo czytania. Można więc powiedzieć, że nie czytałem dla przyjemności, lecz na skutek metodycznego „zaliczania”, czytania, wchłaniania tytułów według kolejności ich zakupu. Przy takiej ilości książek do przeczytania, jakie stoją na półkach licznych – jeszcze - księgarń opracowałem swój system czytania, by nie zwariować, mając świadomość, że i tak wszystkiego nie przeczytam.


W miarę czytania świat przedstawiony przez Annę Głomb w jej opowieści coraz bardziej mnie wciągał. Nie tylko sama intryga była wciągająca, nie tylko losy głównej bohaterki były zajmujące, nie tylko postaci były porywające (dosłownie), lecz przede wszystkim stworzony za pomocą słowa świat. W czasie lektury książka Anny Głomb jawiła mi się jako hołd dla słowa, słowa, które tworzy świat opowieści. Opowieści natomiast wyłaniały się z tego świata niczym realne, odrębne byty istniejące dzięki ludzkim emocjom – kreowane głównie przez strach i bojaźń. Autorka stworzyła taki świat: postaci realne, rzeczywiste wchodzące w relacje z bytami pochodzącymi ze świata ich lęków, które ożywiają te same opowieści w różnych wersjach. Świat postaci rzeczywistych i postaci zrodzonych z opowieści istniejących w zbiorowej świadomości (Baba Jaga o kilku imionach, Człowiek ze Skraju lasu jako ta sama postać występująca w różnych opowieściach różnych ludów mówiących o tym samym) jest światem tożsamym, tworzy świat przedstawiony powieści, jest światem spójnym, to znaczy postrzegane zjawiska nie mają rozróżnienia na rzeczywiste, realne, prawdziwe i na zmyślone, wyobrażone – one jawią się bohaterom na tej samej płaszczyźnie, w tym samym wymiarze. Łączą świat rzeczywisty, świat zmysłów z jego cieniem, z nie-światem, który nie jest materialny.

Słowo jako nośnik łączący oba światy, słowo jako spoiwo, które jest zarazem tworzywem, które zostaje ożywione swoim własnym tchnieniem, swoją własną istotą, tym, że jest i porwane przez ludzką myśl kreuje nowy świat, w tym przypadku świat śmierciowiska, który łączy się ze światem, jaki znamy, za pomocą znaków, odwołań, odniesień (The Doors, Kurtz, język rosyjski, Faust i inne). Dowód, sygnał, znak, że w naszym świecie mogą istnieć światy równoległe, autonomiczne wykreowane przez słowo.

Nie planowałem czytać tej książki. Natrafiłem na nią przypadkiem w Empiku w Poznaniu w czasie powrotu z Amsterdamu a w drodze na Ostróda Reggae Festival. Zanim przystąpiłem do lektury, upłynęło trochę czasu. Tytuł czekał w kolejce, najpierw musiałem skończyć wcześniejszą lekturę, potem musiał przeczekać czas, jaki potrzebowałem, aby przystąpić do jego lektury (zawsze do...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    585
  • Przeczytane
    247
  • Posiadam
    101
  • Fantastyka
    16
  • Teraz czytam
    11
  • Ulubione
    9
  • 2014
    7
  • 2013
    6
  • E-book
    5
  • Chcę w prezencie
    4

Cytaty

Więcej
Anna Głomb Śmierciowisko Zobacz więcej
Anna Głomb Śmierciowisko Zobacz więcej
Anna Głomb Śmierciowisko Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także