Cholesterol

Seria: Lekarz Rodzinny
Wydawnictwo: Helion
Cholesterol
poradniki

zdrowie w pigułce Cholesterol jest tłuszczowym związkiem chemicznym niezbędnym do życia, ale jego nadmiar w organizmie człowieka może być groźny dla zdrowia. To właśnie on wywołuje miażdżycę, zwiększa zagrożenie zawałem serca i jest głównym czynnikiem ryzyka choroby wieńcowej. Wysoki poziom cholesterolu to powszechny problem, który dotyka aż dwóch trzecich dorosłych Polaków. Nazywa się go cichym zabójcą , bo narasta niepostrzeżenie przez wiele lat, a chory często dowiaduje się o nim dopier

Chaoticreader | 2016-04-30
Sylwia | 2011-12-24