Bóle pleców

Tłumaczenie: Agnieszka Sobolewska
Seria: Lekarz Rodzinny
Wydawnictwo: Helion
Back pain
zdrowie, medycyna, ból, bóle, plecy
zdrowie, medycyna

zdrowie w pigułce Bóle pleców to bardzo powszechna dolegliwość -skarży się na nią ponad połowa Polaków. zwykle pojawia się przy podnoszeniu ciężkich przedmiotów, pochylaniu czy nadwyrężaniu się i odczuwana jest w dolnej części pleców. Szczególnym jej rodzajem są bóle korzonków nerwowych, spowodowane uciskiem na nerw (przykładem jest rwa kulszowa). Na ból pleców najczęściej narzekają osoby, które mają nadwagę, prowadzą siedzący tryb życia, nie uprawiają sportu i często podróżują samochodem,

Tineczka1991 | 2013-12-28