True colors
9788323851974
życie, zmiana, dorosłość
Kropla_mnie

W wieku zaledwie osiemnastu lat Meredith Ashe została zmuszona do opuszczenia rodzinnego Billings w Montanie na skutek intrygi matki Cyrusa Hardena, z którym niedawno się zaręczyła. Nie miała wówczas grosza przy duszy, i na dodatek była w ciąży. Po kilku latach Meredith powraca do miasta - już jako szefowa międzynarodowej korporacji, silniejsza i mądrzejsza, planując wrogie przejęcie firmy Cyrusa. Cyrus nie zna jej tajemnic, a ona nie zamierza mu ich zdradzać. Chce, by uważał ją za taką samą zastraszoną i nieśmiałą dziewczynę, jaką przed laty porzucił...

źródło opisu: http://www.harlequin.pl/ksiazki/barwy-zemsty

źródło okładki: http://www.harlequin.pl/ksiazki/barwy-zemsty

Stokrotka | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 13 lipca 2017

„Nigdy nie zapomnę” Diany Palmer to jedna ze słabszych książek, jakie miałam okazję czytać. Pożyczyłam ją z biblioteczki w ośrodku wczasowym i umęczyłam się niesłychanie. Tak to jest, gdy walizka niewielka i nie ma jak upchnąć większej ilości książek.
Ilość absurdów w tej powieści mnie osłabiła. Główni bohaterzy byli tak dziecinni i niekonsekwentni w swoich czynach i słowach, że przeżywałam czytelnicze męki. Autorka po kilkudziesięciu stronach zapominała, o czym pisała i zaprzeczała sama sobie. Przykład? Przesłodka i prześliczna Meredith stwierdza w rozmowie z przyjacielem-ochroniarzem, że o bogactwie swego męża dowiedziała się w dniu ślubu. Kawałek dalej powraca wspomnieniami do ich pierwszego spotkania(jazda limuzyną m.in. z tymże ochroniarzem) i przypomina sobie rozmowę o milionach Henry’ego. Zgroza!
Diana Palmer stworzyła wyjątkowo nieprawdopodobną, infantylną i nielogiczną historię. Nie polecam, a wręcz odradzam.

basik | 2017-07-18

Jedna ze słabszych powieści pani Pakmer jakie przeczytałam.
Za dużo rozmów na ten sam temat, za dużo rozterek i wspomnień o tym co było.
Motyw zemsty też skierowany nie do tej osoby co trzeba, bo to raczej zawiniła nadopiekuńcza "mamuśka" bohatera , chociaż on sam tez nie był bez winy.
Raczej nudna ta powieść, przegadana o niczym konkretnym, przewidywalna co do zakończenia. Brak w tej powieści emocji, brak konkretnej akcji a rozmowy o przejęciu firmy po prostu sobie już odpuszczałam.
Nie polubiłam żadnego bohatera, bo nie było za co i raczej denerwowało mnie ich zachowanie. Dorośli ludzie powinni ze sobą rozmawiać, żeby uniknąć nieporozumień i nie niszczyć sobie życia.
Mnie ta powieść nie wciągnęła, ale miłośniczki pani Palmer mogą mieć inne zdanie.

Gala | 2017-04-06
Przeczytana: 20 marca 2017

Diana Palmer jest lekiem na całe zło. Jej książki są dobre na deszczowe i pochmurne dni, ale i z przyjemnością czyta się je podczas wiosennego dzionka, czy choćby w upalnym lecie...a także podczas choroby leżąc w łóżku lub przerywnik pomiędzy trudniejszą w odbiorze literaturą.
Autorka ma specyficzny styl, do tego pisze według pewnego schematu, ale absolutnie nie przeszkadza to w czytaniu.
Lubię jej książki, bohaterów, którzy są barwni, ciekawi i zaskakujący. Mało tego Palmer zabiera nas w ciekawe miejsca.
Typowa opowiastka o miłości..., którą czyta się w znakomicie płynny i wciągający sposób...
Nie wiem czy jest na tyle charakterystyczna, że sprawi, iż zostanie mi w pamięci...nie wiem tego, czas pokaże.

myślnik | 2013-06-17
Na półkach: Przeczytane, Bye - bye!
Przeczytana: 2011 rok

W roli złej królowej - matka głównego bohatera.
Historia,stulecia znają takich opowiastek wiele.
On bogaty,z wpływowej rodziny.
Ona przeciętna,pospolita,bez koneksji rodzinnych.
Wspólny czas pokazuje im jak wiele dla siebie znaczą...
Wspólne chwile owocują skutkami...
Intryga pani matki wypędza młodą dziewczynę z rodzinnego miasteczka.

Rozczarowanie ukochanym.
Ból po jego stracie i żal,utwardzają charakter młodej dziewczyny.
Po latach wraca,by udowodnić,że nie jest już zastraszoną myszką chowającą się po kontach przed pieniędzmi bogaczy.

Kobieta sukcesu!
Widmo przejęcie przez nią rodzinnej firmy Cyrusa.
Konsekwencje wyborów sprzed lat,osaczają bohaterów w zastraszającym tempie,ziejąc ogniem paniki,nienawiści i kłębiących się obaw.

Królowa matka i jej manipulacje dla dobra synka.
Książę jak zwykle niczego nieświadomy(co z tymi facetami jest!).
Kopciuszek,który potrzebuje lat by wrócić i zmierzyć się z bolesną przeszłością.

Nic tak nie doprowadza mnie do szału jak ludzie,którzy...

ZakochanaOna | 2015-11-16
Przeczytana: 16 listopada 2015

Historia jak z baśni Andersena, ona biedna, młoda, śliczna i szaleńczo w nim zakochana. On bogaty, cyniczny, przystojniak myślący, że cały świat leży u jego stóp. A między nimi nadopiekuńcza matka, która jak zwykle wie co dla syna najlepsze. Historia jak wiele innych, lecz zamiast magicznej matki chrzestnej mamy tutaj bogatego, współczującego mężczyznę gotowego pomścić krzywdę zranionej dziewczyny. Oczywiście jak wszystkie historie wychodzące spod pióra Diany Palmer ta również nie może się zakończyć inaczej niż happy endem i za to ją uwielbiam :) Przyjemne czytadło na odprężający wieczór z bogatą i urzekającą historią miłosną w tle.

Adopedia | 2017-03-05
Przeczytana: 04 marca 2017

"Barwy zemsty" (aczkolwiek przeczytałam tą książkę pt. "Nigdy nie zapomnę") Diany Palmer to doprawdy urzekająca powieść. Pokazuje życie z każdej strony, zarówno tej okrutnej, jak i tej dobrej. Prawdopodobnie dlatego sięgnęłam po nią drugi raz, co zdarza się w moim przypadku nie za często.
Książka opisuje losy Meredith Ashe, która jako 18-latka zakochała się w młodym (lat 28) biznesmanie. Wszystko zaczęło się niewinnie, przypadkowym zdarzeniem (Meredith pracowała jako kelnerka, oblała go kawą). Tym biznesmanem był Cyrus-bogaty mężczyzna zarządzający firmą "Harden Properties", bardzo wysportowany i przystojny, kobiety lecą na niego jak muchy do miodu (w tym przypadku ciężko byłoby znaleźć inne porównanie). Jednakże mu na żadnej z tych kobiet nie zależy, dopóki nie pojawia się Meredith, zakochuje się w niej, ale mówi jej tylko o tym, jak bardzo go pociąga. Meredith odwzajemnia jego uczucia. Wszystko zaczyna się poprzez zajście przez nią w ciążę już za pierwszym razem. On o niczym...

Ewelina | 2016-01-14
Na półkach: Przeczytane, O miłości, 2016
Przeczytana: 13 stycznia 2016

Ponad 500 stron, szkoda że nie 50, może wtedy książka byłaby lepsza. Masło maślane - ona bez przerwy powtarza jak to on ją zranił, że nigdy jej nie kochał, tylko pożądał. On z kolei w kółko ubolewa nad faktem, że nic nie wiedział, że został oszukany. Nuuuuda!
No i jeszcze Cyrus jako antybohater - która kobieta chciałaby mężczyznę, który we wszystkim wierzy mamusi, a nie ukochanej kobiecie, no i na pierwszym miejscu stawia swoją firmę, a nie rodzinę. Po prostu nie da się go lubić.

LoVeandHoPe | 2014-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2014

Pisalam ostatnio opinie o dwoch powiesciach pani Diany Palmer: "Zerwane wiezi","Nieustraszeni". Jesli chodzi o druga powiesc to dopiero pozniej zorientowalam sie,ze jest ona kontynuacja pierwszej.
Dzisiaj zas zabralam sie za czytanie powiesci rowniez pani Palmer pt. "Barwy zemsty" i jak sie okazalo, ksiazka ta tez jest powiazana z poprzednymi powiesciami. Tylko ze nie jest kontynuacja historii,a jedna z pierwszych powiesci otwierajacych cykl. Tak przynajmniej mi sie wydaje, bazuje na datach wydania. Tylko,ze nie mialam pojecia o serii powiesci, jesli taka faktycznie istnieje.
Nie lubie zaczynac cyklu ksiazek od srodka. No coz, mam nauczke. Nastepnym razem nie bede wypozyczala ksiazek z biblioteki, ktore znajduja sie na tej samej polce, obok siebie i wyszly spod piora tego samego autora, jesli wczesniej nie upewnie sie,ze ksiazki te nie stanowia calosci, tylo opowiadaja odrebna historia.

"Barwy zemsty" opowiadaja znany nam scenariusz. Mloda kobieta zakochuje sie w bogatym,...

katarzyna21102 | 2014-10-08

Książka warta przeczytania. Opowiada historie młodej dziewczyny , która musiała opuścic swoje rodzinne miasto będąc w ciąży i nie mają grosza przy duszy . Ale to tylko dlatego bo zakochała się w mężczyźnie, którego matka zrobi wszystko, aby zniszczyc jego związek . Oskarżona o kradzież i zdrade wyjeżdża . Po kilku latach wraca aby sie zemścic, została bogatą wdową, ale nikt o tym nie wie. Wszyscy w miasteczku myśla, że dalej jest szarą myszka, biedną dlatego mężczyzna którego kiedyś kochała daje jej prace kelnerki w swojej restauracji. Wszystko się komplikuje , kiedy znowu między bohaterami zaczyna rodzic się uczucie.

Paula | 2014-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2014

Naprawdę polecam książki tej autorki. Jeśli chcesz sięgnąć po coś lekkiego i przyjemnego po ciężkim dniu w pracy, a potem w domu z dziećmi... To jest coś idealnego