Skrywane tajemnice

Okładka książki Skrywane tajemnice Diana Palmer
Okładka książki Skrywane tajemnice
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Long Tall Texans (tom 51) literatura obyczajowa, romans
Long Tall Texans (tom 51)
Texas Proud
HarperCollins Polska
2023-08-23
2023-08-23
Janusz Maćczak

„Skrywane tajemnice” Diany Palemer to książka, która idealnie nadaje się do czytania po ciężkim dniu. Jest to bowiem niewymagający większego skupienia romans, który czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Bernadette to bardzo młoda kobieta, której w życiu przyszło mierzyć się z reumatoidalnym zapaleniem stawów, co zdecydowanie utrudniło jej normalne funkcjonowanie. Kobieta nigdy nie dorównywała rówieśnikom, zawsze pozostawała w cieniu, a zainteresowanie jej osobą męskiego grona społecznego było niemal zerowe. Wszystko zmienia się dniu, kiedy na jej drodze pojawia się czarne auto z nieziemsko przystojnym kierowcą, którym okazuje się Michael „Mickey” Fiore. Jest to dojrzały mężczyzna, który w życiu dorobił się fortuny, ale teraz przyszło mu się ukrywać w niewielkiej miejscowości Jacobsville w stanie Teksas. Powiązania z mafią w jego życiu pozwoliły dorobić się pokaźnego majątku, niemniej jednak niosą ze sobą również ogromne zagrożenie i niebezpieczeństwo. Spotkanie tej dwójki wiele zmienia w życiu każdego z nich.

Bernie to kobieta rezolutna, nieco wycofana ze społeczeństwa, co jest wynikiem jej choroby i tego, że pozbawiła ją ona poczucia własnej wartości. Znajomość, którą nawiązali, staje się coraz głębsza, pomaga każdemu z nich uwierzyć w siebie i swoją wartość. Znacznie się do siebie zbliżają, a łącząca ich relacja przeradza się w coś zdecydowanie głębszego. W tym tytule należy zwrócić uwagę na brak wiary w siebie, szczególnie u Bernadetty, która tej wiary została pozbawiona przez chorobę, z którą boryka się od lat! Również ważnym aspektem jest różnica wieku między głównymi bohaterami, która jest dość znaczna.

Dla mnie główna bohaterka poprzez chorobę, która została jej przypisana przez autorkę, nabrała wiele wiarygodności. Bernie nie jest idealna, poszukuje jednak mimo to w życiu szczęścia, bo choroba nie dyskryminuje jej w żaden sposób z życia, z marzeń, pragnień i potrzeb. W dalszym ciągu pozostaje przede wszystkim kobietą, która chciałaby zostać zrozumiana i pokochana przez drugą osobę.

„Skrywane tajemnice” to przede wszystkim piękna historia, po którą niezwykle przyjemnie jest sięgnąć. Ja uwielbiam czytać takie książki, które pozwalają mi na zapomnienie o problemach dnia codziennego, oderwanie się od rzeczywistości i przeżycie wspaniałej historii wraz z bohaterami powieści. Dokładnie tak było w tym przypadku, gdzie autorka stworzyła wspaniałych bohaterów. Ich postacie były bardzo wyraziste i niezwykle przyjemne w odbiorze. Nie sposób nie polubić któregoś z nich. W historię został również wpleciony wątek kryminalny, jednak nie przyćmił on historii miłości, którą autorka opisała! Wątek kryminalny dodał jednak nieco pikanterii, zaintrygował czytelnika i odrobinę przyspieszył akcję. Dla mnie takie połączenie jest wyśmienite, szczególnie że są to moje ulubione gatunki, połączone w jedną całość.

Diana Palmer słynie z ckliwych romansów, które zdecydowanie są jej bliskie. Ten tytuł jest nieco inny, niemniej jednak dla mnie, pokuszę się o stwierdzenie, jeszcze wart uwagi!

Książka nie jest długo, dodatkowo przyjemny język sprawia, że czytamy ją niezwykle szybko! Zdecydowanie jest skierowana bardziej do żeńskiego grona odbiorców, niemniej jednak nie można nikogo dyskryminować! Ja książkę bardzo serdecznie polecam wszystkim miłośnikom powieści romantycznych, ze szczególnym zaznaczeniem tych, którzy chętnie sięgają również po powieści kryminalne. Ja w każdym razie bardzo serdecznie polecam ten tytuł!

Za możliwość przeczytania i zrecenzowania książki dziękuję portalowi sztukater.

Kocham książki tej autorki ,wiem, że są ckliwe i w sumie co drugą o tym samym,ale te książki są swego rodzaju odskocznią od życia codziennego.

Diana Palmer, a właściwie Susan Spaeth Kyle, jest bestsellerową autorką „New York Timesa”, uznaną za jedną z dziesięciu najlepszych amerykańskich pisarek romansów. Pierwszą powieść napisała w 1979 roku. Wydała ponad sto książek, które przetłumaczono na kilkanaście języków. W wieku czterdziestu pięciu lat wróciła na uczelnię, by uzupełnić wykształcenie - ukończyła historię, archeologię i filologię hiszpańską.

„Skrywane tajemnice” to powieść o rosnącym uczuciu między ludźmi pochodzącymi z dwóch różnych światów. Michael „Mikey” Fiore - przystojny, „obrzydliwie bogaty", powiązany z mafią, światowy mężczyzna - przybywa ze specjalną misją do miasteczka Jacobsville w Teksasie. W drodze do motelu przypadkiem spotyka dziewczynę, która od razu budzi w nim zainteresowanie. Dotychczas nie poznał żadnej kobiety tak czułej, delikatnej i troskliwej jak ona. To właśnie Bernadette „Bernie” Epperson zawróciła mu w głowie. Cechuje się szczerością, skromnością oraz silnie trwa w swoich przekonaniach. Niestety, od najmłodszych lat jest dotknięta dokuczliwą chorobą - reumatoidalnym zapaleniem stawów utrudniającym codzienne funkcjonowanie. Ta dolegliwość również zaburzyła jej obraz postrzegania siebie oraz poczucia własnej wartości. Obydwoje są niepewni siebie, ale odnajdują w powstającej między nimi relacji promyk nadziei - możliwość na czystą, prawdziwą miłość.

Czy ich wzajemne zainteresowanie wystarczy, aby przetrwać próbę czasu? Czy podzielenie się wstydliwymi tajemnicami z przeszłości może mieć wpływ na ich dalsze decyzje?

Pewnym powiewem świeżości było dla mnie wprowadzenie bohaterki z jakimś fizycznym upośledzeniem. Nie była to kolejna idealna dziewczyna o idealnym życiu. Dodało to powieści realizmu, ukazała życie nie tylko w jasnych barwach i jego pozytywnych aspektach. Fabuła książki była wciągająca, a momentami poruszająca. Jednak niektóre wątki bądź sceny wydawały się lekko nieprzemyślane. Spodobał mi się klimat tego małego miasteczka, którego mieszkańcy dobrze się znali i szanowali.
Aleksandra A
Szkolny Klub Recenzenta

www.majuskula.wordpress.com

────────

Michael Fiore nie wiedzie życia spokojnego i pozbawionego adrenaliny. Wpływowy człowiek, członek mafii, czeka na ważną sprawę sądową, w której ma status istotnego świadka. Na razie musi zaszyć się w teksańskim miasteczku, Jacobsville, czekając na rozwój wypadków. Pewnego dnia na jego drodze, dosłownie, staje Bernadette Epperson. Kobieta cierpi na reumatoidalne zapalenie stawów, które skutecznie potrafi ją wyłączyć z codzienności. Mimo tego, Bernie nie poddaje się chorobie, co ujmuje pozornie twardego Michaela. Jakim cudem tak różne osoby mogą się w ogóle połączyć?

Niedawno miałam okazję przeczytać książkę Diany Palmer „Skrywane tajemnice” — i muszę powiedzieć, że choć wiele jej poprzednich opowieści mi się podobało, to ta nie spełniła moich oczekiwań w taki sposób, jaki się spodziewałam. Diana Palmer słynie z tworzenia całkiem wciągających historii pełnych romansu i intryg, a „Skrywane tajemnjce” mają swoje zalety, ale samo wykonanie nie do końca chwyciło mnie za serce. Czasami tak się zdarza.

Jednym z aspektów pisarstwa Diany Palmer, którą cenię, jest umiejętność tworzenia ludzkich postaci, wzbudzających jakiekolwiek emocje. Aczkolwiek w przypadku Bernie i Michaela, autorka chyba aż za mocno chciała sprawić, abyśmy ich polubili. Choć ich relacja jest pełna napięcia, brakuje jej głębi i rozwoju, jakich zazwyczaj oczekuję. A szkoda, bo chciałabym lepszego skupienia na samej Bernadette, nadania jej bardziej ludzkiego rysu, gdyż miała potencjał na interesującą bohaterkę.
Akcja książki przedstawia, oczywiście, Teksas — barwnie opisany. Palmer rzeczywiście musi kochać ten stan, w sposób nieco stereotypowy, niczym ze starych amerykańskich pocztówek, ale szczery.

Sam pomysł na tę konkretną fabułę był niezły, jednak przedstawiony trochę za bardzo przewidywalnie, a żałuję zmarnowania wątku kryminalnego. Nieźle się zapowiadał. Tempo książki wydawało się nieco nierówne, z momentami intensywnej akcji, po których następowały przerwy w fabule. Choć „Skrywane tajemnice” może nie są moją ulubioną powieścią Diany Palmer, nadal stanowią przyjemną lekturę dla fanów romansów. Jeśli nie mieliście jeszcze styczności z twórczością Palmer, ta książka pozwoli przedsmakować jej charakterystycznego stylu opowiadania historii. Jeśli jednak, tak jak ja, już ją dobrze znacie, możecie zatęsknić za bardziej złożoną fabułą.

www.majuskula.wordpress.com

────────

Jeśli szukacie lektury z wątkiem romantycznym to koniecznie musicie zwrócić uwagę na książkę Diany Palmer „Skrywane tajemnice”.

Bernadette to młoda dwudziestoparolatka, która od dzieciństwa boryka się z chorobą – reumatoidalnym zapaleniem stawów. Przez to jest postrzegana przez mężczyzn jako niepełnosprawna i nie ma chętnych, którzy chcieliby się z nią umówić. Gdy pewnego razu wraca do domu, potyka się o płytę chodnika i upada pod nadjeżdżające auto. Ma dużo szczęścia, bo kierowca w porę hamuje, a z czarnej limuzyny wychodzi bardzo przystojny i elegancki mężczyzna. Michael „Mickey” Fiore, bo tak się nazywa, początkowo podejrzewa Bernie o celowe zaplanowanie wypadku, aby zwrócić na siebie jego uwagę. Jakże głupio mu się robi, gdy odkrywa że kobieta rzeczywiście potrzebuje pomocy. Od słowa do słowa i wpadają sobie w oko.

Mickey jest dużo starszy od Bernie, ma trzydzieści siedem lat. Bernie z kolei jest schorowaną kobietą, która potrzebuje pomocy i wsparcia, jednak nie poddaje się i dzielnie walczy z RZS. Zdecydowanie różni się od kobiet z jakimi Fiore się spotykał. Czy takie uczucie ma szansę przetrwać?

„Skrywane tajemnice” to lekka książka, przy której nie trzeba się specjalnie skupić. Znając autorkę można również domyślić się zakończenia, co nie zmienia faktu, że polecam po nią sięgnąć.

Bernadette prowadzi dość samotne życie i nie do końca jest to jej decyzja. Choroba często zmusza ją do pozostania w łóżku, w szczególności, kiedy ból z nią związany się nasila. Na szczęście pracuje u człowieka, który ją rozumie i nie robi problemu w takie dni. Dzięki temu może się utrzymać, a żyjąc skromnie coś odłożyć na czas, kiedy już nie będzie mogła pracować.
Michael jest człowiekiem bogatym i wpływowym, jest wysoko postawionym członkiem mafii, a jednocześnie bardzo ważnym światkiem. Tylko on może złożyć zeznania, które udowodnią, że jego szef nie dokonał zabójstwa, o które jest oskarżany. Tylko musi do tego czasu przeżyć, dlatego zaszywa się w miasteczku Jacobsville w Teksasie.
Jest jeden z tych dni, w których Bernadette gorzej się czuje, jednak nie na tyle źle, aby zostać w domu. Podczas drogi z pracy niestety się potyka i upada prosto pod koła nadjeżdżającego samochodu, w którym jedzie Michael. Mężczyzna początkowo myśli, że zrobiła to specjalnie, w końcu kobiety miały już różne pomysły, aby się do niego zbliżyć. Jednak kiedy Bernadette prosi tylko o odnalezienie jej laski, która gdzieś się zawieruszyła podczas upadku, Michael zaczyna rozumieć swój błąd. Może ich pierwsze spotkanie nie jest zbyt udane, jednak jego zaczyna coś ciągnąć do niej. Zamierza ją bliżej poznać, pomimo przeciwności, jakie napotka po drodze. Co takiego się stanie? Czy Bernadette da mu szansę? Czy Michael uniknie zagrożenia? Jak potoczy się znajomość tej dwójki?

Diana Palmer jest autorką, której książki lubię. Może nie są jakimiś wielkimi arcydziełami, jednak mnie się podobają. Tak było również w przypadku książki pt.: „Skrywane tajemnice”. Historię Bernadette i Michaela czytało się szybko, była dość ciekawa, wciągająca. Moim zdaniem akcja była sprawnie poprowadzona i były momenty, które mnie zaskoczyły.

Bohaterowe ciekawi, według mnie dobrze wykreowani.
Bernadette to młoda kobieta, która cierpi na poważną chorobę. Niestety wiąże się ona z bólem o różnym nasileniu. Jednak ona się nie poddaje, jest samodzielna, pracuje i stara się żyć w miarę normalnie, chociaż nie zawsze jest to możliwe. To bohaterka miła, sympatyczna, dobra. Osobiście ją polubiłam.
Michael to mężczyzna, który sam o sobie mówi, że nie jest dobrym człowiekiem. Jest członkiem mafii, chociaż jednocześnie prowadzi legalny interes. Ma mnóstwo pieniędzy, co przyciąga do niego kobiety w wiadomym celu. Z jednej strony należy do osób, z którymi lepiej nie zadzierać, z drugiej w stosunku do poznanej niedawno Bernadette jest czuły, opiekuńczy. Również jego polubiłam.

„Skrywane tajemnice” to ciekawa propozycja na leniwe popołudnie. Mnie się podobała i polecam.

Recenzja pojawiła się również na moim blogu - https://anka8661.blogspot.com/2023/09/skrywanetajemnicewydawnictwoharpercollinspolska.html

Michael...

Minął prawie rok od ostatniego harlequina i z biegiem czasu zaczęłam zauważać zmianę gustów literackich, a może bardziej poszerzenie gatunków po jakie sięgam. Ciekawa czy łaskawszym okiem spojrzę na podobne historie niż przed kilkoma miesiącami, powracam z tytułem Skrywane tajemnice autorstwa Diany Palmer, która nieraz już na tej stronie się pojawiła. Już podczas czytania opisu mogłam opowiedzieć coś o samej bohaterce, przepowiedzieć problemy których doświadczy i zakończenie, które nastąpi. Nie powinno się jednak uprzedzać faktów. A zatem zaczynajmy!

Bernadette jest dwudziestoczterolatką z chorobą uprzykrzającą jej codzienne funkcjonowanie. Jest to na tyle upierdliwe i bolesne, że dziewczyna często nie może się sprawnie poruszać, a co tu mówić o nawiązaniu relacji. Choroba cały czas postępuje, a brak pieniędzy na drogie leki nie poprawiają sytuacji.
Kiedy w mieście pojawia się Mikey - przystojny, silny i bogaty, zrządzenie losu chce, aby Bernadette upadła tuż przed jego limuzyną.

Dobra. Jest to pewnie jedna z najnowszych książek spod pióra Diany Palmer, jednak mam wrażenie, że scenariusz od samego początku pachniał wypaleniem. Jest to wyjątkowe połączenie typowych dla autorki zabiegów i (co jeszcze gorsze) mdłych rozwiązań.
Standardowo mamy niewinną, delikatną i poszkodowaną przez los młodą kobietę i starszego od niej mężczyznę, który ma pełen pakiet nazwany ideał. Jest w końcu męski, starszy, bogaty, jest kimś ważnym, ludzie go szanują, a przynajmniej się go boją, a do tego jest wrażliwy, czuły i totalnie zauroczony w tej jednej sierocie z miasteczka, która od samego początku ma przechlapane.
To jest ten standard, który jest lekko modyfikowany przez autorkę. Zawsze mamy tę delikatną kobietkę i faceta bohatera.

Żenujące dialogi i błyskawiczny rozwój wydarzeń jest kolejnym punktem do odhaczenia na liście. Przy okazji łączy się to z kwestią bohaterów pobocznych, którzy rozmawiają tylko i wyłącznie o Bernadette i Michael'u. Nie ma innych tematów w ich życiu, tylko nasi protagoniści. Wiedzą o sobie naprawdę wiele rzeczy i - o zgrozo! - nie od siebie nawzajem, tylko od wszystkich mieszkańców miasteczka dookoła. Bo oboje są tacy cudowni, dobrzy i kochani przez świat, że autorka stara się (jak zwykle) przekonać o tym zarówno nas jak i dwójkę zakochanych.
Fabuła skupia się głównie na wątku miłosnym, jednak są też wplecenia dotyczące wątku mafijnego przez którego Mikey znalazł się w miasteczku. Co więcej - gdy autorka porusza temat niebezpiecznych ludzi, ukrywania i tajemnic, pojawia się wiele nazwisk. Podejrzewam nawet, że te osoby istnieją w innych powieściach Diany Palmer, jednak wiedząc, że będą zupełnie nieistotni w tej, nie starałam się nawet pojąć kto jest kim.

Standardowo pojawia się rywalka, która jest piękna, ale nikt jej nie lubi, bo jest zołzą i za każdym razem książka stara się nas o tym przekonać. Tak jak stara się nam uświadomić, że piękno to za mało, żeby poruszyć serce głównego bohatera, bo przecież on woli swoją skromną Bernie.
Zresztą cały ten rozwój relacji idzie jakoś zbyt gładko. W innych tytułach to chociaż się najpierw nienawidzą, albo przynajmniej udają, wpadają w kłopoty, a tutaj pojawia się książę wybawca i tyle. Jest trochę niesnasek i tajemnic, ale przecież wiadomo, że tutaj miłość wybacza wszystko.

Poprzednio czytane tytuły autorki były może bardziej żenujące, czasem zdarzały się nawet dość toksyczne, ale cóż... na pewno były bardziej porywające. I to prawda, że często czułam zirytowanie podczas kolejnych rozdziałów, jednak tutaj nic nie czułam. Nie wiem czy nawet zagorzali fani pisarki nie poczują rozczarowania tytułem, jednak mam nadzieję, że przypadnie im do gustu. Pozdrawiam!

Bogaty, przystojny i mający powiązania ze światem przestępczym Michael „Mikey” Fiore przyjeżdża do Jacobsville w Teksasie. Będzie tu ukrywał się aż do czasu rozprawy sądowej. Jako świadek jest bacznie obserwowany i strzeżony. Bardzo rzadko opuszcza wyznaczone miejsce pobytu. Pewnego deszczowego popołudnia spotyka jednak wrażliwą, piękną i ujmującą Bernadette Epperson, asystentkę prawną w biurze Blake’a Kempa. Mikey wstydzi się swojej pierwszej oceny młodej kobiety i postanawia wynagrodzić jej doznaną krzywdę. Wynajmuje pokój w tym samym pensjonacie co Bernie, zaprzyjaźnia się z nią i innymi mieszkankami, ale nie zdradza do końca fragmentów swojego mrocznego życia. Jest jednak świadomy, że fascynuje go niewinna Bernie, którą instynkt podpowiada mu chronić ją przed niebezpieczeństwami. Mimo młodego wieku, Bernie cierpi bowiem na reumatoidalne zapalenie stawów. Złe samopoczucie i bóle nasilają się wraz z gorszą pogodą, toteż czasami musi przy chodzeniu wspierać się laską. Świadoma jest swojej nieporadności i niepełnosprawności oraz tego, że tacy mężczyźni jak Mikey nie są zainteresowani takimi kobietami jak ona. Mimo to, że pochodzą z dwóch różnych światów, zbliżają się do siebie.

Skrywane tajemnice to oczywiście historia miłosna, ale zbudowana na małym wątku kryminalnym. Konwencję właściwie mamy zachowaną: ona- biedna, nie stać ją na leczenie, z wewnętrznymi ranami z przeszłości, nie ma rodziny; on – niezwykle bogaty, nie może opędzić się od wyrafinowanych kobiet, którymi jest znudzony, a w życiu kochał tylko babkę, która nota bene cierpiała na taką samą przypadłość jak Bernie. Bohaterem tej powieści jest członek mafii, który postanawia trochę poprawić swój nadszarpnięty wizerunek. Zarówno Mickey, jak i Bernie skrywają tajemnice. W dodatku znajomość komplikują plotki.

Diana Palmer nie zapomina o wpleceniu w powieść wątków chrześcijańskich: bohaterka nosi imię świętej Bernadetty, jest niewinna i wyznaje zasadę sex po ślubie, w tle brak jest mowy o alkoholu, a o papierosach jest tylko zdawkowo. Pamiętam, że w pierwszych powieściach Palmer wszyscy nieustannie palili i pili alkohole tylko z wyższej półki.

Autorka przypomina historię właściwie każdej znanej postaci tu występującej, o której niegdyś popełniła powieść. Trudno zrozumieć do końca ten zabieg. Wiele też miejsca autorka poświęca analizie choroby Bernie. To kolejna książka o twardym mężczyźnie, chroniącym kobietę, którą kocha. Typowa konwencja Diany Palmer, więc odpoczynek gwarantowany.

Diana Palmer to autorka do której mam wielki sentyment. Nie jestem w stanie przeczytać wszystkich jej powieści, ponieważ jest ich cały ogrom, ale za każdym razem gdy potrzebuję czegoś lekkiego i sprawdzonego - decyduję się na jej twórczość. Nie będę Was oszukiwać, nie są to książki wygórowane a przewidywalne do bólu i właściwie monotematyczne, ale jednocześnie tak sympatyczne, że osobiście nie potrafię przejść obok nich obojętnie.

Zacznijmy od tego, że fabuła liczy sobie trzysta stron, ale bez problemu przeczytamy ją w jeden wieczór. Wszystko skupia się wokół romantycznych przygód bohaterów, ich dniu codziennym, radościach i smutkach. Wygląda to mniej więcej tak: ptaki śpiewają, sąsiedzi sobie machają, każdy jest wesoły oraz beztroski aż tu nagle dzieje się coś niespodziewanego (spodziewanego). Brzmi to zabawnie i z przymrużeniem oka, ale to taka typowa kobieca proza, w której nie sens odgrywa kluczową rolę a po prostu sam czas spędzony w towarzystwie bohaterów.

Michael "Mikey" Fiore spędza czas w miasteczku Jacobsville w Teksasie, biorąc na przeczekanie przed udziałem w sprawie sądowej. Jego zeznania mają być kluczowe, więc mężczyzna nie jest skory do opuszczania domu. Boi się, że spotka go coś złego. Jednak pewnego dnia spotyka Bernadette i kobieta tak bardzo go intryguje, że ten decyduje się opuścić swoją kryjówkę. Tylko czy mroki przeszłości pozwolą im na pogłębienie relacji?

Może nie jestem do końca obiektywna, może pochwalam coś co tak naprawdę jest garścią różnych absurdów, ale ja tą historię polubiłam, podobnie jak występujące postacie! Jako fanka kryminałów i wszelakich thrillerów z przytupem sięgnęłam po coś co ukoiło moje nerwy, wypełniło wyobraźnię a także pozwoliło miło spędzić czas śledząc przygodę romantyczną, z oczywistym zakończeniem, ale jakże przyjemną dla serca i ducha.

"Skrywane tajemnice" warto potraktować z dystansem, podobnie jak całą prozę autorki, bo chociaż uwielbiam Dianę Palmer to wiem równie dobrze w jakiej tematyce się lubuje - klasycznych romansidłach z miłym zakończeniem. Jestem jednak zdania, że takie książki są nam potrzebne, więc czytam je z uśmiechem na ustach i Wam również polecam jako miłą odskocznię od codziennych obowiązków.

O litości, co to była za książka. Niestety kolejny gnieciuszek spod pióra Diany Palmer.
Mam do autorki wielki sentyment i czytam każdą kolejna wydana powieść czekając na coś co mnie zachwyci jak niektóre jej poprzednie książki.
Nie można napisać tutaj "UWAGA SPOJLER" bo wszyscy doskonale wiemy jak książka się skończy. Nie ma innej opcji.
Jednak jeżeli jeszcze drogi czytelniku nie przekonałeś się jakiego typu są ksiazki Diany Palmer i spodziewasz się zaskakującego zakończenia to nie czytaj dalej mojej opinii.
A więc jedziemy.
Oczywiście w "Skrywanych tajemnicach" mamy dziewice po dwudziestce która absolutnie nie ma żadnego pojęcia o świecie, z druzgocąca przeszłością, i rzecz jasna jest uwielbiana przez cale miasteczko. Standard.
I wtedy pojawia się on. Jakże by inaczej jak nie kilkanaście lat starszy, bogaty jak diabli, przystojniak z kwadratowa szczeka (kwadrat musi być). Kolejny standard.
Jak to się kończy ? Wszyscy wiemy. Nie ma co się rozpisywać.
Ale co nam jeszcze serwuje autorka ? Jezuuuu, chyba są tutaj wszystkie postacie z jej poprzednich książek. Kuzyn kuzyna ktory jest ciotecznym bratem kuzynki z plemienia szalonych czupryn która jako pierwsza przyjechała do Jacobsville i jeszcze rzucała kamieniami w dinozaury a pomagał jej brat młodszej siostry jej prapradziada który jakże by inaczej był strażnikiem Teksasu. Zaopatrzcie się w kartkę i długopis bo to będzie trzeba rozrysować. Psycha tego nie ogarnie.
Jacobsville to miasteczko pełne agentów FBI, najemników, emerytowanych Chuckow Norrisow którzy niestety nie potrafią złapać ukrywającego się zabójcy. Panie, chroń nas przed takimi stróżami prawa. Prawdziwi eksperci.
Ale czemu by się dziwić gdy zamiast na łapaniu zbirów skupiają się na parzeniu kawy. Zatrzymajcie ta karuzele śmiechu. Ja wysiadam.
Momenty w których nasi zakochani w stanie dzikiego podniecenia chcieli się poseksic na kanapie i przyzwoitka przychodziła z kluczem żeby otworzyć drzwi były tak straszne ze OMG niech ktoś zadzwoni na milicje bo będą się gzdzic.
Chyba nie polecam.

Jednak jeżeli jeszcze drogi...

• Egzemplarz w domu
  • 0001
  • Rezygnacja

Dodaj cytat z książki Skrywane tajemnice