Powrót do domu

Okładka książki Powrót do domu Diana Palmer
Okładka książki Powrót do domu
Diana Palmer Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Wyoming Men (tom 11) literatura obyczajowa, romans
Wyoming Men (tom 11)
Wyoming Homecoming
HarperCollins Polska
2023-02-22
2023-02-22
Katarzyna Ciążyńska
wdowiec przeprosiny pogrzeb spadek krzywdy szczęście

Kocham książki tej autorki ,wiem, że są ckliwe i w sumie co drugą o tym samym,ale te książki są swego rodzaju odskocznią od życia codziennego.

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki i wiem jakie głupoty potrafi czasami pisać, ale to był już szczyt. Wątek kryminalny i olbrzymia ilość postaci były tak nudne, że zasypiałam czytając. Na dodatek główka bohaterka, to kolejna niemrawa, bez swojego zdania i poczucia wartości dziewica. Cody w kółko użala się nad sobą albo obwinia co jest męczące. Czasami zastanawiam się czy ktoś czyta książki, które są wydawane.

Nie wiem czy wiecie, ale istnieje w życiu coś takiego jak szansa, by naprawić swoje poprzednie błędy. Nie zawsze bowiem to, co zrobiliśmy w przeszłości napawa nas dumą. Czasem dręczy nas tak bardzo, że los postanawia dać nam okazję byśmy mogli ją naprawić. Właśnie taką możliwość uzyskuje Cody Banks, kiedy zauważa Abby. Bardzo pragnie przeprosić ją za swoje dawne zachowanie, za bezpodstawne oskarżenia, którymi ją uraczył w momencie bardzo dla niego przykrym. My czujemy jego ból, gdyż autorka bardzo dobrze go opisała. Postanawia nawet zrobić wszystko, by mu wybaczyła. Sama Abby nie pojawia się w Catelow przypadkowo. Przyjechała, by ostatni raz pożegnać się ze swoim zmarłym krewnym. Nawet mała dziewczynka u jej boku zauważa, że zmarł ostatni członek z jej rodziny. Te chwile, gdy o tym rozmawiają potrafią nas rozczulać. Następnie pojawia się wielka radość, kiedy wychodzi na to, że odziedziczyła w spadku miejsce, gdzie może zamieszkać. To dla nich ogromne szczęście, gdyż tam skąd przybyła czuła, że powinna się wyprowadzić. Miało na świat przyjść kolejne dziecko, a ona zajmowała jedyny wolny pokój. Co prawda ma pewne obawy jak tą wiadomość przyjmą inni i my całkowicie ją rozumiemy. Nie ukrywa, że chciałaby trzymać się jak najdalej od Cody'iego, jednak jest to niemożliwe. Obie posesje stoją obok siebie i choćby nie wiem jak się starała, to bardzo często jej wzrok dosięgał jego spojrzenia. On natomiast czuje się zakłopotany, gdyż naprawdę zależy mu, by mu wybaczyła. Ja doceniałam jego starania, jednak co na to sama Abby? Czy zechce mu wybaczyć? Co zrobią z uczuciami, które pojawiają się znikąd?
No powiem wam, że to świetna obyczajówka. Tylko w pierwszym rozdziale jest nieco natłoku informacji, które będą smutne i przykre. Później powieść jakby się uspokaja. Czytamy o obecnych wydarzeniach skupieni na relacji damsko męskiej. Autorka wplotła w treść wspaniałe opisy przyrody, jednak cokolwiek nie ukazała, to zawsze bardziej od emocjonalnej strony. Tutaj uczucia wciąż grają pierwsze skrzypce co jest balsamem dla serca czytającego. Zaczynamy jakby bardziej dostrzegać co jest w życiu najważniejsze, ucząc się na błędach postaci. Polecam wszystkim, jednak chyba najbardziej tym, którzy stracili w swoim życiu kogoś bliskiego.

Mam dziwna słabość do Diany Palmer więc czytam wszystko co tylko wychodzi spod jej pióra.
Ale litości. Gdzie podziały się jej dobre, wciągające romanse ?
Nie spodziewam się po tego typu książkach niesamowitych uniesień, ale takie flaki z olejem to lekka przesada.
Autorka tym razem próbuje nam zaserwować kryminał z wątkiem miłosnym. Poznajemy tysiąc bohaterów z jej poprzednich książek, którzy nic ale to absolutnie nic nie wnoszą do treści.
Do tego obok farmerów, agentów FBI, policjantów i prawników a także wujków stryjecznych od strony cioci Kloci jest tak wielu, ze gdyby usunąć polowe nazwisk to nie mielibyśmy co czytać.
Oczywiście mamy nasza zahukana dziewice i tym razem szeryfa (of course z własnym ranczem). Nie ma co się rozpisywać bo to oklepany standarcik.
Wątek kryminalny. Poważnie, bardziej durnej sprawy to nam nawet Anna Maria Wesołowska w TVN nie potrafiła przedstawić. Niech nam ktoś rozrysuje mapę.

Ale litości. Gdzie podziały się jej dobre, wciągające romanse ?

• Dysk
  • Serie
  • Samotny rodzic
  • Rezygnacja
  • Egzemplarz w domu

Dodaj cytat z książki Powrót do domu