Podstawowe szkolenie młodego konia

Wydawnictwo: Galaktyka
Ingrid Klimke, Reiner Klimke
poradniki
kajmakowa94

Podręcznik będący owocem wieloletnich doświadczeń najbardziej utytułowanego na świecie jeźdźca ujeżdżeniowego – Reinera Klimke – i jego córki, specjalizującej się w ujeżdżeniu i wszechstronnym konkursie konia wierzchowego. Autorzy koncentrują swoją uwagę na najważniejszym dla przyszłości konia wierzchowego okresie wychowania źrebięcia, a także na pierwszym roku szkolenia młodego konia. Omawiają poszczególne zagadnienia praktyczne związane z wychowaniem i szkoleniem młodego konia, poczynając od ruchu luzem i lonżowania, przez szkolenie pod jeźdźcem z rozwijaniem chodów, impulsu i przepuszczalności, a także z pracą na koziołkach, aż po roczny plan treningu, przygotowującego do pierwszych startów w zawodach z uwzględnieniem specyfiki ujeżdżenia, skoków i jazdy w terenie.

"Książka Podstawowe Szkolenie Młodego Konia w pełni zasługuje na miano podręcznika doskonałego. Napisana jasno i zrozumiale, stanowi cenną pomoc zarówno dla młodych jeźdźców, szkolących konie samodzielnie, jak i dla doświadczonych szkoleniowców i hodowców. Książka ta, czerpiąca z doświadczeń klasycznej sztuki jeździeckiej, została wzbogacona o liczne doświadczenia praktyczne oraz ogromną wiedzę Reinera Klimke i jego córki. Można się z niej dowiedzieć wiele o tym, o czym dotąd nie pisano." podsumował Paul Stecken, wieloletni szef Westfalskiej Szkoły Jazdy i Powożenia.
Nam pozostaje się pod tymi słowami podpisać, gdyż "Podstawowe Szkolenie Młodego Konia" wywarło na nas duże wrażenie, dostarczając przy tym w przystępny sposób, wielu ciekawych wiadomości.

źródło opisu: http://www.galaktyka.com.pl/product,,365,12.html

źródło okładki: http://www.galaktyka.com.pl/product,,365,12.html

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!