Problemy XXI wieku. Poznać i zrozumieć człowieka.

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Poznać i zrozumieć człowieka.". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J
978-83-7778-138-8
Focus
popularnonaukowa
strzelec

Za sprawą ogromnego postępu technologicznego świat stoi dziś w obliczu zagrożeń, które jeszcze do niedawna nie istniały. Przeludnienie, zanieczyszczenie środowiska, zmniejszanie się zasobów naturalnych, zmiany klimatyczne, terroryzm, kryzys ekonomiczny - rozwiązywanie tych problemów staje się coraz trudniejsze, bo są ze sobą wzajemnie powiązane. Czy grozi nam kryzys demograficzny, żywnościowy, ekologiczny i klimatyczny? Z czym jeszcze musi zmierzyć się ludzkość w XXI wieku? Z tej książki dowiecie się:
- Kto umiera przez plastikowe reklamówki?- Jak nas psuje Facebook?
- Czy da się zlikwidować uliczne korki?
- Na kogo dziś napadają piraci?
- Dlaczego biura to sale tortur?

źródło opisu: Okładka książki.

źródło okładki: Zdjęcie autorskie.

B_ananas | 2016-09-09
Przeczytana: 08 września 2016

Zbiór ciekawych artykułów (pewnie wcześniej publikowanych w Focusie), poruszających tematy nadal bardzo aktualne - chociaż już chwilę temu opublikowano tę książkę. Jeśli potrzebujesz lekkiej lektury, przerywnika w cięższego kalibru pozycjach, to tu znajdziesz coś dla siebie. Tematy lotów pasażerskich, wybuchów wulkanów, torebek foliowych, wirtualnych pieniędzy, a także wirtualnych książek !

Kamila | 2017-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2017