Domy, które zabijają

Tłumaczenie: Elżbieta Fermé
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteczka Zagadek Wszechświata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo 4&F
Ces maisons qui tuent
hunter

Dlaczego w jednych domach czujemy się dobrze, jesteśmy odprężeni, a w innych zaczynamy chorować, odczuwamy niepokój i lęk? Jak wyjaśnić chociażby przykład domu "z rakiem", którego szkodliwość nie jest spowodowana żadną przyczyną geologiczną, chemiczną, elektromagnetyczną, ziemską ani kosmiczną. Gdzie więc mieści się źródło zła? W pamięci ścian. Jak zabezpieczyć się przed szkodliwym oddziaływaniem naszego domu? Na te i szereg innych pytań próbuje dać odpowiedź ta książka, rozchwytywana błyskawicznie z chwilą ukazania się jej we Francji.

źródło opisu: 4&F, 1991

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

AnnaVanDort | 2012-08-09

Zdecydowanie na plus. Mało co potrafi mnie zaskoczyć, ale tej książce się to udało. Zaciekawiła mnie teoria o pamięci ścian. Pozycja z pewnością wzbogaciła moją wiedzę, jednak nie ustaję w poszukiwaniach.

książek: 2045
SEKAi | 2015-02-01

Naprawdę nie pamiętam, co mnie skłoniło do przeczytania tego. Ale jako sceptyk zjawisk nadprzyrodzonych, bliżej mi do Dawkinsa i Randiego.
Człowiek miłujący Naukę, mający w pogardzie parapsychologię i ezoterykę jak JA. Będzie miał nie wymowną przyjemność z przeczytania tego paszkwilu pseudo nauki. Zwłaszcza iż potem dowiedziałem się, iż autor oraz jego wypociny przez kręgi ezoteryczne i UFO są traktowane poważnie.

Dowiemy się z tej o to książki, o naukach tajemnych, np. że kula (regularny obiekt) wysyła promienie zdrowie, a półmisek (jako obiekt chaotyczny) wysyła promienie śmierci. Nawet jako przykład podano psa który ucieka od miski, naprawdę był tam taki przykład chociaż ja od zawsze karmię psy z miski i żaden nie uciekał a wręcz przeciwnie.

Dowiemy się o wielu innych bzdurach które rozśmieszają do łez, m.in. skupiska Energi która wyrywa samochody z drogi i rozbija o drzewa, o tym ze symbol klucza z okładki leczy raka a jego przeciwieństwo wysyła laserowy promień, zadziwia...

| 2013-03-25

Lełoleum i masło maślane .Dużo słów a mało treści.O ile "prawa szczęścia były nawet do przyjęcia" ,to "Domy..." raczej nic nie wniosły.Liźnięte ogólniki.

qhtulu | 2011-06-08
Przeczytana: luty 2011

Radiescezja , pamięć ścian , fale kształtu . Mądre słowa ale niewiele mi wcześniej mówiące . Tego się właśnie dowiesz czytając tę książkę , napisaną całkiem zrozumiałym językiem jak na takie zagadnienia. Czy wszystko to prawda , nie wiem , ale wiem już skąd powiedzenie ; nie siadaj na rogu stołu , bo zostaniesz starym kawalerem ; Dużo ciekawostek , które można we własnym zakresie sprawdzić . Czyta się szybko bo to nie naukowy bełkot .

fratyna | 2013-07-27

Pewnie nie które osoby które sięgają po ową książkę, być może spodziewają się historii o rodzinie która wprowadziła się do jakiegoś domu, który chce ich zabić, a najlepiej śmiercią brutalną i zarazem tajemniczą.
A więc powiedzmy to wprost i od razu, tej książki nie bierzemy na letni wypoczynek - to nie ten typ(!), z tej książki możemy dowiedzieć się jaki wpływ mogą mieć na nas ściany naszego domu, spanie na świeżym powietrzu, "sanktuaria" itd. itp.
Możemy ją traktować w kontekście dosłownym, lub czytać jako przemyślenia (jak że ciekawe) pewnego człowieka, tak czy inaczej dzięki tej książce możemy dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy, czy może nas nawet przestrzec przed nie którymi błędami, które mogą kosztować nas nawet życie!

Kamila Sawko | 2016-01-02
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Spodziewałam się czegoś więcej po tej pozycji, dużo ogólników i niedomówień. Mimo wszystko polecam, bo znajduje się tu kilka ciekawych wątków.

ewa | 2016-08-27
Przeczytana: 03 września 2016