Kosmetyka

Wydawnictwo: Rea
poradniki

Nowoczesny podręcznik do nauczania zawodu kosmetyczki w szkołach policealnych, z możliwością wykorzystania w indywidualnym szkoleniu w salonach kosmetycznych i fryzjerskich oraz na kursach dokształcających.Zawiera leksykon terminów specjalistycznych.

Agnieszka | 2014-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2014

Książka pisana bardzo prostym językiem, co zaliczam jako plus. Autor w początkowym rozdziale wspomina o historii kosmetyki. Zaczerpnięto w niej też trochę dermatologii, trochę chemii kosmetycznej, trochę zabiegów z użyciem prądów... Naprawdę TROCHĘ.

Etapy poszczególnych, podstawowych zabiegów kosmetycznych (np. henna) są całkiem dobrze, obrazowo opisane (najbardziej zapamiętałam zdjęcia poszczególnych etapów masażu twarzy, jaki wykonują kosmetolodzy/kosmetyczki- i ten fragment chyba był tym, który wyróżnia tę książkę na tle innych, bo w innych publikacjach nie spotkałam się dotąd z takim obrazowym, opisem).

A teraz minusy... Zawarte informacje w tej książce niestety, ale nie są aktualizowane (nawet tej wydanej w 2013 r.). Książka pisana jest na rynek niemiecki (co podkreśla autor przy podawanej informacji nie mającej odzwierciedlenia w Polsce).

Brzydkie zdjęcia, grafika... Lata 90? Nie te ubrania, nie te fryzury... Mamy przecież XXI wiek!

Nie chcę całkowicie...

Świetna książka, zawiera mnostwo cennych informacji z zakresu kosmetyki. jak na tak grubą książkę tematy są opisane wyczeprująco, chociaż nie wszysktie. Przyda się osobom rozpoczynającym przygodę z kosmetyką oraz zaawansowanym dla przypomnienia.

Aredhel | 2015-03-14
_agata_ | 2014-11-10