Szklana wieża

Tłumaczenie: Robert Romaszko
Wydawnictwo: E.I.A.
Tower of glass
Jingizu

Genialny twórca androidów, Someon Krug, opętany jest ideą nawiązania kontaktu z innymi istotami rozumnymi we wszechświecie. Idąc za swym marzeniem, pragnie wznieść na arktycznych pustkowiach Kanady gigantyczną wieżę światła, która będzie przekaźnikiem jego gwiezdnego posłania. Budowa postępuje bez przeszkód, aż do dnia, gdy androidy zaczynają żądać takich samych praw, jakie przysługują ludziom...

źródło opisu: http://katedra.nast.pl/ksiazka/10815/Silverberg-Robert-Szklana-wieza/

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Alathariel | 2018-10-21
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 21 października 2018

Kolejna wizja świata stworzona przez miliardera, który dzięki swojemu bogactwu go zmienia. Stworzył androidy, teraz chcę się porozumieć dzięki szklanej wieży... Kto bogatemu zabroni?
Dziwna ta książka, z wtrąconymi mini rozdziałami typu "Na początku był Krug.", "I Krug stworzył androidy. I Krug wiedział, że były dobre.". Tylko nie do końca mi się spodobała, ale może innym przypadnie do gustu mała książeczka z zakurzonego roku bibliotecznej półki ;)

kersjous | 2015-07-24

Znana też w wydawnictwie Amber pod tytułem "Wieża Światła".

Owen84 | 2014-08-08

Świetna, choć nieco zapomnienia powieść Roberta Silverberga, wskoczyła na moją półkę w dosyć śmiesznych okolicznościach. I pomimo nie najlepszego stanu technicznego książki, pozycja zajmuje jedno z ważniejszych miejsc na regale. Sprawdźcie dlaczego: