The 1987 annual world’s best SF
corrum

Don Wollheim proponuje - 1987 : najlepsze opowiadania science fiction roku 1986 / wybór, wstęp i komentarze Donald A. Wollheim ; współpr. Arthur W. Saha Chronoskoczek - Doris Egan Hej, zakwitła nam dębina - Suzette Haden Elgin Lwy śpią dziś w nocy - Howard Waldrop Przeciwko Babilonowi - Robert Silverberg Przepustka - Lucius Shepard (Nebula za najlepsze opowiadanie 1986) Rozterka ładnego...

Chronoskoczek - Doris Egan
Hej, zakwitła nam dębina - Suzette Haden Elgin
Lwy śpią dziś w nocy - Howard Waldrop
Przeciwko Babilonowi - Robert Silverberg
Przepustka - Lucius Shepard (Nebula za najlepsze opowiadanie 1986)
Rozterka ładnego chłopca - Pat Cadigan
Sen w butelce - Jerry Meredith, D. E. Smirl
Sonet z Paradise - Damon Knight
Wieczna marzłoć - Roger Zelazny (Hugo za najlepszą nowelę 1987)
Złota czarownica - Tanith Lee

Zonk | 2017-03-03
Przeczytana: 01 marca 2017

Przy większości tekstów zaczynała mnie ogarniać lekka nuda. Te kilka perełek w moich oczach nie ratuje zbioru na tyle, by sięgnąć po kolejne antologie z tej samej stajni, póki jest lepsza fantastyka do poczytania.

Ergo_sum | 2015-08-06
Przeczytana: 1990 rok

Wszystkie zebrane przez niego opowiadania potwierdzały tylko, dlaczego tak lubię czytać SF. Znakomici pisarze i wizjonerzy. Wprawdzie nie wszyscy muszą lubić to co inni, jednak dla mnie to klasyka :-)

ROB | 2017-01-18
| 2016-12-28