Epizody z Auschwitz 2 - „Raport Witolda"

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Epizody z Auschwitz". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
komiksy
Pyromaniac

Kolejny zeszyt z serii komiksów historycznych o Auschwitz poświęcony jest postaci rotmistrza Witolda Pileckiego - walczącego w szeregach Wojska Polskiego w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r., żołnierza września 1939 r., członka ZWZ/AK, konspiratora i ochotnika do Auschwitz. Po wojnie uznany za zdrajcę Narodu Polskiego, został zamordowany w więzieniu Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego na Mokotowie. Osią opowieści o losach Pileckiego jest przesłuchanie w kazamatach Urzędu Bezpieczeństwa. W komiksie szczegółowo przedstawiono okoliczności przybycia rtm. Pileckiego do KL Auschwitz, jego ucieczki z obozu oraz rozważane plany ataku na obóz i odbicia więźniów przez Armię Krajową.

źródło opisu: http://www.episodesfromauschwitz.pl/pl/?id=7&e=2

źródło okładki: http://www.episodesfromauschwitz.pl/img/sites/comics/e2/pl/cover2.jpg

Reyes | 2015-05-15
Na półkach: Przeczytane, Komiks