Wiedźmin - Rachunek sumienia

Przeczytana: 11 marca 2019

Ładne rysunki

NieTylkoGry | 2017-02-26
Na półkach: Przeczytane, Dział komiksu

Wiedźmin: Racja stanu, zdobył uznanie wśród czytelników. Wszystko dzięki wciągającemu scenariuszowi, barwnym postaciom oraz oprawie wizualnej. Sukces ten mógł być motorem napędowym do powstania kolejnej części komiksowych przygód Geralta – Rachunku sumienia.

Debiut Rachunku sumienia, nastąpił wraz z pojawieniem się Serc z kamienia, dodatku do trzeciej odsłony gry komputerowej Wiedźmin, gdzie był miłym prezentem dla jego nabywców. Komiks, wydany w wersji elektronicznej, przypadł do gustu graczom, o czym można się było przekonać z wpisów na forach oraz portalach społecznościowych.

Za scenariusz Rachunku sumienia, odpowiada ten sam scenarzysta, który sprawił, że Wiedźmin: Racja stanu stał się wybitną pozycją. Niestety, Michał Gałek – bo o nim mowa – nie wykorzystał w pełni potencjału drzemiącego w scenariuszu. Rachunek sumienia, pomimo że jest krótkim komiksem, nie potrafi wciągnąć, w przeciwieństwie do historii opisanej w poprzedniej części. Komiks ratują jednak bardzo wyraziste i...

Grzechoteczka | 2016-01-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiks

Miły ten fanfik jest, chociaż nie wybitny. Udanie naśladuje manierę Sapkowskiego (kompozycja, powtarzanie tytułowej frazy), nawiązuje do pierwszych polskich komiksów o Wiedźminie, rysowany jest porządnie (ale znów: nie ponadprzeciętnie, raczej jak taki typowy komiks akcji, krew, flaki, biusty, żadnej większej ekspresji artystycznej), politycznie nie taki głupi vel zwraca trzeźwą uwagę na kilka problemów (chociaż jeden czy dwa dylematy naciąga). Ale nadal - nie, nie, nie, ja nie chcę, żeby REDzi czynili z Vergeńczyków takich durniów. Nawet jeśli to stylizowani na Polaków durnie. Chlip, chlip, chlip. Moje fanowskie serduszko chyba będzie musiało to uznawać za nieoficjalny wtręt do kanonu, żeby się nie złamać.;))