Pet Shop of Horrors #1

Tłumaczenie: Agnieszka Budzich
Cykl: Pet Shop of Horrors (tom 1)
Wydawnictwo: Taiga
ペットショップ オブ ホラーズ
9788364204029
komiksy
Wildstyle

W mrocznych zaułkach Chinatown ekscentryczny Hrabia prowadzi sklep z tajemniczymi, przerażającymi kreaturami. Nie są one jednak dostępne dla każdego – aby zostać ich właścicielem, należy spełnić specjalne warunki. Przede wszystkim jednak kupujący muszą odznaczać się dużą odwagą, bo humanoidalne zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla ich życia...

źródło opisu: www.taiga.com.pl

źródło okładki: www.taiga.com.pl

WampirkaJustynka | 2013-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2013

Nawet ciekawa manga i ładna kreska.

ogniopluj | 2013-10-09
Przeczytana: październik 2013

Znalazłam ten tomik w księgarni, gdy stał samotnie obok innej mangi tego wydawnictwa. Był zafoliowany, więc do środka zajrzeć nie było sposób. Zaryzykowałam i kupiłam.
Decyzja okazała się strzałem w dziesiątkę: historia i postaci bardzo przypadły mi do gustu. Kreska jest jedyna w swoim rodzaju, co czyni ten tytuł wyjątkowym. A na dodatek wszystko owiane jest mgiełką tajemnicy...
W podejrzanej dzielnicy Chinatown mieści się podejrzany sklepik. Prowadzi go podejrzany młody chłopak, który za paczkę słodyczy zrobi praktycznie wszystko. Co znajdziesz w sklepie? Wejdź, jeśli jesteś wystarczająco odważny, a zostaniesz właścicielem wyjątkowego, niezwykle rzadkiego zwierzęcia. Ale pamiętaj: jeśli złamiesz którąś z zasad i przydarzy się nieszczęście, sklep nie ponosi za to żadnej odpowiedzialności. Zdecydowałeś się? W porządku. A zatem, proszę się nim dobrze opiekować.
Jedyne czego żałuję, to to, że tak szybko dobrnęłam do tylnej okładki, a kolejna część jeszcze się nie ukazała. W każdym...

Jagodowa_Wrozka | 2013-10-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2013
Przeczytana: 11 października 2013

Kreska możne wydać wam się nieciekawa, ale jeśli zajrzycie do środka wciągnie was bez reszty.
W środku dzielnicy Chinatown mieści się sklep ze zwierzętami i mimo, że jego sloganem jest "Sprzedajemy Miłość i marzenia.", lepiej mieć się na baczności. Jeśli pokonasz wątpliwości i kupisz tu zwierzątko, musisz przestrzegać wszelkie warunki umowy, inaczej może się okazać, że na rzecz swojego rzadkiego ulubieńca stracisz nie tylko głowę, ale i życie.
Nawet teraz nie mogę odpędzić się od tej mangi. Jest ciekawym połączeniem grozy, odrobinki romansu i szczypty humoru. Życzę wam powodzenia, a sama zabieram się za anime.

KiteKat222 | 2014-09-08
Na półkach: Przeczytane, Mangi

To najlepsza seria, jaką czytałam i chyba już nigdy nie znajdę lepszej. Zaczęłam od 4. części. Obie powalają starannym wykonaniem, doprowadzają do płaczu przez emocjonujące zdarzenia, przywiązują do bohaterów i mogą być trawione tysiąc razy.
Proszę, niech po upadku wydawnictwa serią zajmie się inna ekipa! "Petshop..." nie może po prostu umrzeć, gdy ma tak silne grono fanów, chociaż niekoniecznie na lc. Wystarczy wygooglować tytuł, aby się o tym przekonać.

Seranity | 2016-03-22
Przeczytana: 20 marca 2016

Chociaż horrory kocham nad życie, to jednak ta manga mnie nie zachwyciła. To raczej nie ten typ, aby był w stanie zwalić mnie z nóg czy sprawić, że będę o nim myśleć jeszcze długi czas.
Prawdę mówiąc (a raczej pisząc) lekko się zawiodłam. Liczyłam na coś więcej.

Anettet | 2017-06-28
Na półkach: 2017, Przeczytane
Przeczytana: 27 czerwca 2017

Bardzo fajna manga. Wciągająca... Dość zagmatwana i nieoczekiwana. A sprzedawane zwierzęta naprawdę zaskakują :).

nightshade | 2013-09-21
Przeczytana: 22 września 2013