Metropolis

83-919177-0-3
manga, komiks, tezuka
komiksy
Moonlight

Metropolis to historia o mieście przyszłości, w którym rządzi bezwzględny burmistrz. Zostaje tam stworzony cyborg, który buntuje się i ucieka. Przez cały czas musi walczyć o swoje człowieczeństwo.

źródło opisu: http://pl.wikipedia.org

źródło okładki: www.wrak.pl

electric_cat | 2014-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2014

Całość tekstu znajdziecie tu:

W roku 2003 na mangowym rynku w Polsce, niczym jaskółka, pojawiło się nowe wydawnictwo mangowe o tajemniczo brzmiącej nazwie Arashi (po japońsku "burza"). Oficyna miała przedstawiać nadwiślańskiemu czytelnikowi komiksy, o których w naszym kraju nie słyszał nikt, bądź o ich istnieniu wiedział mało kto. Grupą docelową byli czytelnicy dorośli. Na pierwszy ogień poszło "Metropolis" Osamu Tezuki, twórcy między innymi "Astro Boya", animacji granej w kinach kilka lat temu w odświeżonej wersji.
Jako następny cios, wydawnictwo planowało wydać mangę z gatunku hentai, jednak oficjalnym kanałem nie da się dowiedzieć co dokładnie miało zostać wypuszczone.
Krótko po ukazaniu się komiksu "Metropolis" Osamu Tezuki wydawnictwo Arashi zawiesiło swoją działalność.
Po internecie krążą wieści, że przyczyną tak stanowczego kroku była niemożliwość pozyskania nowych licencji na...

Hari_Seldon | 2015-07-06
Przeczytana: 27 czerwca 2015

Inspirowana filmem Fritza Langa manga autorstwa cenionego Osamu Tezuki, twórcy kultowego „Astro Boya”. Przyszłość, pewien naukowiec zostaje zmuszony przez gangsterów pod wodzą Księcia Reda do stworzenia sztucznego człowieka o nadludzkiej sile. Naukowiec jednak buntuje się, pozoruje wypadek, ucieka ze swoim tworem i wychowuje go jako zwykłego chłopca. Niestety złoczyńcy wpadają na ich trop. Manga ta pochodzi z 1949 r. i niestety bardzo się zestarzała – humor jest miejscami toporny, a fabuła strasznie naiwna. Jest wprawdzie parę fajnych pomysłów, a także jest trochę miejsca na refleksje, ale straszna tandetność fabuły nie pozwala w pełni ich doświadczać. Rysunki są bardzo kreskówkowe, wyraźnie wzorowane na animacji Disneya (nawet Myszka Miki ma dosyć dziwny występ). Na pochwałę zasługują kadry dwustronicowe kadry ukazujące tłumy, a także ich wypowiedzi – bardzo fajnie zrobione. Niestety zdarzają się tez kadry zrobione byle jak. Ogólnie jest to niestety ramotka, z którą czas nie...

arccadio | 2016-08-02
Na półkach: Manga, Przeczytane