Podstawy rysunku architektonicznego i krajobrazowego

Wydawnictwo: Atropos
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
978-83-927239-7-4
sztuka
Karolina

Pracownia Rysunku Odręcznego „Horyzont” prezentuje nowe, poszerzone wydanie pierwszego w Polsce, specjalistycznego podręcznika do nauki odręcznego rysunku architektonicznego oraz krajobrazowego. Książka stanowi doskonałe kompendium wiedzy dla kandydatów na wydziały Architektury i Urbanistyki, Architektury Krajobrazu, Architektury Wnętrz, Sztuki Ogrodowej i pochodnych, a także dla wszystkich zainteresowanych rysunkiem odręcznym. Autorzy przygotowali unikalny system tłumaczenia zasad rysunku krok po kroku, dzięki czemu książka jest łatwa w odbiorze nawet dla początkujących rysowników. Najnowsze wydanie zostało poszerzone o blisko 160 stron i zawiera m.in.:

− rozdział teoretyczny przybliżający historię i zasady perspektywy, podstawy cieniowana (szrafu), kompozycji architektonicznej i kompozycji rysunku oraz elementy architektury krajobrazu;

− dziesiątki szczegółowych rysunków przedstawionych w kolejnych fazach powstawania;

− ponad 45 tematów ćwiczeń stopniowo poszerzających umiejętności rysunkowe, w tym również opartych na zadaniach egzaminacyjnych;

− bogatą dokumentację fotograficzną związaną z tematyką poszczególnych ćwiczeń;

− oparte o autorskie rozwiązania i szeroko omówione zagadnienia konstrukcji cienia i odbić;

− przystępnie wyjaśnione przydatne konstrukcje (m.in. bryły geometryczne, otwieranie drzwi, konstrukcja schodów);

− szeroki zakres informacji dotyczący rysowania z natury (martwe natury, rysunki plenerowe);

− rozbudowany dział dotyczący architektury krajobrazu, bogato ilustrowany pełnowymiarowymi ilustracjami wraz z wprowadzeniem do tematyki projektowej;

− sposoby tworzenia złożonych elementów (postać ludzka, pojazdy).

źródło opisu: http://www.kursrysunku.com.pl/podrecznik-rysunku/

źródło okładki: http://www.kursrysunku.com.pl/podrecznik-rysunku/

MonikaW | 2015-10-04

Jeden z lepszych podręczników do rysunku. Mnóstwo w nim praktycznych i przydatnych ćwiczeń, nie tylko dla przyszłych architektów.

Joker | 2014-07-30
HersztZbojnikow | 2017-12-06