Allegro - kampania grudzień kat. romans

The Ideal Wife

Cykl: The Ideal Wife (tom 1)
Wydawnictwo: Signet Books
angielski
Asik92

Just after the Earl of Severn has vowed that if the plainest, dullest, most ordinary female in England were to be set before him he would marry her without further ado, Abigail Gardiner calls on him at his town house. The strong-minded Abigail is a distant cousin of the earl's and has been driven, much against the grain, to seek his aid. To do so, she has decided to dress as plainly as possible and to act the part of a dull brown mouse. The inevitable inevitably happens!

źródło opisu: http://www.marybalogh.com/

źródło okładki: http://www.marybalogh.com/

orchideaidea | 2014-01-22
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Przyznaję, że raz na jakiś czas pozwalam sobie zagłębić się w tego typu treściach. Doskonale zdaję sobie sprawę, że podobne sytuacje przez wzgląd na fakt, że są osadzone w czasach dla nas dość odległych, kulturowo również odbiegają od naszej rzeczywistości.
Zawsze śmieszy mnie ta dworska etykieta, pewne zmanierowane postawy prezentowanych postaci,wszelkie konwenanse, sposób wypowiadania się i ciągłe dopatrywanie się dziury w całym;).
Treść jednak nie powala, a sam tytuł mógłby brzmieć "Idealny mąż";).

Polecam książkę paniom, którym podobnie jak mnie czasem się zdarza zerkać do romansów historycznych.

Kachusek | 2014-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2014

Od czasu do czasu lubię przeczytać romans, ale najczęściej wybieram historyczny bo fajnie choć na trochę przenieść się myślami w czasy, kiedy pokazanie kostki u nogi było szczytem erotyzmu. A już większy dekolt u sukni szokował i wzbudzał oburzenie innych kobiet ;) "Idealna żona" czytała się wręcz sama.. nie było to banalne romansidło i nawet fabuła była dość wciągająca. Kto lubi, ten spróbuje..

Marianna | 2016-08-31
Przeczytana: 31 sierpnia 2016

Słaba, nudna i przewidywalna. Lubię tę autorkę, ale ta jej powieść nie podobała mi się i z trudem przez nią przebrnęłam. Raczej nie polecam.

makomt | 2013-05-01
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 30 kwietnia 2013

Inne książki tej autorki zdecydowanie bardziej mi się podobały. Ta, niestety, jest bardzo nijaka. Typowe i przewidywalne romansidło bez akcji.

Kasia | 2013-08-08
Przeczytana: 2011 rok

Romansidło, ale dosyć ambitne. Warto przeczytać.

Elżbieta | 2016-10-30
Przeczytana: październik 2016

Bardzo średni romans. Sam pomysł nie jest specjalnie oryginalny i świeży, a i wykonanie nie zachwyca zanadto.

W moim odczuciu, autorka tak bardzo się pospieszyła i połączyła węzłem małżeńskim głównych bohaterów zaraz w pierwszych rozdziałach książki, że potem jakby na siłę próbowała wykreować problemy, jakie pomiędzy tą parą się pojawiły. Pomijając już wątpliwą logikę poślubiania zupełnie nieznanej sobie osoby w oparciu o opinię wyrobioną w trakcie kilkuminutowego spotkania, a także niezwykle szczęśliwy zbieg okoliczności, dzięki któremu młodzi małżonkowie okazują się dosłownie dla siebie stworzeni, to sekrety i tajemnice, jakie przed sobą mają, a które rzecz jasna szybko wychodzą na jaw, sprawiają, że książka raczej się nie wybija ponad przeciętność.

Do tego dochodzą mało błyskotliwe dialogi, szereg schematycznych postaci drugoplanowych (jak pojawia pracodawca ze sfer mieszczańskich, to koniecznie musi dobierać się do guwernantki własnych dzieci, jak mamy urażoną w swej godności...

jolanta | 2010-10-02

typowy romans, jeśli ktoś lubi tego typu książki to jest to lekka i przyjemna lektura. Czyta się z jednym tchem jak wszystkie książki Mary Balogh

Kasia W-ka | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Ta autorka naprawdę potrafi pisać romanse historyczne!!! Tę książkę wręcz pochłonęłam!!!!!

| 2017-01-18
Na półkach: Przeczytane, Tylko dla Pań

Dobry pomysł i niestety kiepskie wykonanie. Nie zaiskrzyło, a książka mnie nie wciągnęła. Przeczytałam do końca z szacunku do autorki. Chciałam mieć całość przed oczami wyobraźni, by wiedzieć gdzie ją umiejscowić pośród reszty książek autorki. Niestety plasuje się gdzieś na szarym końcu.

alja | 2018-03-27
Przeczytana: 27 marca 2018