Mikołaj Radziwiłł "Rudy" (ok. 1515 - 1584). Działalność polityczna i wojskowa

Wydawnictwo: Towarzystwo Wydawnicze Historia Iagellonica
Jagiellonowie, historia Litwy
historia
Kirasjer

Mamy tu do czynenia z ważnym osiągnięciem, przybliżającym i oświetlającym wiele kluczowych wydarzeń politycznych XVI wieku. Autor opisuje działalność polityczną i wojskową Mikołaja Radziwiłła „Rudego”, postaci niezwykle wpływowej i wybitnej, nie tylko w samym rodzie Radziwiłłów, ale i w stosunkach politycznych w Wielkim Księstwie Litewskim w XVI wieku. Praca wykracza zresztą poza sygnalizowane w tytule zagadnienia polityki i wojskowości.
(Z recenzji dr hab. Wojciecha Krawczuka)

źródło opisu: Towarzystwo Wydawnicze „Historia Iagellonica”, 2008

źródło okładki: http://iagellonica.com.pl/