Dla wielu pokoleń studentów i absolwentów kierunku lekarskiego, lekarsko-dentystycznego oraz farmaceutycznego budynek Collegium Nowodworskiego, przy ul. św. Anny 12 pozostaje w pamięci jako symbol uczelni, w której studiowaliśmy, którą ukończyli i którą po latach wspominają z sentymentem, w odniesieniu do różnych pozytywnych i negatywnych aspektów czasów swojej młodości, również z perspektywy kontekstu politycznego, w którym przyszło im żyć. Niemniej wielowiekowa historia i barwne dzieje budynku Collegium Nowodworskiego, pomimo "zasiedzenia" w nim od ponad 60 lat kierunków medycznych, nie są powszechnie znane nie tylko środowisku medycznemu, ale także szerszym gremiom mieszkańców Krakowa.

Fragment wypowiedzi Rektora UJ, prof. Wojciecha Nowaka.

źródło opisu: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=119263

źródło okładki: http://www.akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=119263