Opowieści wigilijne

Christmas Books
opowieści, wigilijne, dickens
klasyka
Amanda

Wydanie wszystkich pięciu opowieści wigilijnych, jakie Dickens stworzył na przestrzeni lat 1843–1848. Spis treści: - Kolęda prozą, czyli opowieść wigilijna o duchu (A Christmas Carol, 1843) - Dzwony, które dzwonią, gdy odchodzi stary rok i nadchodzi nowy (The Chimes, 1844) - Świerszcz za kominem (The Cricket on the Hearth, 1845) - Bitwa o życie (The Battle of Life, 1846) - Nawiedzony i jego...

Spis treści:
- Kolęda prozą, czyli opowieść wigilijna o duchu (A Christmas Carol, 1843)
- Świerszcz za kominem (The Cricket on the Hearth, 1845)
- Bitwa o życie (The Battle of Life, 1846)
- Nawiedzony i jego układ z duchem (The Haunted Man and the Ghost's Bargain, 1848)

źródło opisu: książka

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Panna15 | 2014-08-08
Na półkach: Przeczytane, 2012 rok
Przeczytana: 24 grudnia 2012

Kolejna lektura zadana na ferie świąteczne... Okazała się świetna <3
Z Opowieści wigilijnej można wiele się nauczyć tak jak główny bohater.
Bardzo się ciesze, że ją przeczytałam i polecam.

Aurelia | 2014-07-18
Przeczytana: grudzień 2002

Opowieść wigilijna to nic innego ja opowiadanie o tym jak człowiek jest sknery co w dzisiejszych czasach jest coraz częstsze ale i równieżco tym jak taki człowiek może się zmienić na lepsze jak tylko przejrzy na oczy i dojdzie do niego jak krzywdził swoje otoczenie.

Ludi | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Bardzo mi przykro, że muszę powiedzieć to w odniesieniu do zbioru opowiadań jednego z ukochanych autorów, ale "Opowieści wigilijne" naprawdę są przeciętne.

Nie wiem, co wpływa na moją ocenę, czy to tylko zwykły odbiór, czy po prostu brak humoru na tego typu opowiadania, ale pomijając ponadczasowo genialną "Kolędę prozą" podobały mi się tylko "Nawiedzony" i "Dzwony" - jedyne opowiadania z charakterem. Dwa pozostałe to niestety bardzo nudna dziewiętnastowieczna obyczajówka o konwenansach, pięknych pannach i miłostkach. Gdzie się podziały humor, błyskotliwość i zgryźliwość autora, za które go uwielbiam? Cóż, gdzie by nie spały, nie ma ich tutaj.

bellaizka | 2013-10-09
Przeczytana: 25 grudnia 2014