Legendarny Robert Fischer

Wydawnictwo: Wydawnictwo Szachowe "Penelopa"
poradniki

W niniejszej książce znalazła się przystępna analiza charakterystycznych cech stylu gry Fischera, a także nieznane i ciekawe epizody z jego burzliwej biografii oraz sylwetki głównych rywali sławnego Bobbyego.

Hubert | 2017-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2017

Autor tej książki Pan Grzegorz Siwek to totalny rusofob. Bardzo często można przeczytać krzywe teksty dotyczące makabrycznych warunków w ówczesnej Rosji, co nie ma nic wspólnego z szachami a jedynie z antyrosyjską polityką. Książka o szachach powinna zajmować się szachami lub samym "legendarnym Fischerem" - jego cechach, charakterze lub stylem gry. Ja mógłbym opisywać jak traktowani są w cudownej ameryce pacjenci szpitali którzy są w stanie śpiączki i kończy im sie akurat ubezpieczenie, albo tych którzy padli ofiarą bankierskich kredytów lub kontroli policji. Mógłbym napisać kilka słów o tym jak w polskim szpitalu odmówiono pomocy mężczyźnie który wział cale opakowanie srodków nasennych i potem umarł. Takie przypadki są w każdym państwie na świecie nie tylko w Rosji, ale również w Stanach i Polsce. Sam Fischer miał gdzieś Amerykę i rząd ameryki, czego dowodem było przyklaśnięcie insade jobu na WTC oraz podarcie zakazu grania w Jugosławii rematchu ze Spasskim i naplucie na niego, o...

Ren Raikatuji | 2014-01-19
Siabal | 2016-03-18