Obietnica raju

Wydawnictwo: Vesper
The Paradise Prophecy
Anioły, Raj, Szatan
castagna

Kiedy Bóg strącił archanioła Szatana do piekieł, kończąc niebiańską wojnę, na ziemi zapanował pokój. Do czasu, aż upadłe anioły wzięły pomstę w Raju. Od tamtej pory ludzkość bierze udział w walce między dobrem a złem, rajem a apokalipsą - upadek Rzymu, krucjaty, wojny światowe, rozprzestrzenianie się broni jądrowej, kryzys na Bliskim Wschodzie... Niebiańska wojna nigdy nie dobiegła końca, zmienił się tylko jej teatr. Przez tysiąclecia Boże anioły walczyły na ziemi z demonami Szatana, a wszystko po to, by zapobiec największemu szatańskiemu marzeniu: Apokalipsie.

Robert Browne jest wielokrotnie nagradzanym scenarzystą, który interesuje się tematyką aniołów, demonów oraz kulturową i duchową historią życia po życiu. Pisząc "Obietnicę raju", Browne szukał inspiracji w dziełach Johna Miltona, a szczególnie w "Raju utraconym", jak również w wielu nie do końca wyjaśnionych i objętych klauzulą tajności dokumentach, które opowiadają mroczną historię niebiańskiej wojny.

źródło opisu: http://vesper.pl/

źródło okładki: http://vesper.pl/

lullaby96 | 2014-06-29
Przeczytana: 29 czerwca 2014

Kupiła książkę zupełnie przypadkiem. Zainteresował mnie po prostu jej tytuł. Bardzo się cieszę, że ją znalazłam wśród wielu innych książek.
Muszę przyznać, że powieść bardzo mnie porwała. Sceptyczne spojrzenie Callahan było trochę irytujące, ale bez tego uważam, że książka nie miałaby takiego uroku.
Autor genialnie owiał powieść nutą tajemniczości. Pierwsze rozdziały były dla mnie niejasne, ale później wszystko zaczęło się układać w całość. Samo zakończenie powieści było dla mnie niezwykłe. W książce można się doszukać opisów zachowań ludzkich w dzisiejszych czasach. Autor posłużył się gatunkiem fantastycznym, ale umieścił w nim prawdy na temat człowieka, świata oraz drobne fakty historyczne.
Polecam książkę jak najbardziej dla osób, które lubią tematykę upadłych aniołów. Sądzę, że to miła odmiana, ponieważ w powieści nie ma żadnych wątków miłosnych, z których najczęściej słyną tego typu książki.

BlueCarmen | 2017-03-12
Przeczytana: 11 marca 2017

Historia o walce dobra ze złem, w którą uwikłało się kilku śmiertelników, na których barki złożono losy całej ludzkości to całkiem dobra powieść sensacyjna. Dużo się dzieje, fabuła jest bardzo dynamiczna i nie sposób się przy lekturze nudzić. Książka jednak nie jest pozbawiona dość znaczących mankamentów, które pokazują nie do końca dobre przygotowanie autora. Przykładem może być umieszczenie symbolu anarchii i jako symbolu okultystycznego, kiedy to w rzeczywistości A w kółku nie ma żadnego związku z okultyzmem. Na szczęście ten i inne, drobniejsze błędy wynagrodziła mi ciekawa akcja i swego rodzaju wielowymiarowość, której nabiera historia pod sam koniec. Jako powieść sensacyjną opatrzoną motywami biblijnymi polecam.

Izzy | 2014-09-15
Przeczytana: 12 września 2014

Co roku jeżdżę nad morze nie tylko po to, by wypocząć oraz popluskać się w Bałtyku, ale też po to, by kupić mnóstwo powieści po przecenach. Obietnicę raju znalazłam w jednym z namiotów z tanimi książkami i mimo że okładka z początku nie przyciągnęła uwagi, to ostatecznie dołożyłam ją do stosiku. Każdy by się skusił na 500 stron za jedyne 5 złotych. Zaczynając czytać, miałam wobec historii pewne wymagania, a raczej – wyobrażenia. I te oczekiwania nieco wyminęły się z rzeczywistością.
Muszę przyznać, że nie wiem, co począć z tą książką. Można powiedzieć, że spodziewałam się po niej zupełnie czegoś innego – przede wszystkim nieco więcej fantastyki w samej fantastyce. Autor Obietnicy raju skoncentrował się chyba bardziej na wątku kryminalnym i próbach odkrycia tajemnicy niż na całej reszcie, co dla mnie było ogromnym minusem przy odbiorze całości. Mimo wszystko lubię, gdy z kartek historii magia wręcz się wylewa – tutaj mieliśmy jej w ilości bardzo umiarkowanej. Ale to nie znaczy, że...

Chrisstofferr | 2017-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2017

Obietnica Raju autorstwa Roberta Browne'a...
Cytując za vesper.pl "Robert Browne jest wielokrotnie nagradzanym scenarzystą, który interesuje się tematyką aniołów, demonów oraz kulturową i duchową historią życia po życiu."
I to można odczuć... jak dla mnie jest kolejna formą przedstawienia historii już kiedyś poznanej... przypomina mi "Kod Da Vinci" Dana Browna - widać dużą inspirację jeżeli chodzi o zarys fabularny... w obydwu książkach mamy profesora na tropie tajemnicy... tutaj za oś fabuły posłużyła książka "Raj utracony" Miltona... w obydwu historiach bohaterowie próbują kogoś ocalić... kogoś kto ma być strzeżony przez ukrywających się członków zakonu... stowarzyszenia... jedyna różnica polega na tym że w książce Browna przeciwnikami są ludzie... tutaj zaś antagoniści to demony w ludzkiej skórze...
Książka pisana bardziej jak scenariusz filmowy, z szybką, zwartą akcją, niekiedy dla mnie ze zbyt szybkimi przeskokami myślowymi... co nie zmienia faktu że jest łatwa w odbiorze i...

Patryk Kluk | 2014-08-17

Dobra, wciągająca książka z wieloma odwołaniami do religii jak i innych książek. Zmusza do zastanowienia.

nella | 2014-09-02
Przeczytana: 23 sierpnia 2014

Z twórczością tego autora spotykam się po raz pierwszy i czuję się miło zaskoczona, bo wybór książki był równie spontaniczny jak jej zakup.

Z opisu książki niewiele możemy dowiedzieć o fabule książki. Z jednej strony jest to dobre, ale z drugiej nie koniecznie. I zaczynając czytać nie miałam pojęcia o czym to dokładnie będzie. Jedyne co wiedziałam to, to że będzie to o aniołach i demonach co bardzo mnie kręci w powieściach.

W dziwnych okolicznościach ginie piosenkarka muzyki chrześcijańskiego popu. Śledztwem zajmuje się agentka Bernadette Callahan, a pomaga jej w tym Sebastian LaLaurie - ekspert od okultyzmu. Dziwne poszlaki prowadzą ich do tajemniczych Custodes Sacri. Od tamtego momentu już oni sami nie są bezpieczni. A upadłe anioły, które pragną powrotu swojego króla, rozpętają piekło na ziemi.

Pierwsze rozdziały to była dla mnie jakaś czarna magia. Nie miałam pojęcia o co chodzi. Wszystko LaLaurie był ciągle podekscytowany odkrywanymi rzeczami, a Callahan wręcz przeciwnie,...

Ala | 2015-01-11
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 10 stycznia 2015

No więc tak. Mamy mężczyznę i kobietę, którzy szukają tajemnicy. Mamy tajemnicze zgromadzenie strażników, mamy goniące ich demony, mamy zagadki odkrywane jedna za drugą i zmieniane lokacje, mamy śmierć i mamy punkt kulminacyjny na ostatnich 15 stronach.

Po Danie Brownie zrobiło się straszliwie schematycznie, a Obietnica raju nie wnosi do tego schematu nic nowego.

Justyna | 2017-02-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię
Przeczytana: 19 lutego 2017

Książka na samym początku wydawała mi się ciekawa i zaczynałam ją chłonąć jak sok. Jednak w połowie już nie wydała mi się aż tak fascynująca. Kupiłam tą książkę na wyprzedaży, bo okładka sama za siebie mówiła i się zawiodłam. Jakby był ktoś zainteresowany chętnie wymienię.

Honorata | 2012-09-25

Książki Dana Browna zna chyba każdy, jeśli nie z wersji książkowej to ekranizacji. Na fali popularności Browna próbowało wypłynąć wielu pisarzy, wzorując się lub bezczelnie naśladując „mistrza”. Rzadko którakolwiek z tych książek okazywała się czymś więcej niż tylko popłuczynami po pierwowzorze. Przecz przypadek trafiłam na „Obietnicę raju” i postanowiłam nie porównywać Browne do Browna, w końcu ten drugi nie ma monopolu na książki sensacyjne z wątkiem metafizycznym.

Profesor Sebastian Batty LaLaurie naukowiec, badacz Pisma Świętego, ekspert od okultyzmu i agentka tajnych służb spotykają się przy tajemniczej sprawie śmierci gwiazdki chrześcijańskiego popu. Samozapłon w wyniku którego zginęła dziewczyna, artefakty dotyczące chrześcijaństwa które gromadziła, tajemniczy wisiorek ze św. Kzysztofem oraz napisy na ścianie pochodzące z książki Miltona „Raj utracony” to za dużo jak na siły racjonalnej kobiety. W sukurs więc przychodzi naukowiec o paranormalnych zdolnościach.

Kiedy...

Dominika Kulasiewicz | 2015-02-08
Przeczytana: 08 lutego 2015

"U szczytu schodów stało prawdziwe monstrum - kolejny sługus - a jeżeli ci poniżej byli potworni, ten był istnym Godzillą i zbiegał po schodach jak nasmarowana smalcem małpa wystrzelona z armaty"

Ćwiek