Pajęcza bogini

Tłumaczenie: Paulina Heńska
Cykl: Pandora English (tom 2)
Wydawnictwo: Vesper
Lucy_Cruel

Minęły już dwa miesiące, odkąd Pandora English zamieszkała z tajemniczą stryjeczną babką Celią w nawiedzonej rezydencji w dzielnicy Spektor – osnutej tajemniczą mgłą części Manhattanu, której nie ma na żadnym planie miasta. Dzięki pomocy Celii oraz przystojnego, ale zmarłego porucznika Lucasa, Pandora poznaje znaczenie dziedzictwa rodziny, które w wielkim sekrecie trzymała przed nią jej zmarła matka. Pandora obdarzona została pewnym darem, który niesie z sobą zatrważającą odpowiedzialność...

Tymczasem w świecie śmiertelników Pandora wydaje się skazana na niepowodzenie - jej szefowa, redaktorka działu mody poczytnego pisma, chyba nawet nie wie o jej istnieniu! Ale Nowy Jork potrzebuje szczególnych umiejętności ambitnej dziennikarki. W mieście pojawił się nowy projektant i przed młodą dziewczyną otwierają się zupełnie nowe możliwości...

źródło opisu: www.vesper.pl

źródło okładki: www.vesper.pl

Iris | 2018-03-18
Przeczytana: 18 marca 2018

Nastolatka z małego miasteczka przybywa do Nowego Jorku. Ma wielkie marzenia i zero doświadczenia, a jednak jest pewna, że oto zaczyna się jej wielka kariera. Jest pewna, że zostanie sławną dziennikarką, że będzie prowadziła ekscytujące życie, tak różne od tego, które do tej pory znała. Żyjąc na prowincji nie dość, że nie mogła się wyszaleć, to na dodatek na każdym kroku była oceniana i krytykowana. Pandora ma wielką wyobraźnię i wyczulone zmysły - do tego stopnia, że widzi i słyszy duchy. To nie przysporzyło jej popularności. Będąc całe życie dziwadłem już nie może doczekać się momentu przeprowadzki do miasta, w którym odmienność i oryginalność jest jak najbardziej pożądana.

Książka zaczyna się jak historyjka dla bardzo młodych nastolatek. Niestety, tak się również kończy. Zarówno pierwsza jak i druga część przygód Pandory kręci się wokół wampirów, które tutaj są nazywane...

Daria Pogodzińska | 2016-03-20

Książka dobra, tak jak poprzednia część.

WEYRA | 2015-11-22
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 22 listopada 2015

Pandora English nic a nic się nie zmieniła i dalej daje się zbywać półsłówkami i niedopowiedzeniami. Książka utrzymana na poziomie pierwszego tomu - i należy do przyjemnych lekkich wampirzych czytadełek. Polecam miłośnikom gatunku ale nie jest to "górna półka" .

Blawatka98 | 2015-07-08

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej :)

Zuzolix | 2015-05-16
Przeczytana: 16 lipca 2015

Kocham Pandorę :) <3

BagatElka | 2014-12-02
Na półkach: Przeczytane, ZZZ....oddane
Przeczytana: 02 grudnia 2014

Mniej więcej wiedziałam czego się spodziewać bo czytałam pierwszy tom ale i tak znudziła mnie nieprzeciętnie.
Główna bohaterka irytująco głupiutka i ciągle zdziwiona,że ktoś na nią patrzy.Zamysłem autorki ,przypuszczalnie miałby to być zabieg powodujący,iż Pandora wyda nam się sympatyczną dziewczyną i pomimo tajnych mocy,skromną,uczynną i piękną.Niestety wkurzało mnie to bezustannie i starałam się czytać jeszcze szybciej aby mieć to już za sobą.
Polecam w przypadku gdy pustką wieje na półkach i zdesperowani zaczynami czytać nalepki na kremach do stóp:P
Dla zachowania dobrego humoru zalecam jednak kupić lub wypożyczyć coś innego.

angela2046 | 2014-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2014, Fantasy

Książka pisana w takim samym stylu co część pierwsza. Tym razem z przeciwnikiem bohaterki spotykamy się już wcześniej, co oceniam na plus. Chciałabym żeby było w niej więcej wątków z porucznikiem Lukiem, chodź i tak jest zdecydowanie więcej niż w pierwszej części. A mimo, że zdaje sobie sprawę iż nie ma to być kolejna lektura to miłości to myślę, że jest to bardzo ciekawy wątek, bo może akurat nie trafiałam na takie książki, ale nie spotkałam się jeszcze z miłością ducha z śmiertelniczką i zastanawia mnie jak to się dalej rozwinie. Czekam na kolejną część.

Julka - | 2014-05-11
Przeczytana: 04 lutego 2015

Luke <3

NataliaKatarzyna | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Miyako | 2013-10-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 09 października 2013

Pierwszą część serii czytało mi się na tyle dobrze, że postanowiłam sięgnąć po drugą. Małym błędem było sięgnięcie po nią na tzw. kacu książkowym, czyli po przeczytaniu nowej powieści mojej ulubionej autorki, bo wtedy po prostu wszystko wydaje mi się bardziej szare niż w rzeczywistości jest ;)

Trzeba jednak przyznać, że 'Pajęcza Bogini' poziomem nie różni się za bardzo od 'Krwawej Hrabiny', co działa zarówno na minus jak i na plus serii. Minusem dlatego, ze książka nie przekracza pewnej poprzeczki, nie robi się jeszcze bardziej ciekawa, nie wali obuchem w łeb. Plusem, bo nie zaniża poziomu, wciąż jest interesująca, nie jest durną kopią pierwszej części.
To co mi się spodobało to fakt lepszego dopracowania postaci Arachne, która nie jest wprowadzona jak Elżbieta Bator na ostatnich stronach. Autorka powoli wprowadza ją od pierwszych stron, dawkując informacje, trochę opierając się nawet na mitologii.
Tak jak przypuszczałam, powoli także rozwija się wątek romansowy naszej bohaterki,...