Na zawsze i o jeden dzień dłużej

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
Forever and a Day
Ag2S

Laureatka nagrody za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011 Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu. On nie pamięta, kim jest, ale na pewno nie należy do jej świata: nieprzyzwoicie bogaty arystokrata z Europy. Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą...

Laureatka nagrody za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011

Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu.

Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą stracić, gdy jego prawdziwa tożsamość wreszcie zostanie ujawniona.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

izabela81 | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Opisywany (choć skąpo) obraz tamtych czasów i Nowy York z XIX wieku wydaje mi się być rzeczywisty i przekonujący. Zabrakło mi natomiast szerszego nakreślenia wydarzeń historycznych w tle. A przecież z opisu okładki miał być to romans historyczny. Bohaterowie są wyraziści, z ciekawą osobowością. Książka potrafi rozbawić i wzruszyć. Pojawiająca się "urękawiczniona" dłoń doprowadzała mnie do szału! Gdyby pojawiło się raz czy dwa, byłoby do zniesienia, ale nie tyle razy. Mimo to książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

młoda_pisarka | 2014-06-20
Przeczytana: 05 lipca 2015

TU I TERAZ...

Żyjąca w obskurnej dzielnicy Nowego Jorku, Georgia, marzy o tym by za sześćdziesiąt dolarów wyjechać na zachód, kupić akr ziemi, zasadzić jabłonie i uprawiać swoją ziemię, mając po raz pierwszy w życiu coś własnego, na co sama ciężko zapracowała.

Uboga biedaczka nigdy nie spodziewała się, że na ulicy w środku dnia zainteresuje się nią arystokrata z Anglii. Tym sposobem Georgia trafia do serca przystojnego mężczyzny, którego z kolei ona nie potrafi zignorować.

Tragiczny wypadek powoduje, że mężczyzna traci pamięć, a to po raz kolejny krzyżuje losy tej dwójki ze sobą. Ale ani on, ani ona nie wiedzą jeszcze, co gotuje dla nich los.

Czy charyzmatyczna i zacięta Amerykanka usidli bogatego Anglika, który nie pamięta nawet swojego nazwiska? Który nie pamięta niczego ze swojego dotychczasowego życia? Czy szczęśliwy traf da szansę Georgi oraz Robinsonowi mimo, że pochodzą z różnych sfer? Ile gotowy jest zrobić mężczyzna dla kobiety, którą kocha? Ale i kobieta dla...

Ewelina229 | 2013-06-05
Przeczytana: styczeń 2013

Wciągająca i sprawiająca, że nie chcesz by się skończyła :)

mysia82 | 2012-12-16
Przeczytana: 16 grudnia 2012

Jeśli ta książka została laureatką konkursu na najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011 r. to strach pomyśleć na jakim poziomie były jej konkurentki. Historia banalna i mocno naciągana. Cała zmysłowość opiera się na jednej "scenie" pod ściana i dosadnych określeniach męskich części ciała jakie serwuje nam główna bohaterka. Dwa fragmenty historii (w sumie niezwykle znaczące dla całej opowieści)-naukę bycia damą i zaloty pary głównych bohaterów autorka pomija. O nauce dowiadujemy się, że była ciężka i trwała 10 miesięcy (opisany jest pierwszy dzień a właściwie jeszcze mniej bo pierwsza rozmowa z nauczycielką) a z zalotów mamy opisany pierwszy bal "nowo powstałej damy". Równie bezlitośnie potraktowano wątek zaginionego wuja głównego bohatera. Mogła to być naprawdę ciekawa historia, która wniosłaby do książki wątek sensacji i tajemnicy z przeszłości. Tymczasem autorka zafundowała nam telegraficzny skrót i do tego dorzuciła niesamowity zbieg okoliczności i dodatkowy happy end.
Cała...

Missy | 2014-07-17
Przeczytana: 10 lipca 2014

Czegoś było mi trzeba lekkiego,letniego i wakacyjnego.Romansu??? Chyba tak;-) Rzadko sięgam po typowe romanse,a jeśli już to koniecznie musi to być romans historyczny.Dlaczego??? No tak mam i już;-) Zachwycona serią "Zaczytaj się..." wydawnictwa Znak,ochoczo sięgnęłam po książkę.Na jej korzyść przemawiał także fakt,że autorka została laureatką za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011r.

Nowy Jork rok 1830. Młoda, ognistowłosa, dziewczyna imieniem Georgia coraz częściej doświadcza wrażenia ,że jej życie to jedna wielka wyspa zapomnienia.Opuszczona w nastoletnim wieku przez ojca w nieznanych okolicznościach zdana jest tylko na siebie.Jak by tego było mało zbyt szybko traci także dużo starszego,lecz bardzo opiekuńczego męża.Marzy o tym,by opuścić Nowy Jork i ubogą dzielnicę,w której przyszło jej żyć.Nadziei i siły dodaje jej skrzynka ofiarowana przez ojca,która jest dla niej obietnicą lepszego życia.

On,mężczyzna, jak ze snu. Pomocny,szarmancki błyskotliwy i zabawny.Pewnego...

Muminka | 2013-11-13
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 13 listopada 2013

Jak ja lubię zmysłowe bajki osadzone w realiach historycznych. Opowieść o Georgie, niezamożnej wdowie z Nowego Jorku, niezależnej i do bólu uczciwej, która z dobrego serca postanawia zaopiekować się potrącanym przez powóz przystojniakiem. W wyniku wypadku stracił on bowiem pamięć i każe się tytułować Robinsonem Kruzoe. Choć są z odmiennych światów, on światowy Anglik, a ona zwykła "kobieta pracująca", od razu odczuwają wzajemny pociąg. Georgia pokazuje mu swój świat, wesołą tancbudę, kolejki do pompy i podejrzanie wyglądające lokale. Po ogłoszeniu w gazetach wychodzi na jaw, że niestety jest księciem i ociec się zjawia by go zabrać. Mimo wielu perypetii, niechęci wyższych sfer Georgie i Roderick walczą o swoja miłość na przekór konwenansom. Trochę ta historia trąci Kopciuszkiem dla dorosłych, ale lekkość pióra i pieczołowicie odtworzone realia epoki stanowią o wartości literackiej. Zasłużona nagroda.

alinkawie | 2012-10-06
Na półkach: Przeczytane, 2014

Zaczęło się ciekawie,czym dalej tym gorzej.

Barbara Bisz | 2016-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2016

Podzielona na trzy części książka o kobiecie pragnącej lepszego życia oraz arystokracie z Europy który traci pamięć w wyniku wypadku i uparcie twierdzi, że nazywa się Robinson .
Książkę przeczytałam na jednym wdechu, niestety z każdą kolejną częścią moje rozczarowanie rosło. Z dwóch powodów. Od pewnego momentu na każdej stronie autorka opisując jakąkolwiek postać używała zwrotu "urękawiczniona dłoń", co w pewnym momencie stało się dla mnie męczące i irytujące. Po drugie, jak pierwsza część była obszernym opisem poznania się dwojga ludzi i ich wspólnego zamieszkania, tak druga i trzecia była szybkim skrótem wszystkiego co działo się później. W jednym rozdziale autorka opisuje początki nauki Georgii, by stać się prawdziwą damą dworu, w kolejnym przybywa już do Londynu, za chwilę para ma sześcioletnią córkę i książka ni stąd ni zowąd się kończy.

Szczypta_Kasi | 2015-09-02
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Joanna | 2017-02-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Próba zapomnienia o kimś jest niezawodnym sposobem, by nie myśleć o niczym innym.