Na zawsze i o jeden dzień dłużej

Seria: Zaczytaj się
Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
Forever and a Day
Ag2S

Laureatka nagrody za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011 Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu. On nie pamięta, kim jest, ale na pewno nie należy do jej świata: nieprzyzwoicie bogaty arystokrata z Europy. Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą...

Laureatka nagrody za najbardziej zmysłowy romans historyczny 2011

Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku i lepszym, dostatnim życiu.

Nieszczęśliwy wypadek krzyżuje ich losy. Ale żadne z nich nie jest przygotowane na rodzącą się między nimi namiętność. Ani na to, co oboje mogą stracić, gdy jego prawdziwa tożsamość wreszcie zostanie ujawniona.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

maangora | 2019-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2019

Książka czyta się lekko i szybko. Ma ciekawą akcję. Ciekawa opowieść jeśli ktoś lubi lekkie romanse historyczne. Książka opowiada o losach młodej biednej, jednak ambitnej kobiety z najbardziej podłej dzielnicy New Yorku. Dzięki przypadkowemu spotkaniu i jej uporowi jej życie nabiera pędu i zmienia się zupełnie......

Gosia | 2018-05-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 17 maja 2018

Dość rzadko zdarza mi się czytać romanse historyczne.
Z tych przeczytanych chyba najbardziej pamiętam "Angielkę" Julie Garwood.
Autorka tej książki - Delilah Marvelle - otrzymała za nią nagrodę w kategorii "najbardziej zmysłowy romans historyczny roku 2011". Cóż, trochę mało było w nim podłoża historycznego. Zmysłowość też pojawiała się sporadycznie.
Najczęściej było "szerokich pleców" i "urękawicznionych dłoni".
Nie wiem czy to wina pisarki czy tłumaczy, ale po iluś tam powtórzeniach, zaczęło po prostu denerwować.
W ogóle odniosłam wrażenie, że początek książki był o wiele bardziej dopracowany. Było trochę tła obyczajowego - akcja toczy się w 1830 roku w Nowym Jorku. Jednak im dalej, tym było gorzej.
Tło znikło, a akcja miała takie przeskoki, że właściwie sprawiała wrażenie zlepienia kilku wybranych fragmentów, aby tylko w jakiś sposób zakończyć już tę książkę.
Mogła to być naprawdę ciekawa historia, z dobrym tłem i fascynującym romansem oraz ciekawym wątkiem tajemnicy z...

SweetWine | 2017-07-07

- miłość
- praczka
- utrata pamięci
- miłość

O ile początek mnie interesował, o tyle dalej robiło się zbyt perfekcyjnie i książka przypominała mi harlequin. Dobrze, że już skończyłam ją czytać...

Joanna | 2017-02-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Próba zapomnienia o kimś jest niezawodnym sposobem, by nie myśleć o niczym innym.

Barbara Bisz | 2016-07-14
Przeczytana: 11 lipca 2016

Podzielona na trzy części książka o kobiecie pragnącej lepszego życia oraz arystokracie z Europy który traci pamięć w wyniku wypadku i uparcie twierdzi, że nazywa się Robinson .
Książkę przeczytałam na jednym wdechu, niestety z każdą kolejną częścią moje rozczarowanie rosło. Z dwóch powodów. Od pewnego momentu na każdej stronie autorka opisując jakąkolwiek postać używała zwrotu "urękawiczniona dłoń", co w pewnym momencie stało się dla mnie męczące i irytujące. Po drugie, jak pierwsza część była obszernym opisem poznania się dwojga ludzi i ich wspólnego zamieszkania, tak druga i trzecia była szybkim skrótem wszystkiego co działo się później. W jednym rozdziale autorka opisuje początki nauki Georgii, by stać się prawdziwą damą dworu, w kolejnym przybywa już do Londynu, za chwilę para ma sześcioletnią córkę i książka ni stąd ni zowąd się kończy.

complicated_mystery | 2015-10-03
Przeczytana: 2013 rok

Przyjemny, lekki romansik.

Szczypta_Kasi | 2015-09-02
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

veronique | 2015-07-23

"Na zawsze i o jeden dzień dłużej" wpadła mi w ręce na 5 minut przed zamknięciem księgarni. Zerknęłam na okładkę, zajrzałam do środka... Ona marzy o ucieczce z Nowego Jorku, a On nie pamięta, że jest zamożnym arystokratą. Kupiłam.
Jest to romans bardzo średniej jakości, może być, ale nie porywa ani akcją, ani postaciami, nawet erotyka słabo pociąga. Słodziutko się kończy, co tylko zbudza we mnie złość, ale ujdzie.
Jednakże wierzę, że jeśli książka nie jest warta tego, aby przeczytać ją kolejny i kolejny raz, to nie jest warta też tego, żeby czytać ją po raz pierwszy. Dla mnie było to zmarnowanych kilka godzin.

izabela81 | 2015-04-30
Na półkach: Przeczytane, 2015 rok
Przeczytana: 24 kwietnia 2015

Opisywany (choć skąpo) obraz tamtych czasów i Nowy York z XIX wieku wydaje mi się być rzeczywisty i przekonujący. Zabrakło mi natomiast szerszego nakreślenia wydarzeń historycznych w tle. A przecież z opisu okładki miał być to romans historyczny. Bohaterowie są wyraziści, z ciekawą osobowością. Książka potrafi rozbawić i wzruszyć. Pojawiająca się "urękawiczniona" dłoń doprowadzała mnie do szału! Gdyby pojawiło się raz czy dwa, byłoby do zniesienia, ale nie tyle razy. Mimo to książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie.

Aniutek81 | 2014-12-27
Przeczytana: 27 grudnia 2014

Jestem pod pozytywnym wrażeniem tej pozycji. Łatwa, nieskomplikowana, lekka.
Czyta się szybko. Jak chcecie się oderwać od realiów otaczającego świata to polecam. W sam raz na świąteczne leniwe wieczory :)