Powrót do domu

Tłumaczenie: Janusz Ochab
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Moon Shell Beach
Joanna

Pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni i wybaczeniu. Lexi Laney i Clare Hart dorastały razem, przeżywały wspólne przygody, radości i smutki na malowniczej wyspie Nantucket. Gdy chciały dzielić się najskrytszymi sekretami i popuszczać wodze fantazji, uciekały do swej ulubionej kryjówki – na Księżycową Plażę. Lecz nic nie trwa wiecznie. Gdy nadchodzi dorosłość, wraz z całym bagażem...

Pięknie napisana historia o miłości, przyjaźni i wybaczeniu.

Lexi Laney i Clare Hart dorastały razem, przeżywały wspólne przygody, radości i smutki na malowniczej wyspie Nantucket. Gdy chciały dzielić się najskrytszymi sekretami i popuszczać wodze fantazji, uciekały do swej ulubionej kryjówki – na Księżycową Plażę. Lecz nic nie trwa wiecznie. Gdy nadchodzi dorosłość, wraz z całym bagażem problemów i napięć, łącząca je więź pryska, padają bolesne słowa. Lexi ucieka z Nantucket do życia w luksusie, a Clare zostaje na miejscu.

Dziesięć lat później świeżo rozwiedziona Lexi wraca, by pogodzić się z tymi, których zostawiła – szczególnie z Clare, która wciąż żywi do niej urazę. Na drodze do tego emocjonalnego pojednania stają jednak liczne przeszkody, gdyż powrót Lexi daje początek całej serii zaskakujących wydarzeń. Gdy w życiu Clare następuje nieoczekiwany zwrot, Lexi zastanawia się, czy szczęście i spokój, którymi cieszyły się niegdyś na Księżycowej Plaży, okażą się równie nietrwałe jak poranna mgła i morskie fale.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011

źródło okładki: www.proszynski.pl

Mollinka_90 | 2016-08-13
Przeczytana: marzec 2016

Jest to typowa powieść dla kobiet i o kobietach.

Clare i Lexi w dzieciństwie połączyła szczera przyjaźń. Mieszkały na wyspie Nantucket i dzieliły ze sobą wszystkie radości i smutki. Przeżywały pierwsze miłości, swoje mniejsze i większe sukcesy oraz gorycz porażek. Ich ucieczką i azylem była Księżycowa Plaża, czyli zaciszny zakątek nad zatoką, do którego obie odnosiły się z dużym sentymentem. Tam zwierzały się sobie z sercowych sekretów i tam planowały zabrać najważniejszych mężczyzn swojego życia, gdy takowi się w nim pojawią.

Jednak życie dla każdej z nich pisze inny scenariusz. Lexi wyjeżdża z wyspy, chcąc zakosztować lepszego życia, zaś Clare pozostaje na miejscu. Między kobietami padają gorzkie słowa, a wzajemne urazy i żale doprowadzają do rozpadu ich przyjaźni. Kiedy 10 lat później Lexi wraca na Nantucket, pragnie pogodzić się z dawną przyjaciółką. Nie jest pewna, czy w życiu Clare znajdzie się jeszcze dla niej miejsce. Wraz z pojawieniem się Lexi w życiu obu kobiet...

izabela81 | 2016-04-20
Na półkach: 2016 rok, Przeczytane
Przeczytana: 18 marca 2016

Autorka skupiła się na uczuciach i relacjach międzyludzkich. W książce nie brak ciekawych zwrotów akcji, choć mogłoby być ich znacznie więcej. Ale niektóre wątki zostały potraktowane pobieżnie i aż proszą się o rozwinięcie. To przejmująca historia poruszająca istotne kwestie w życiu każdego człowieka. Mamy tu siłę przyjaźni, potęgę przebaczania i wiarę w cuda. I choć fabuła mocno przewidywalna, powieść jest ciepła i czyta się przyjemnie.

beataj | 2012-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2012

Sympatyczne czytadło i to z bogatą zawartością oraz kilkoma ciekawymi zwrotami akcji. I nawet jeśli niektóre wątki są przewidywalne, to całość czyta się bardzo dobrze.

asiczek | 2012-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2012

Książka świetnie się czytała. Czyżby Danielle Steel doczekała się godnej siebie konkurencji? Świetny byłby z tego film..

Olina | 2013-07-23
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 30 czerwca 2013

Świetna historia, dobrze napisana, człowiek nie czuje się znużony i odczuwa ciągły niedosyt (przynajmniej ja tak miałam). Fajny sposób na przeplatanie historii życia dwóch przyjaciółek do chwili obecnej. Książka bardzo mnie wciągnęła, daje wiarę w lepsze jutro oraz to że ludzie potrafią jednak wybaczać bliskim osobom. Polecam każdemu na niedzielny relaks albo do poduszki. Gwarantuję zarwaną noc ;)

Komig | 2014-03-31
Przeczytana: 29 marca 2014

Szczerze polecam przeczytanie tej książki z powodu prostoty napisania. Ciekawie opisana historia dwóch przyjaciółek, nierozłącznych w dzieciństwie. Z biegiem czasu ich drogi się na jakiś czas rozchodzą, by ponownie się połączyć. Po drodze wpleciony jest wątek miłosny, mocno zagmatwany. Nie będą zdradzała większej ilości szczegółów, zapraszam do przeczytania bo warto.

Książkę oceniam na 5

Anna-mojeksiążki | 2011-11-01
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki
Przeczytana: listopad 2011

"Powrót do domu" to książka obyczajowa, którą czyta się bardzo szybko. Lekka i przyjemna.
Opowiada o zagmatwanym życiu uczuciowym dwóch przyjaciółek, o dylematach, rozstaniach, poważnych decyzjach i sile przyjaźni. Lexi i Clare są przyjaciółkami od dzieciństwa, różnią się od siebie jak dzień i noc, a to, co je łączy to przyjaźń. Mocna i trwała, która opiera się rozłące, nieporozumieniom...
Lexi opuszcza rodzinną wyspę i wraca po kilkunastu latach. Inna, zmieniona, ale ciągle ta sama. Na początku przyjaciółki nie znajdują wspólnego języka, ale to się zmienia.... Zmieniają mężczyzn, ale nadal trzymają się razem.

Książka jest bardzo ładnie wydana, okładka tchnie latem i słońcem - polecam ją na jesienne i zimowe wieczory. Przynosi odprężenie, jest ciepła i przyjemnie się ją czyta. Może nie powala na kolana, ale czas spędzony na jej lekturze nie jest stracony :) Czasem potrzeba się oderwać!

Aileen20 | 2013-02-21
Na półkach: Przeczytane, Biblioteka
Przeczytana: 21 lutego 2013

"Powrót do domu" to książka opisująca życie dwóch przyjaciółek Lexi i Clare, jak i życie całej wyspy na której żyją, marzą, kochają.

Piękna długonoga Lexi całe życie marzy o podróżach, o wielkim świecie, chcąc wyrwać się z małej, turystycznej wyspy wychodzi za bogacza i wyjeżdża. Clare, zakochuje się w wyspowym przystojniaku Jessem.
Mijają lata i wszystko zaczyna się odwracać. Lexi wraca do domu, Clare próbuje coś zmienić w swoim życiu.

Powieść o miłości, o przyjaźni, o akceptacji samego siebie, o nadziei na lepsze jutro. Świetna książka na długie wieczory.

Sasha | 2014-03-25
Przeczytana: 25 marca 2014

Bardzo ciepła obyczajowa opowieść o sile miłości i przyjaźni. Przeplatana miłosnymi wątkami.
Uwaga! Możesz się od niej nie oderwać! Jest ekstremalnie wciągająca. :)

Ilona | 2013-08-17
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 17 sierpnia 2013

Niestety książka bardzo mnie zawiodła. Spodziewałam się dobrej opowieści o miłości, która pozostaje jeszcze długo w pamięci o tym, jak się ją skończy. Niestety okazała się kolejną historyjką, którą wyrzuca się z głowy zaraz po jej odłożeniu.
Urzekła mnie od początku okładka, która zachęca do poznania losów dwóch przyjaciółek. Ale na tym chyba kończą się zalety tej powieści. Dla mnie przeciętna. Ale dobra, jeśli chce się zapomnieć o codzienności i coś przeczytać przez sen.

Jest to historia Lexi i Clare, które mieszkają na jednej wyspie i są przyjaciółkami od dziecka. Są nierozłączne i nie mają przed sobą żadnych tajemnic. Dorosłe życie i decyzje, które podejmują, sprawiły, że wiodły życie osobno.

Lexi decyduje się poślubić bogatego mężczyznę, którego nie akceptuje jej rodzina, przyjaciółka i mieszkańcy wyspy. Choć nie kocha swojego męża, dzięki niemu może podróżować po świecie. Pozorne szczęścia trwa przez kilka lat. Ale skrywane tajemnice i zdrady wychodzą na wierzch, co prowadzi...