Dama w purpurze

Seria: Harlequin Wielki Romans Historyczny
Wydawnictwo: HarperCollins
A Daring Passion
Indyviduum

Josiah Wimbourne pewnej nocy wraca ranny do domu. Wyznaje swej córce Raine zaskakującą prawdę: to on jest osławionym Łotrem z Knightsbridge, który napada na bogatych podróżnych, by rozdawać pieniądze biednym. Jego dni na wolności są policzone. Sędzia już podąża jego tropem. Raine postanawia pomóc ojcu. Jest odważna i pełna fantazji, zawsze marzyła o przygodach. Aby zmylić sędziego, przebiera się w męski strój i kontynuuje dzieło Łotra z Knightsbridge.
Szczęście jej sprzyja aż do chwili, gdy zostaje zatrzymana przez młodego arystokratę, Philippe’a Gautiera, na którego powóz napadła. Philippe, urzeczony urodą i odwagą Raine, proponuje jej układ – dzięki temu rodziny obojga mogłyby uratować swój honor. Tylko czy Raine zgodzi się zapłacić cenę, jaka się z tym wiąże?

źródło opisu: http://harlequin.pl/ksiazki/dama-w-purpurze

źródło okładki: http://ecsmedia.pl/c/dama-w-purpurze-b-iext8625586.jpg

justynka777 | 2019-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2019

Dno

AlcarinElen | 2019-06-13
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 19 lutego 2017

"Dama w purpurze" zachęciła mnie bardzo opisem. I mimo, że po przeczytaniu opisu spodziewałam się czegoś innego to książka bardzo mi się podobała.
Pewnego dnia ojciec Rainie wraca do domu ranny, a po piętach depcze mu sędzia. Okazuje się, że to on jest tym słynnym Łotrem z Knightsbridge, który napada bogatych podróżnych i rozdaje pieniądze biednym. Rainie chcą ratować ojca i odsunąć od niego podejrzenia, przebiera się w męski stój i podszywa się pod Łotra. I wszystko idzie idealnie. Do czasu.. Rainie napada na młodego , przystojnego arystokratę Philippe’a Gautiera. Nie dość, że nie daje się on ograbić to, zafascynowany dziewczyną, postanawia ją porwać.
Opis i ładna okładka zachęciły mnie do lektury. Fabuła ciekawa, przyjemnie się czytało. Dodatkowym atutem tej książki był motyw porwania. Z jakiegoś powodu lubię książki, w których pojawia się syndrom sztokholmski. Aczkolwiek książka ma swoje małe wady. Mi w oczy rzuciły się dwa. Pierwszy, jak pisałam na samym początku, po...

go0osia | 2018-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Po pierwsze muszę wspomnieć, że sama takiej książki raczej bym nie zakupiła. Był to prezent. Nie wiem do końca jak standardowo wyglądają harlequiny, ale niestety tutaj się trochę zawiodłam. Tylni opis wydawał się naprawdę interesujący, ale historia jednak nie okazała się tak ciekawa. Najciekawsze wątki zostały bardzo mocno spłycone. Główna bohaterka też nie przypadła mi do gustu, jako moim zdaniem rozwydrzona i niewiedząca czego chce ;). Generalnie szybko się czyta, łatwa i do przeczytania podczas choroby, jak nie ma się siły na nic innego ;).

Mollinka_90 | 2017-01-02
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Romans historyczny z kobietą Robin Hoodem jako główną bohaterką to bardzo udany pomysł na fabułę. W zasadzie książka idealnie wpisuje się w nurt swego gatunku.

Mamy niezwykle piękną i odważną młodą kobietę, Raine, która za cel swego życia obiera obronę honoru swego ojca, który z tych samych honorowych pobudek, rabuje bogatych i rozdaje łupy biednym. Poluje na niego miejscowy sędzia pokoju, a Raine próbuje wywieść go w pole i przebiera się za miejscowego rozbójnika. W męskim przebraniu spotyka na swej drodze Phillipe'a Gauthiera, oczywiście zabójczo przystojnego mężczyznę, skrywającego pewną rodzinną tajemnicę, który z miejsca ulega urokowi dziewczyny i wspólnie ze swoim przyjacielem, postanawia ją porwać.

Od tego momentu powieść jest już raczej zapisem burzliwej relacji między Raine a Phillipem, która płynnie przechodzi od namiętności do nienawiści. Lawirując w plątaninie uczuć głównych bohaterów, autorka wplata jeszcze wątek człowieka z przeszłości, który pragnie zemsty na...

zandam | 2016-04-07
Przeczytana: 07 kwietnia 2016

Od czego by tu zacząć...? Może od tego, że na początku mój wzrok przyciągnęła okładka. Muszę przyznać, że wywarła na mnie tak duże wrażenie, że nie mogłam od niej oderwać wzroku. Później przeczytałam opis i doszłam do wniosku, że to może być całkiem fajny i zabawny romans, coś w stylu książek J. Deveraux. Ale już po przeczytaniu kilku stron wiedziałam, że popełniłam błąd...

Czytanie tej książki było dla mnie katorgą. Nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć, kiedy ostatni raz czytałam coś tak kiepskiego. Nie wiem, czy to zasługa tłumacza, czy autorki, ale styl pisarski w książce jest tak "sztywny" i prosty (w sferze lingwistycznej), że momentami miałam wrażenie, jakbym czytała jakieś sprawozdanie, a nie romans historyczny. Zero emocji, brak jakiejkolwiek możliwości wczucia się w fabułę, nielogiczność, niekonsekwencja... Ech, po prostu się zawiodłam, a postacie tylko tę negatywną ocenę pogłębiają; ona głupia i próżna, on arogancki, zapatrzony w siebie i agresywny, a w tle tego...

virgo123 | 2016-02-21
Przeczytana: 25 grudnia 2014

Nie wiem, czy miałabym taką odwagę, jak główna bohaterka ;) A książka bardzo fajna ;)

Domena | 2015-11-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015 rok
Przeczytana: 24 października 2015

Kiedy czytałam opis myślałam, że jak się poznają to jedynym sposobem na "uratowanie honoru rodziny" jest ogłoszenie zaręczyn. Myliłam się. Nasi bohaterowie o zaręczynach nie pomyśleli. Byli sobie potrzebni w innych celach, które miały pomóc rozwikłać zagadkę Egipskiego skarbu należącego do ojca Philippey'a.

Młodzieniec podróżuje chcąc znaleźć człowieka grożącego jego rodzinie. Brat Philippey'a kolejny raz wylądował w więzieniu, tym razem niesłusznie oskarżony, więc Philippe chce go oczyścić z zarzutów.

Tymczasem młoda Raine Wimbourne chcąc uratować ojca przed śmiercią, przebiera się w męski strój i rabuje bogatych, by zwrócić na siebie uwagę sędziego. To miał być jej ostatni skok. Postanowiła posunąć się do czego większego i napaść na powóz jadący inną drogą niż ta gdzie zwykle rabowała.

Niestety był to powóz Philippey'a. Wraz z przyjacielem Carlosem pojmali łotra i uwięzili w powozie. Wkrótce Philippe odkrywa, że więzień jest kobietą.

Philippe wprowadza...

Magdalena | 2015-06-17
Przeczytana: 30 maja 2015

Książka nie spełniła moich oczekiwań. Szukałam lekkiej książki na letnie popołudnia, niestety zawiodłam się.

Emilka weźnieczytaj | 2015-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2015

Sięgając po książkę miałam nadzieję na opowieść o przygodach niezależnej dziewczyny, która pragnie pomagać innym, przy tym napotykając jakąś miłość. Taki lekki, zdrowy romans. W zamian za to dostałam dosyć chorą relację perfekcyjnej piękności i pana 'osiągnąłem-sukces-możesz-mi-zazdrościć'. Główna bohaterka to taka Mary Sue, za którą ogląda się każdy facet. Nie doszukasz się ani jednej jej wady. A nie, przepraszam, przynajmniej raz w rozdziale jest wspomniane, że jest tylko "córką biednego żeglarza" niegodną pokazywania się u boku tak dostojnego mężczyzny. Z kolei Phillipe... Powinien dać sobie spokój z tą dziewczyną po pierwszym spotkaniu i żyć swoim życiem, niszcząc swoich wrogów i nie przejmując się tym, że dziewczynie to nie pasuje. W sumie taka historia byłaby o wiele bardziej ciekawsza.
Właściwie jedyną postacią jaka przypadła mi do gustu, był Jean Pierre, który kilkukrotnie był tylko wspomniany i nigdy nie występujący osobiście. Także wiele to mówi o tej historii. Jednak...

Iwona | 2013-11-24
Przeczytana: 24 listopada 2013

Lekka, przyjemna, trochę wzruszająca i nawet wciągająca książka. Wielbicielkom gatunku powinna przypaść do gustu, mi przypadła i chyba pokuszę się o inne powieści tej autorki:)