Zapach deszczu

Wydawnictwo: Znak Literanova
The Scent of Rain
miłość
Ag2S

Daphne Sweeten żyje w świecie zapachów i marzy o karierze jako kreatorka perfum. Najwyraźniej nie ma jednak nosa do narzeczonych: w dzień swojego ślubu zostaje porzucona przed ołtarzem. Niedoszły pan młody skradł jej także wymarzoną posadę w Paryżu, a pod wpływem stresu straciła swój najcenniejszy dar - zmysł węchu. Dziewczyna postanawia się nie poddawać. Wspiera ją w tym nowy szef, Jesse. A...

Dziewczyna postanawia się nie poddawać. Wspiera ją w tym nowy szef, Jesse. A w miarę gdy bliżej się poznają, staje się jasne, że zapach uczuć wisi w powietrzu...

Czy Daphne uda zawalczyć o swoje marzenia? Czy będzie potrafiła rozpoznać aromat prawdziwej miłości?

źródło opisu: Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

ZARAZA | 2014-05-11
Przeczytana: maj 2014

Powieść zapowiadała się ciekawie, ale okazała się dość przecięta. Przede wszystkim jest nużąca, przez pierwszą połowę nic porywającego się nie dzieje, dopiero pod koniec powieść zrobiła się ciekawsza. Ukazanie świata zapachów i tego, jakie znaczenie mają emocje jest całkiem fajnie przedstawiony. Całość jest jednak banalna, a zakończenie przewidywalne. Nie polecam.

Mollinka_90 | 2016-07-30
Przeczytana: 2015 rok

Świat zapachów to codzienność Daphne, pracującej w branży producentów perfum. Jednak bohaterkę poznajemy, kiedy w perfidny sposób zostaje porzucona przed ołtarzem. Silny stres pozbawia ją tego, co w jej pracy ma kluczowe znaczenie - węchu. Tymczasem dziewczyna zostaje zatrudniona w nowej firmie, której szefem jest przystojny Jesse. Nie może przyznać się do swojej niedyspozycji, a jednocześnie dla upadającego przedsiębiorstwa jest ostatnią nadzieją, więc nie może zawieść. Spiętrzenie problemów zdrowotnych i osobistych gwarantowane, kiedy okaże się, że szef jest samotnym ojcem kilkuletniego Bena, a ponadto Daphne i Jesse zaczną się mieć ku sobie.

Niby w fabule nie ma nic odkrywczego, dodatkowo nie jest to typowy romans, a raczej literatura z chrześcijańskim przesłaniem miłości, jednak czytało się dość przyjemnie. Przy niemal każdym wydarzeniu w życiu bohaterów jest mowa o tym, że nad naszym życiem czuwa Bóg, który kieruje naszym losem i pozwala, by nasze ścieżki się ze sobą...

blackbird | 2015-07-09

Kto z nas nie lubi zapachu książek? Wącham każdą nową książkę tuż po przyjściu z księgarni – bo w miejscu publicznym wyglądałoby to, jakbym nie była tak do końca normalna – a także stare książki przy dokonywaniu kolejnego remanentu w mojej biblioteczce, próbując po zapachu odgadnąć treść i jakość książki, a podczas czytania robię to kilkakrotnie. Mogę wam przysiąc, że każda książka pachnie inaczej, a za każdym razem zapach druku i kart papieru jest tak samo hipnotyzujący, że czuję się jak narkomanka po kilku porządnych niuchach heroiny. To właśnie – razem z szelestem przewracanych stron i fakturą papieru – sprawia, że książki papierowe są dla mnie ważniejsze od e-booków, o audiobookach już nie mówię, bo forma odstrasza mnie od razu. Ale to nie są jednak jedyne piękne zapachy, jakimi może zachwycać się kobieta – od niepamiętnych lat wytwarzano perfum, połączenia najpiękniejszych, najbardziej...

książek: 1947
milla | 2013-06-01
Przeczytana: 01 czerwca 2013

„Zapach deszczu” Kristin Billerbeck nie jest powieścią dla każdego, a już w szczególności nie była to powieść dla mnie.

Opis książki sugerował, że sięgam po romans, tymczasem utwór wpisuje się w nurt literatury chrześcijańskiej. W tej książce najistotniejszy jest wątek wiary oraz kwestia boskich planów względem głównych bohaterów.

Daphne została porzucona przed ołtarzem, tego samego dnia straciła zmysł węchu. Dla kobiety, która zajmuje się zawodowo tworzeniem perfum to katastrofa. Bohaterka zaczyna nową pracę i nie może dopuścić, by jej przełożony dowiedział się o tej niedyspozycji. Daphne próbuje poradzić sobie ze swym problemem, musi odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Kobieta stara się zrozumieć własne uczucia. Daphne odnajduje oparcie w głębokiej wierze i przeświadczeniu, iż Bóg nad nią czuwa i ma dla niej jakiś plan.

Jesse jest samotnym ojcem i szefem działu, którego częścią ma stać się Daphne. Mężczyzna z trudem zamyka kwartalny budżet i nowy pracownik to ostatnia osoba...

gorzka | 2013-10-09
Przeczytana: październik 2013

Zmorzona chorobą, z umysłem pracującym "na pół gwizdka" sięgnęłam po książkę, która miała okazać się lekturą nieprzeciążającą czytelnika, łatwą i relaksującą. Ku mej zgrozie, odkryłam, że marność owej książki to nie zwid wynikający z osłabienia i choroby, a fakt. Nie potrafię znaleźć usprawiedliwienia dla wydawnictwa, które wypuszcza na rynek takie ramoty, w dodatku zupełnie nie dbając o ich redakcję (są tam na tyle oryginalne zdania, że o ich bezsensie rada języka polskiego mogłaby deliberować bez końca). Pozycja nadaje się na przemiał.

mysia82 | 2012-12-26
Przeczytana: 26 grudnia 2012

Jestem nieco zawiedziona. Książka zapowiada się ciekawie- panna młoda zostaje porzucona przed ołtarzem. BA!Pan młody nawet się nie pojawia...Z czasem okazuje się, że to dopiero początek jego podstępnych działań tymczasem niedoszła panna młoda nie ostrzy noży by dokonać krwawej zemsty. Nawet zębów sobie nie ostrzy-siedzi i czeka...Czasem się pomartwi o "dzieło swojego życia" na którym taaak bardzo jej zależy. Ale czy coś zrobi poza wykonaniem kilku telefonów i zleceniem przyjaciółce wysłanie owego dzieła do swojego byłego pracodawcy? Ano nic...siedzi i myśli. Gdy na scenie pojawia się przystojny szef i oboje walczą z uczuciem to właściwie ani tego uczucia nie widać ani tej walki.

Przez ostatnie kilka dni mam ochotę na aromatyczne, smakowite i pachnące książki. Liczyłam na to, że ta książka zabierze mnie w świat upojnych zapachów, mistrzowskich połączeń aromatów i zawiłych tajników tworzenia perfum. Niestety nic z tego... Idę szukać dalej:)

Aleksandra | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Zapowiadało się ciekawie. Sama fabuła mnie nie zawiodła, ale sposób jej przedstawienia już tak. Autorka za bardzo rozciąga wydarzenia, ma się wrażenie, że pisze o niczym. Dopiero przez ostatnie mniej więcej sto stron książkę czyta się z przyjemnością.

Someone | 2015-07-28
Na półkach: Być i mieć, Przeczytane

To nie jest zwykły romans - i dobrze! Tak więc zapewne miłośniczki romansów nie będą zaciekawione, bo jest to coś zgoła odmiennego. Nie ma w tym płytkiej miłości, czystego pożądania, ale jest to zaletą tej książki. Główną osią akcji jest utrata węchu przez testerkę zapachów, co wiąże się ze zmianami w jej życiu. Także problematyka wiary składa się na to odmienne spojrzenie na miłość. Nie do czytania jednym tchem, lecz na odmianę warto.

Agata | 2014-01-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 04 stycznia 2014

Taka sobie lekka literatura na osłodę zimowych wieczorów. Nie spodziewałam się cudów po tej książce ale troszkę śmieszyły mnie religijne "wtręty" autorki.
Przypomina mi się dialog pomiędzy główną bohaterką - Daphne a jej nową przyjaciółką Anne (na marginesie wspomnę, że zna ją od kilku dni). Kiedy Daphne opowiada, że rzucił ją narzeczony, Anna reaguje pytaniem: "Był wierzący?". Jaki to ma związek ze sprawą? Kto tak rozmawia?

Paulina | 2015-11-23

Książka, kolokwialnie mówiąc- banalna. Niczym nie zaskakuje, a jej koniec można przewidzieć już po paru pierwszych stronach. "Zapach deszczu" to dobra propozycja dla niewymagających czytelników.