Zapach deszczu

The Scent of Rain
miłość
literatura piękna
Ag2S

Daphne Sweeten żyje w świecie zapachów i marzy o karierze jako kreatorka perfum. Najwyraźniej nie ma jednak nosa do narzeczonych: w dzień swojego ślubu zostaje porzucona przed ołtarzem. Niedoszły pan młody skradł jej także wymarzoną posadę w Paryżu, a pod wpływem stresu straciła swój najcenniejszy dar - zmysł węchu. Dziewczyna postanawia się nie poddawać. Wspiera ją w tym nowy szef, Jesse. A...

Dziewczyna postanawia się nie poddawać. Wspiera ją w tym nowy szef, Jesse. A w miarę gdy bliżej się poznają, staje się jasne, że zapach uczuć wisi w powietrzu...

Czy Daphne uda zawalczyć o swoje marzenia? Czy będzie potrafiła rozpoznać aromat prawdziwej miłości?

źródło opisu: Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/

kasiazka-pl | 2019-01-24
Przeczytana: 21 stycznia 2019

Nie polecam.

Moją opinie można przeczytać na kasiazka.pl

Aleksandra | 2017-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2017

Zapowiadało się ciekawie. Sama fabuła mnie nie zawiodła, ale sposób jej przedstawienia już tak. Autorka za bardzo rozciąga wydarzenia, ma się wrażenie, że pisze o niczym. Dopiero przez ostatnie mniej więcej sto stron książkę czyta się z przyjemnością.

magdalena | 2016-10-20
Przeczytana: 20 października 2016

Dość przeciętna pozycja. Ni to romans, ni komedia, ni kryminał. Dziwna książka.Nie porwała mnie. Banalna i nudnawa. I bardzo oczywista.

Adrianna | 2016-08-23

Warto wczuć się w tą historię.

Mollinka_90 | 2016-07-30
Przeczytana: 2015 rok

Świat zapachów to codzienność Daphne, pracującej w branży producentów perfum. Jednak bohaterkę poznajemy, kiedy w perfidny sposób zostaje porzucona przed ołtarzem. Silny stres pozbawia ją tego, co w jej pracy ma kluczowe znaczenie - węchu. Tymczasem dziewczyna zostaje zatrudniona w nowej firmie, której szefem jest przystojny Jesse. Nie może przyznać się do swojej niedyspozycji, a jednocześnie dla upadającego przedsiębiorstwa jest ostatnią nadzieją, więc nie może zawieść. Spiętrzenie problemów zdrowotnych i osobistych gwarantowane, kiedy okaże się, że szef jest samotnym ojcem kilkuletniego Bena, a ponadto Daphne i Jesse zaczną się mieć ku sobie.

Niby w fabule nie ma nic odkrywczego, dodatkowo nie jest to typowy romans, a raczej literatura z chrześcijańskim przesłaniem miłości, jednak czytało się dość przyjemnie. Przy niemal każdym wydarzeniu w życiu bohaterów jest mowa o tym, że nad naszym życiem czuwa Bóg, który kieruje naszym losem i pozwala, by nasze ścieżki się ze sobą...

Paulina | 2015-11-23

Książka, kolokwialnie mówiąc- banalna. Niczym nie zaskakuje, a jej koniec można przewidzieć już po paru pierwszych stronach. "Zapach deszczu" to dobra propozycja dla niewymagających czytelników.

Someone | 2015-07-28
Na półkach: Być i mieć, Przeczytane

To nie jest zwykły romans - i dobrze! Tak więc zapewne miłośniczki romansów nie będą zaciekawione, bo jest to coś zgoła odmiennego. Nie ma w tym płytkiej miłości, czystego pożądania, ale jest to zaletą tej książki. Główną osią akcji jest utrata węchu przez testerkę zapachów, co wiąże się ze zmianami w jej życiu. Także problematyka wiary składa się na to odmienne spojrzenie na miłość. Nie do czytania jednym tchem, lecz na odmianę warto.

blackbird | 2015-07-09

Kto z nas nie lubi zapachu książek? Wącham każdą nową książkę tuż po przyjściu z księgarni – bo w miejscu publicznym wyglądałoby to, jakbym nie była tak do końca normalna – a także stare książki przy dokonywaniu kolejnego remanentu w mojej biblioteczce, próbując po zapachu odgadnąć treść i jakość książki, a podczas czytania robię to kilkakrotnie. Mogę wam przysiąc, że każda książka pachnie inaczej, a za każdym razem zapach druku i kart papieru jest tak samo hipnotyzujący, że czuję się jak narkomanka po kilku porządnych niuchach heroiny. To właśnie – razem z szelestem przewracanych stron i fakturą papieru – sprawia, że książki papierowe są dla mnie ważniejsze od e-booków, o audiobookach już nie mówię, bo forma odstrasza mnie od razu. Ale to nie są jednak jedyne piękne zapachy, jakimi może zachwycać się kobieta – od niepamiętnych lat wytwarzano perfum, połączenia najpiękniejszych, najbardziej...

Monik | 2014-12-25

Książka przyjemna i lekka, trochę przewidywalna. Minus za błędy w zdaniach. Ogólnie polecam dla miłośników romantycznych historii i dobrego zakończenia.

Agata | 2014-07-15

Dziwna książka. Dużo w niej odwoływań do wiary i nieprzewidywalnych zwrotów w akcji (choć trudno nazwać to akcją).