Magrat 
blog-czytelniczy.blogspot.com
status: Czytelnik, ostatnio widziany 2 dni temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-07-30 11:24:53
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Pastisz w wykonaniu panów Dehnela i Tarczyńskiego jak zawsze pełen uroku, erudycji i solidnego riserczu. Pomimo ryzykownej tematyki (iluż pisarzy i "pisarzy" poległo na próbach napisania retrokryminału) granica parodii wciąż nie została przekroczona.

Czekam na kolejną część!

 
2018-07-25 14:24:57
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 14:24:40
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 14:24:37
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 14:24:28
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Autor:
 
2018-07-25 14:23:16
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-25 14:23:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
 
2018-07-22 17:00:45
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Nie jest to książka, która zmienia życie i wrażliwość. Jest tym, czym jest - zapiskami na paczce papierosów, krótkimi formami wspominkowymi. Niby w tle rysuje się niebanalnie uchwycona najnowsza historia Polski, niby bohaterami są czołowe postaci polityki i sztuki pokazane od mniej oficjalnej strony, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to, mówiąc w skrócie, alkoholowa laurka. Zarówno dla... Nie jest to książka, która zmienia życie i wrażliwość. Jest tym, czym jest - zapiskami na paczce papierosów, krótkimi formami wspominkowymi. Niby w tle rysuje się niebanalnie uchwycona najnowsza historia Polski, niby bohaterami są czołowe postaci polityki i sztuki pokazane od mniej oficjalnej strony, ale trudno oprzeć się wrażeniu, że jest to, mówiąc w skrócie, alkoholowa laurka. Zarówno dla kolegów jak i samego autora.

pokaż więcej

 
2018-06-23 14:28:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Literatura przehajpowana
Autor:
Cykl: Kwartet klimatyczny (tom 1)

Autorka podjęła się tematu trudnego i aktualnego, i choć sam pomysł z podziałem na przeszłość, teraźniejszość i postapokaliptyczną wizję przyszłości zapowiadał się smacznie i ciekawie, to czegoś tej książce zabrakło. Na przykład fabuły. Streszczenie na okładce dotyczy mniej więcej 4/5 treści książki - dodatkowe motywy tylko wypełniają przestrzeń słowami, które niczego nie budują i do niczego... Autorka podjęła się tematu trudnego i aktualnego, i choć sam pomysł z podziałem na przeszłość, teraźniejszość i postapokaliptyczną wizję przyszłości zapowiadał się smacznie i ciekawie, to czegoś tej książce zabrakło. Na przykład fabuły. Streszczenie na okładce dotyczy mniej więcej 4/5 treści książki - dodatkowe motywy tylko wypełniają przestrzeń słowami, które niczego nie budują i do niczego nie prowadzą. Rozwiązania wątków neurotycznych pszczelarzy były przewidywalne i nie otwierały oczu choć w tak zaangażowanej książce chyba wręcz powinny.

pokaż więcej

 
2018-06-16 20:28:36
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Trudno znaleźć w tej książce napięcie właściwe dla gatunku sensacja/thriller/kryminał, ale i raczej nie o to chodziło autorce. Mimo morderstwa i wiszącego w powietrzu sakramentalnego "kto zabił?" książka zdecydowanie bardziej skupia się na problemach społeczno-obyczajowych. Link dużo miejsca poświęciła na zbudowanie dramatycznych życiorysów swoich bohaterów by zadać pytania o winie, wybaczeniu... Trudno znaleźć w tej książce napięcie właściwe dla gatunku sensacja/thriller/kryminał, ale i raczej nie o to chodziło autorce. Mimo morderstwa i wiszącego w powietrzu sakramentalnego "kto zabił?" książka zdecydowanie bardziej skupia się na problemach społeczno-obyczajowych. Link dużo miejsca poświęciła na zbudowanie dramatycznych życiorysów swoich bohaterów by zadać pytania o winie, wybaczeniu i odpowiedzialności.

pokaż więcej

 
2018-06-11 19:57:41
Wypowiedział się w dyskusji: Mój powrót do korzeni

>Komuda
>książki historyczne
pick one

więcej...
 
2018-06-09 19:50:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-06-09 18:47:21
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Porzućcie wszelką nadzieję...

Wyjątkowo przykre rozczarowanie - temat depresji poporodowej i ciemnych stron macierzyństwa podjęty w książce jest ważny, ale na pewno zasługuje na lepsze opracowanie. Niestety, tutaj wykonanie jest pretensjonalne, atencyjne i wymuszone. Nie umiem współodczuwać z bohaterką, która przedstawiona jest tak, jakby wynajdywanie kolejnych powodów do płaczu było jej największą życiową pasją.

 
2018-06-05 20:31:25
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Świetnie budowane napięcie, bardzo dobry klimat, ale kompletnie położone i przekombinowane rozwiązanie sprawy. Ja już pomijam kolejną drużynę mętnych, załzawionych bohaterek, pomijam to, że Link problemami małżeńskimi rozkoszuje się bardziej niż jakimkolwiek innym wątkiem. Trudno mi natomiast w książce, która jednak stoi na półkach z kryminałami a nie literaturą obyczajową, nie zauważyć... Świetnie budowane napięcie, bardzo dobry klimat, ale kompletnie położone i przekombinowane rozwiązanie sprawy. Ja już pomijam kolejną drużynę mętnych, załzawionych bohaterek, pomijam to, że Link problemami małżeńskimi rozkoszuje się bardziej niż jakimkolwiek innym wątkiem. Trudno mi natomiast w książce, która jednak stoi na półkach z kryminałami a nie literaturą obyczajową, nie zauważyć takiego naciągniętego plot twistu i takiego wygodnego dla autorki gapiostwa bohaterów. Ta zbrodnia mogła się udać wyłącznie na papierze.

PS. Opis książki nie pokrywa się do końca z jej treścią, co trochę zaskakuje w trakcie czytania. Duży minus dla wydawcy za takie zaniedbanie.

pokaż więcej

 
2018-06-02 15:50:49
Ma nowego znajomego: Piotr
 
Moja biblioteczka
315 50 749
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (20)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
zgłoś błąd zgłoś błąd