Sztuka mówienia "nie"

Boundaries
978-83-7492-195-4
poradniki
Wiola

Nikt nie lubi, by mu odmawiano. Nie jest bowiem łatwo zaakceptować odmowę pomocy, o którą prosimy, odmowę bliskości, odmowę przebaczenia. A jednak u podstaw każdej zdrowej relacji leży wolność odmowy lub sprzeciwu. Na odpowiedzialnym NIE zasadzają się nie tylko zdrowe relacje, lecz również dojrzałe charaktery. Aby uchronić własne życie, musimy umieć mówić NIE. Wiele osób o wyrobionym poczuciu...

Aby uchronić własne życie, musimy umieć mówić NIE. Wiele osób o wyrobionym poczuciu odpowiedzialności, pracując z ludźmi nieodpowiedzialnymi, ponosi konsekwencje niefrasobliwości swoich współpracowników. Nieustannie zastępują leniuchów i wybawiają ich z opresji, przez co w rezultacie same nie czerpią żadnej radości z tych relacji, a nawet korzyści z pracy. Pamiętajmy: żadna broń w arsenale manipulatora nie jest tak skuteczna, jak reakcje wywołujące poczucie winy.
Sztuka mówienia NIE pomoże rozpoznać techniki manipulacji i nauczy jak sobie radzić z osobami, które próbują innych oszukiwać i wykorzystywać. Pomoże nie tylko przejść własny program wytyczania osobistych granic wolności i niezależności, lecz nauczy również jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic. Będziecie zdumieni, jak bardzo może się odmienić wasze życie, jak dużo prawdziwej radości możecie z niego czerpać i jakie pokłady satysfakcji można odnaleźć w życiu osobistym i zawodowym.

Sylwia | 2015-08-09
Przeczytana: 09 sierpnia 2015

Zaczynając czytać tę książkę, miałam zupełnie inne wyobrażenie co do jej "zawartości". Miałam nadzieję na proste recepty. Po przeczytaniu około 100 stron byłam zrezygnowana, nie miałam ochoty na kontynuowanie lektury. Denerwowały mnie te wtrącenia z Pisma Świętego, odniesienia do wspólnot religijnych, nie tego oczekiwałam. Mam jednak taki zwyczaj kończyć to zaczęłam, więc czytałam dalej. Czytając o wytyczaniu granic, o tym co miało wpływ na nieumiejętność mówienia nie, miałam mieszane uczucia, czasami odczuwałam przygnębienie, taki poczucie, że wszystko co do tej pory robiłam było nie tak. Ale naprawdę trzeba przeczytać tę książkę do końca, żeby zrozumieć w jaki sposób możemy nauczyć się mówić nie i co możemy poprawić. Polecam tę książkę szczególnie osobom, dla których wiara w Boga to ważna kwestia w ich życiu. Czy pomoże w nauczeniu mówienia nie? Nie, ona tylko uświadomi z czego wynika problem i podsunie pomysły jak zacząć naukę wytyczania granic.

Sandri | 2015-06-30

Jak powiedzieć ,,nie” szefowi, który kolejny raz chcę Cię zostawić po pracy? Jak nakłonić męża do przejęcia części domowych obowiązków i włączenia się w życie rodziny? Jak powiedzieć koleżance, że dość już przyjaźni z jednostronnym obciążeniem? Jak w końcu przekonać samą siebie do zadbania o swój własny wygląd? Na wszystkie te pytania i wiele innych odpowiadają autorzy książki Sztuka mówienia ,,nie”

WiktoriaInga | 2016-01-15

Moim zdaniem jedna z ciekawszych książek w temacie. Mówi o asertywności w inny niż zawarty w podręcznikach sposób. Uświadamia i otwiera oczy. Dotyka wielu obszarów relacji, nawet tych bolesnych jednocześnie pokazując, że to czego się obawiamy ulegając wcale nie musi nastąpić.
Szczególnie polecam tym, którzy lubią mieć potwierdzenie tez w Słowie Bożym.

pkicman | 2012-10-07
Przeczytana: październik 2012

Ksiazka przedstawia ciekawa koncepcje granic w zyciu. Bardzo przystepna, ciekawie napisana, z duza iloscia anegdot i przykladow z zycia wzietych.

havrankowa | 2017-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2017