Zbyt zajęci, by się nie modlić. Zwolnij tempo, aby spotkać Boga

Tłumaczenie: Elżbieta Mistachowicz
Wydawnictwo: Esprit
Too Busy Not to Pray: 20th Aniversary Edition
978-83-60040-97-3
religia
jacenty

Większość z nas, zajętych szkołą, pracą, przyjaciółmi, rodziną i rozrywkami, ma trudności ze znalezieniem czasu i chęci na modlitwę. Wydaje się, że modlitwy nie uda się już umieścić w napiętym programie dnia. Pomysły zawarte w tej praktycznej książce pomogą nam nauczyć się, jak zwolnić tempo i życia i być bliżej Boga.

źródło opisu: okładka

Paweł | 2018-11-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 16 listopada 2018

Zachęcony bardzo tytułem książki kupiłem ją i po jakimś roku wreszcie zmotywowany zabrałem się do lektury. Przy czytaniu takich pozycji, głównym celem jest szukanie inspiracji, nowej drogi albo jak kto woli innego spojrzenia na świat. Niestety, muszę przyznać, że zawiodłem się. Nie była dla mnie wcale porywająca, inspirująca, jakaś taka mdła. Może powinna taka być? Nie mnie oceniać, niestety do mnie nie trafiła pomimo szczytnej idei i bardzo zachęcającego tytułu który właśnie mnie mocno przekonał swą przekornością. Chyba stąd bierze się powiedzenie, że nie należy oceniać książki po okładce. W tym przypadku raczej rozczarowanie.

Agnieszka-Wawka | 2011-06-15
Przeczytana: kwiecień 2011

Jak zwolnić, jak znaleźć czas w tym zwariowanym zabieganym świecie, jeżeli się nad tym zastanawiasz???? PRZECZYTAJ!!!! Proste rady człowieka bardzo zajętego ale wiedzącego też w czym tkwi źródło sukcesu życia duchowego a także doczesnego. Masz wybór Urobić się po pachy i nic nie mieć czy twardo zaufać Bogu i w Nim mieć wszystko. Jeśli jesteś leniwy nie czytaj tej książki. Modlitwa to ciężka praca.

BIETKA | 2013-01-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2013

Książka jest nowym, poprawionym i poszerzonym wydaniem z okazji 20.rocznicy pierwszej jej edycji.
Rzecz jest o pogłębionym życiu modlitewnym, które wyzwala Bożą moc.
Jest to swego rodzaju wyjątkowy poradnik- uniwersalny, inspirujący potencjalnego czytelnika do kontaktu i rozmów z Bogiem.

Swoimi przemyśleniami i przeżyciami ze strefy duchowej, słynny, genialny Autor, pastor i kaznodzieja, dzieli się z czytelnikami czerpiąc z osobistych doświadczeń natury teologicznej.
I nie jest w tym gołosłowny!

Drogę modlitwy do przyjażni z Bogiem wypracowywał sobie przez lata. Między innymi, przeczytał wiele książek na ten temat.

W nowym, jubileuszowym wydaniu, cytuje - związane z przewodnią ideą- fragmenty z Biblii, Starego i Nowego Testamentu, daje rady i wskazówki, wypunktowuje ostrzeżenia. Zwraca uwagę na dyscyplinę ciszy w relacji wiary w Boga w życiu chrześcijanina, które jest nieustanną przygodą wrażeń, wyzwań i tajemnic.
Na przykład mówi:

-" Paradoksalnie, niosąc krzyż, odnajdujemy...

Anka | 2011-05-30

Książka godna polecenia tym, którym częst brak czasu na rozmowę z Bogiem. Nie ma wymowy umoralniającej, jest zachętą do tego, by naprawdę dobrze zadbać o swoje życie duchowe. Autor nie daje cudownych przepisów na to, jak sprawić, by modlitwa unosiła nas do "siódmego nieba", ani nie podaje magicznych formułek modlitw, które na pewno sprawią, że prośba skierowana do Boga się spełni;) Książka ma o wiele głębszy przekaz, zmusza czytelnika do zdefiniowania na nowo wagi czasu spędzanego na rozmowie z Bogiem i motywuje do tego, by "zaryzykować" i odkryć, że modlitwa to nie nudny monolog.

Ania2002 | 2017-04-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Religia, 2017
Przeczytana: 29 kwietnia 2017

Kupiłam zachęcona tyloma pozytywnymi recenzjami i... żałuję, mogłam kupić coś lepszego.
Dla mnie ta książka to jedno wielkie masło maślane pisane jak do nastolatka.
Przeszkadza mi powtarzanie tego samego wątku przez kilka/naście stron, przeszkadzają mi przykłady niepasujące do treści, brakuje mi przekazu.
Z pewnością nie jest to pozycja dla kogoś, kto szuka pomysłu co zrobić, żeby znaleźć czas na modlitwę bo dowie się, że modlitwa wymaga dużo czasu, że warto robić notatki, prowadzić dziennik modlitwy - co zresztą autor opisuje może na paru stronach. Pozostałe 200 to powtarzane w kółko kilka pobocznych wątków.
Nie wiem dla kogo jest ta książka, nikomu nie polecam bo nie chcę nikogo zniechęcać do modlitwy.

Jeśli szukasz dobrej książki o modlitwie to zachęcam do zapoznania się pozycją C.S. Lewis - Listy o modlitwie. Do Malkolma.

HankaFiranka | 2017-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2017

Pozycja, która może wnieśc wiele w naszą modlitwę i relację z Bogiem, szczegolnie plan modlitwy namieszał mi pozytywnie w głowie ;)

JEDNAKŻE OSTROŻNIE, Z UMIARKOWANYM ENTUZJAZMEM ;)

To nie jest pozycja katolicka. Autor, ku mojemu zdziwieniu, jest założycielem bezwyznaniowego megakościoła w Chicago, a podążając tym tropem - mocno związany z ewangelicznym nurtem protestantyzmu. Szperając w internecie można przeczytać, że w przeszłości poszukiwał swojej drogi - znudzony luteranizmem z żoną znudzoną katolicyzmem.

Nie do końca polecam ale i nie do końca odradzam.

Ilona | 2014-08-07
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 07 sierpnia 2014

Książka bardzo ciekawa, mimo dość jednak ciężkiej tematyki, bardzo lekko się ją czyta :) Część praktyk o których pisze autor nie była dla mnie niczym nowym - chociażby kwestie znalezienia odpowiedniego czasu, miejsca i relacji względem Pana Boga, jako warunku dobrej modlitwy, są czymś co nie zaskoczy tych, którzy modlić się już próbowali... ale jest w tej książce też trochę mniej konwencjonalnych pomysłów, które mogą przypaść do gustu i pomóc w rozwoju życia modlitewnego.

jacenty | 2011-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2011

Jeśli ktoś poszukuje przewodnika po codziennej modlitwie, to jest to pozycja warta przeczytania. Tu nikt nie znajdzie za wielu porad dotyczących głębokiej modlitwy charyzmatycznej, medytacyjnej. Autor z zupełnym spokojem, bardzo prosto i jasno prowadzi czytelnika przez trudności jakie mogą występować przy codziennej modlitwie i wskazuje jak w bardzo prosty sposób sobie z nimi radzić.

rose11 | 2017-01-16
Przeczytana: 02 stycznia 2017

Książka warta polecenia, zwłaszcza dla osób, które nie do końca wiedzą jak się modlić czy po prostu szukają w tej kwestii najlepszej drogi dla siebie. Można w niej znaleźć także wiele ciekawych myśli dotyczących próśb zanoszonych do Boga, które wydają nam się niewysłuchane. Trzeba się jednak przygotować na to, że jeśli chce się skorzystać z rad, które przedstawia nam autor to nie można uciec przed wiernym trwaniem w swoich postanowieniach modlitewnych. Jeśli jednak ktoś naprawdę chce walczyć o swoją relację z Panem i nareszcie zacząć budować ją poprzez trwanie na modlitwie, to na pewno znajdzie w tej książce bardzo wiele cennych myśli.

AGAT | 2013-10-10
Przeczytana: 10 października 2013

Nic tylko przemyśleć słowa autora, zastanowić się i zacząć wprowadzać zmiany, zarówno w życiu (zwolnić tempo, mieć czas na rozmowy, refleksje, dostrzeganie potrzeb u innych) jak i w modlitwie ;)