Zbyt zajęci, by się nie modlić. Zwolnij tempo, aby spotkać Boga

Okładka książki Zbyt zajęci, by się nie modlić. Zwolnij tempo, aby spotkać Boga Bill Hybels
Okładka książki Zbyt zajęci, by się nie modlić. Zwolnij tempo, aby spotkać Boga
2009-01-01
978-83-60040-97-3
Elżbieta Mistachowicz
modlitwa Bill Hybels Bóg wiara codzienność

Duży plus daję za liczne cytaty z Pisma Świętego, ale czym dalej, tym jest ich coraz mniej. Czy książka w pełni wyczerpuje temat modlitwy? Uważam, że to zależy od tego, kto jak ją traktuje. Jeśli schematycznie to książka jest super. Jeśli jako dialog z Bogiem to trochę jej na pewno brakuje, mimo, że w wielu miejscach skłania do przemyśleń.

Zachęcony bardzo tytułem książki kupiłem ją i po jakimś roku wreszcie zmotywowany zabrałem się do lektury. Przy czytaniu takich pozycji, głównym celem jest szukanie inspiracji, nowej drogi albo jak kto woli innego spojrzenia na świat. Niestety, muszę przyznać, że zawiodłem się. Nie była dla mnie wcale porywająca, inspirująca, jakaś taka mdła. Może powinna taka być? Nie mnie oceniać, niestety do mnie nie trafiła pomimo szczytnej idei i bardzo zachęcającego tytułu który właśnie mnie mocno przekonał swą przekornością. Chyba stąd bierze się powiedzenie, że nie należy oceniać książki po okładce. W tym przypadku raczej rozczarowanie.

Kupiłam zachęcona tyloma pozytywnymi recenzjami i... żałuję, mogłam kupić coś lepszego.
Dla mnie ta książka to jedno wielkie masło maślane pisane jak do nastolatka.
Przeszkadza mi powtarzanie tego samego wątku przez kilka/naście stron, przeszkadzają mi przykłady niepasujące do treści, brakuje mi przekazu.
Z pewnością nie jest to pozycja dla kogoś, kto szuka pomysłu co zrobić, żeby znaleźć czas na modlitwę bo dowie się, że modlitwa wymaga dużo czasu, że warto robić notatki, prowadzić dziennik modlitwy - co zresztą autor opisuje może na paru stronach. Pozostałe 200 to powtarzane w kółko kilka pobocznych wątków.
Nie wiem dla kogo jest ta książka, nikomu nie polecam bo nie chcę nikogo zniechęcać do modlitwy.

Jeśli szukasz dobrej książki o modlitwie to zachęcam do zapoznania się pozycją C.S. Lewis - Listy o modlitwie. Do Malkolma.

Dla mnie ta książka to jedno wielkie masło maślane pisane jak do nastolatka.
Z pewnością nie jest to pozycja dla kogoś, kto szuka pomysłu co...

Pozycja, która może wnieśc wiele w naszą modlitwę i relację z Bogiem, szczegolnie plan modlitwy namieszał mi pozytywnie w głowie ;)

JEDNAKŻE OSTROŻNIE, Z UMIARKOWANYM ENTUZJAZMEM ;)

To nie jest pozycja katolicka. Autor, ku mojemu zdziwieniu, jest założycielem bezwyznaniowego megakościoła w Chicago, a podążając tym tropem - mocno związany z ewangelicznym nurtem protestantyzmu. Szperając w internecie można przeczytać, że w przeszłości poszukiwał swojej drogi - znudzony luteranizmem z żoną znudzoną katolicyzmem.

Nie do końca polecam ale i nie do końca odradzam.

JEDNAKŻE OSTROŻNIE, Z UMIARKOWANYM ENTUZJAZMEM ;)

Książka warta polecenia, zwłaszcza dla osób, które nie do końca wiedzą jak się modlić czy po prostu szukają w tej kwestii najlepszej drogi dla siebie. Można w niej znaleźć także wiele ciekawych myśli dotyczących próśb zanoszonych do Boga, które wydają nam się niewysłuchane. Trzeba się jednak przygotować na to, że jeśli chce się skorzystać z rad, które przedstawia nam autor to nie można uciec przed wiernym trwaniem w swoich postanowieniach modlitewnych. Jeśli jednak ktoś naprawdę chce walczyć o swoją relację z Panem i nareszcie zacząć budować ją poprzez trwanie na modlitwie, to na pewno znajdzie w tej książce bardzo wiele cennych myśli.

Muszę przyznać,że książka zmoblizowała mnie do modlitwy.Polecam.

Muszę przyznać,że książka zmoblizowała mnie do modlitwy.Polecam.

Książka bardzo ciekawa, mimo dość jednak ciężkiej tematyki, bardzo lekko się ją czyta :) Część praktyk o których pisze autor nie była dla mnie niczym nowym - chociażby kwestie znalezienia odpowiedniego czasu, miejsca i relacji względem Pana Boga, jako warunku dobrej modlitwy, są czymś co nie zaskoczy tych, którzy modlić się już próbowali... ale jest w tej książce też trochę mniej konwencjonalnych pomysłów, które mogą przypaść do gustu i pomóc w rozwoju życia modlitewnego.

Cała książka jest poświęcona modlitwie - dlaczego powinniśmy się modlić, w jaki sposób i co ona zmienia w naszym życiu. Obowiązkowa pozycja dla chrześcijan

Jasno napisana, prostym językiem, przyziemnie, bez filozofii, z konkretnymi radami, bardzo przydatnymi w życiu codziennym. Sporo się nauczyłam i będę do niej wracać co kilka lat.

• Poradnik
  • Religijne
  • Chrześcijaństwo
  • Religia

Bill Hybels Zbyt zajęci, by się nie modlić. Zwolnij tempo, aby spotkać Boga Zobacz więcej