Sztuka mówienia 'nie'

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

Aby chronić własne życie, musimy umieć mówić nie . Wiele osób o wyrobionym poczuciu odpowiedzialności, pracując z ludźmi nieodpowiedzialnymi, ponosi konsekwencje niefrasobliwości swoich współpracowników. Nieustannie zastępują leniuchów i wybawiają ich z opresji, przez co w rezultacie same nie czerpią żadnej radości z tych relacji, a nawet korzyści z pracy.Ta książka pomoże nie tylko przejść własny program nauki wytyczania osobistych granic wolności i niezależności, lecz nauczy również jak egzekwować od innych ludzi poszanowanie tych granic. Będziecie zdumieni, jak bardzo może odmienić wasze życie, jak dużo prawdziwej radości możecie z niego czerpać i jakie pokłady satysfakcji możecie jeszcze odnaleźć w życiu osobistym i zawodowym.

dario | 2015-03-26
Przeczytana: 27 marca 2015

Książka napisana z niezwykłym wyczuciem i adekwatnym spojrzeniem łączącym wymiar duchowy i psychologiczny. Ukazuje różne wymiary wytyczania własnych granic. To właśnie dzięki nim możemy zadbać o tworzenie i utrzymanie autonomii zarówno osobowej jak i duchowej. Granice są wręcz niezbędne do dojrzałego funkcjonowania w świecie: poszukiwania i odkrywania właściwej relacji do Boga, siebie i drugiego człowieka. Autorzy pokazują w jaki sposób zachowanie zdrowych granic ma ważne miejsce w Bożym Planie Miłości wobec człowieka. Przez nie uczymy się odpowiedzialności za siebie i odpowiedzialności w stosunku do innych. Pozycja bardzo potrzebna w dzisiejszym świecie, który uważa za postęp przekraczanie różnorodnych granic. Prowokuje do myślenia i zadania sobie pytań, na które być może wcześniej nie było czasu. Gorąco polecam!

Lisek | 2016-09-10

NIE.
Za to, że na okładce i w opisie słowem nie wspomniano, że jest to książka stricte biblijna. Za to, że dopiero pod koniec pierwszego rozdziału wypełnionego co drugi akapit "Panem, Bogiem i Stwórcą", autorzy przyznają, że jest to książeczka o interpretacji granic w Biblii, a nie o asertywności i psychologii, jak wskazywał tytuł.
Wiem, że to psychologowie bardzo katoliccy i kochający wplatać do swoich pozycji tyle nawracania, ile się da, ale mimo wszystko byłam pewna, że kupuję pozycję z półki psychologia, a nie religia.

Agnieszka | 2014-02-20
Przeczytana: 28 listopada 2013

Według mnie tytuł książki jest trochę mylący. Owszem, o mówieniu "nie" też w niej jest, ale przede wszystkim jest to książka o stawianiu granic w różnych relacjach. Bardzo wartościowa, nieraz odkrywcza. Ubogaca i wskazuje drogę rozwoju osobistego.

sPinacz | 2011-07-11
Przeczytana: 2009 rok

Dobra książka, wiele uczy i pokazuje.

Marietta | 2016-08-04
Walsh | 2016-03-06