Rozwój. Jak współpracować z łaską?

Wydawnictwo: Pro Homine
psychologia
poradniki
andria

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto pragnie w sposób świadomy i konsekwentny podjąć własny rozwój! "Rozwój. Jak współpracować z łaską?" to kolejna książka Moniki i Marcina Gajdów, autorów bestsellera "Rodzice w akcji". Tym razem jesteśmy zaproszeni do intrygującej podróży w świat wewnętrzny człowieka. Autorzy, w sposób jasny i zrozumiały, przedstawiają zagadnienia ze styku psychologii i...

"Rozwój. Jak współpracować z łaską?" to kolejna książka Moniki i Marcina Gajdów, autorów bestsellera "Rodzice w akcji". Tym razem jesteśmy zaproszeni do intrygującej podróży w świat wewnętrzny człowieka. Autorzy, w sposób jasny i zrozumiały, przedstawiają zagadnienia ze styku psychologii i duchowości, dotyczące rozwoju:

Czym jest poczucie wartości?
Jak osiągnąć szczęście?
Co blokuje nasz rozwój?
Jak podjąć pracę nad sobą?
To zaledwie niektóre zagadnienia omawiane przez Gajdów. Książka obfituje w liczne przykłady z praktyki terapeutycznej autorów.

źródło opisu: http://www.gajdy.pl/

źródło okładki: http://www.gajdy.pl/

| 2014-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Miło jest mi powiedzieć, że książka, której poświęciłam uwagę - ROZWÓJ. JAK WSPÓŁPRACOWAĆ Z ŁASKĄ? - jest nie tylko cenną, ale bardzo cenną pozycją. Autorzy, którzy są terapeutami stosującymi w praktyce zawodowej chrześcijańską terapię integralną podjęli owocną próbę scharakteryzowania pięciu obszarów mających kluczowe znaczenie dla rozwoju człowieka, a są nimi: poznanie samego siebie, praca z myślami, poznanie i praca nad mechanizmami obronnymi (pokonywanie Ja Fałszywego), miłość oraz życie wewnętrzne, którego sercem jest modlitwa.

Tekst jest przejrzysty, co sprawia, że treść jest bardziej wyrazista i łatwiej przyswajalna. Istotne myśli są wyeksponowane. I tak na przykład w rozdziale dotyczącym Celu rozwoju człowieka Czytelnik nie ma wątpliwości, co do tego, że tym celem jest Miłość. W tym miejscu pragnę poczynić istotną uwagę, gdyż Miłość jest dobrem najwyższym, której pojęcie jest powszechnie wypaczane, spłycane, ograniczane do indywidualnego „widzimisię” w centrum, którego...

dario | 2013-05-06
Przeczytana: 01 maja 2013

Książka od samego początku robi ogromnie pozytywne wrażenie: uporządkowana wiedza i doświadczenie, którymi autorzy dzielą się z czytelnikiem łącząc niezwykle naturalnie wymiar duchowy i psychologiczny. W moim odczuciu lektura wręcz obowiązkowa dla każdej osoby wierzącej. Cieszę się, że w opracowaniu pojawiły się tematy dotyczące uczuć, pracy z myślami, enneagram i inne. Jednym słowem podręcznik duchowości, albo po prostu: o tym wszystkim czego nie uczyli na katechezie, a co trzeba wiedzieć i praktykować. Gorąco polecam!

andria | 2013-05-02
Przeczytana: kwiecień 2013

Ta książka zmieniła sposób mojego myślenia. Dowiedziałam się o wielu sprawach o których nie miałam zielonego pojęcia. Jeśli zastosuję się zasady zawarte w książce to życie stanie się piękniejsze i szczęśliwsze.Na pewno będę do niej wracać.Naprawdę warto ją mieć w swojej biblioteczce.

sloneczko4425 | 2013-07-08
Przeczytana: lipiec 2013

Sądzę, że jest to książka godna polecenia dla każdego, kto chce odkryć pełnię radości z życia, mimo wszelkich trudności i przeciwności.
Sądzę też, iż książkę warto traktować jako swoisty poradnik, do którego można i wręcz trzeba co jakiś czas powracać.

annamagdalena | 2016-03-29

Naprawdę dobra książka. Dla osoby wierzącej pełna wskazówek i pozytywnych rad. Mam w niej pozaznaczanych mnóstwo cytatów do których chętnie wracam. Małżeństwo niekonwencjonalne, otwarte na świat, a jednocześnie głęboko wierzące. Polecam wszystkim tym, którzy chcą poznać zakamarki własnej duszy i zagłębić się we własne motywacje z jednoczesnym zwróceniem się w stronę Boga.

Z_błyskiem_w_oku | 2015-09-13

Bardzo potrzebna książka, która pokazuje, że chrześcijaństwo nie kłóci się z asertywnością, terapią i świadomą pracą nad sobą i integrującą w mądry sposób duchowość i psychologię. Autorzy to małżeństwo psychoterapeutów, rekolekcjonistów pracujących metodą chrześcijańskiej terapii integralnej. Książka porusza m. in. zagadnienia poczucia wartości i ja fałszywego, perfekcjonizmu jako braku pokory, pracy z uczuciami i myśleniem, relacji z rodzicami, cierpieniem neurotycznym i rozwojowym, rozbijaniem ja fałszywego.

Kilka myśli do zabrania i refleksji:

"Miłość, a nie asertywność jest celem"
"Rozwój religijny może.. oddalać od miłości."
"Miłość wyraża się przez afirmację i wymaganie. Jest możliwa tylko z poziomu Ja Prawdziwego"
"Jesteśmy powołani do szczęścia a nie do przyjemności"
"Nie możemy kochać Boga i bliźnich, jeśli nie kochamy siebie"
"Szczerość jest podstawą modlitwy"

Klarka | 2014-01-10

Jedna z tych książek, którą z czystym sumieniem WARTO polecić każdemu. Jest prawdziwie wartościowa i rozwijająca! :)

Szopik | 2015-04-02
Przeczytana: 27 marca 2015

Bardzo, bardzo dobra rzecz. Jak dotąd nie spotkałam się z żadną inną pozycją, która miałaby podobną wartość i charakter, możliwe nawet, iż takowa nie istnieje. Proponuję przeczytać powoli, zastanawiając się stopniowo nad każdym zawartym tutaj zagadnieniem. Jest to pozycja chrześcijańska, ale również psychologiczna, traktująca życie człowieka jako coś wartościowego i poważnego. Doceniam jej wysokie znaczenie, choć niektóre opinie ze względu na mój światopogląd są dla mnie kontrowersyjne. Z doświadczenia wiem jednak, iż można ją polecić także agnostykowi lub ateiście. Jest to pozycja szczególna, a stanie się ważną dla każdego, kto chciałby osiągnąć wyższy stan świadomości, nadać życiu kierunek, spróbować jak najlepiej przeżyć swój czas, przestać martwić się drobnostkami a skupić na rzeczach ważnych, stać się osobą, która wnosi coś więcej do życia innych ludzi.
Jeśli ktoś ceni książki, z których może się czegoś dowiedzieć, czegoś nowego nauczyć, z pożytkiem dla siebie i innych, wtedy...

Paulina | 2015-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2015

Polecam każdemu, kto na serio chce przeżyć swoje życie świadomie i nie boi się trudu zmian. Książka wiele wniosła do mojego życia. Choć wiele rzeczy odkryłam już sama na drodze swojego rozwoju i dzięki rozmowom z innymi ludźmi, książka pomogła usystematyzować wiedzę, doświadczenie i odsłonić nowe możliwości :)
Ląduje do "Ulubionych" :)

Marynia | 2017-02-22
Przeczytana: 20 lutego 2017

Będzie krótko... Jeżeli czujesz że się pogubiłeś w życiu, czegoś Ci ciągle brakuje, jesteś w ciężkiej sytuacji życiowej KONIECZNIE sięgnij po tę książkę!! Jest ona wspaniałym darem ;)