Lazarus ze świata Lambdy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Księży Marianów PROMIC
Lazarus, du monde Lambda
978-83-7502-338-1
justi

Nazywa się Lazarus i mieszka w świecie Lambda. Albo należałoby raczej powiedzieć: przebywa w świecie Lambda, choć z tego świata nie pochodzi. Jemu samemu, od kiedy przeżył coś, co go odmieniło, i to dosłownie, bardzo zależy na tym rozróżnieniu. Ale nigdy o tym nie mówi. Tylko ten jeden raz. To zbyt niebezpieczne. Jak zresztą każda prawda. Świat Lambda, o czym przekonani są jego mieszkańcy,...

Świat Lambda, o czym przekonani są jego mieszkańcy, to najlepszy ze światów. Nikt nie chce go opuszczać, dlatego tak niechętnie czeka się w nim na Zaproszenie do Podróży, będące w istocie biletem w jedną stronę. W nieznane.

To krótkie opowiadanie, które proponuje Christine Voegel-Turenne, jest w pewnym sensie opowieścią paraboliczną, dotyczącą życia, śmierci, zaświatów... Została napisana, jak zwierza się autorka, aby oswoić życie i śmierć. Zresztą, bliskie to marzeniu Christine Voegel-Turenne, która chce pisać, by otwierać serca na radość życia.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo.pl/index.php/s/karta/id/637

źródło okładki: http://www.wydawnictwo.pl/index.php/s/karta/id/637

Przemysław Zyra | 2015-01-03
Na półkach: Przeczytane, 2015, Polecam
Przeczytana: 02 stycznia 2015

Śmierć jest smutna i trudna z punktu widzenia tych, którzy pozostają na świecie. Ale jak wygląda ze strony tego, który odchodzi? Próbę odpowiedzi na to pytanie podjęła autorka tej krótkiej książki.
Losy Lazarusa są symbolicznym obrazem życia wielu ludzi. Więc opisywany temat z pewnością będzie bliski wielu czytelnikom. Ja polecam!

falka | 2012-08-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Witajcie w świecie Lambda, najlepszym ze światów, odgrodzonym od całej reszty wysokimi górami. Świecie ciężkiej pracy na niewdzięcznej ziemi, miejscu, gdzie uczucia wywołuje zapach kwiatów, a wszystko co mogłoby podważyć przekonanie mieszkańców o możliwości większego szczęścia niż to, którego dostępują, szybko zostaje okraszone królewskim dekretem o nieistnieniu. Tu jałową pracę napędza niejasne przekonanie o wyższej doskonałości, którą można dzięki niej zdobyć. Stąd nikt nie chce dobrowolnie odejść. I choć na każdego czeka nieuchronne Zaproszenie do Podróży, z której się nie wraca, jednemu z nich udało się przekroczyć granicę Lambdy i powrócić.

Zaproszenia do Podróży nie można odrzucić. Trzeba spakować najpotrzebniejsze rzeczy i wśród łez rodziny udać się w drogę do świata Alfy i Omegi, królestwa Króla Królów, w asyście specjalnego Wysłannika. Co czeka tam na wędrowców, nikt nie wie. Wszyscy jednakowo więc boją się podróży i spędzają całe życie na ucieczce myślą od tej...

justi | 2012-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Polecam każdemu, kto boi się śmierci, albo opłakuje zmarłych. Alegoryczny, ale bliski prawdy obraz rzeczywistości widzianej "z tamtej strony"

Okonakulturę | 2012-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2012