Zdrowa ciąża. Poradnik kochającej mamy

You: Having a baby. The Owner’s Manual to a Happy and Healthy Pregnancy
ciąża, epigenetyka
zdrowie, medycyna
KKBello

Niech stres w ciąży Ci nie ciąży Ciąża to niesamowity proces. W jednej chwili ogarniają Cię radość i uniesienie, już nie możesz się doczekać pierwszego uśmiechu maleństwa, a zaraz potem odczuwasz lęk przed milionem niewiadomych. Jednak niczego nie musisz się obawiać - ta książka ma sprawić, żebyś zwracała uwagę na ważne sygnały i nie przejmowała się niepotrzebnie. W swoim przełomowym...

Niech stres w ciąży Ci nie ciąży

W swoim przełomowym poradniku dwaj lekarze, Michael Roizen oraz Mehmet Oz, wcielą się w role pogromców mitów i odpowiedzą na setki Twoich pytań związanych z ciążą. Dowiesz się wszystkiego o cudzie natury, jakim jest rozwój płodu, o swoim zdrowiu w czasie ciąży i o sposobach zapewnienia maksymalnie korzystnego środowiska dla nienarodzonego maleństwa. Twoi nowi położnicy wyjaśnią Ci procesy biologiczne zachodzące w Twoim organizmie, dzieląc się zdumiewającymi odkryciami nowej dziedziny nauki - epigenetyki.

Począwszy od porannych nudności i zachcianek, aż po instrukcję zmiany pieluszki i wybór pediatry – ta książka towarzyszyć Ci będzie w jedynym w swoim rodzaju czasie, jakim jest ciąża. Ponadto poradnik podpowie Ci nie tylko, co masz robić, ale wyjaśni również dlaczego.

Wszystko o ciąży i epigenetyce: naukowo i na wesoło

Taktyki na zachcianki, chandry i niewygody dręczące niemal wszystkie kobiety ciężarne
Przepisy na odżywcze i smaczne potrawy, które potrafi przyrządzić nawet tatuś (tak, tak!)
Specjalne zestawy ćwiczeń dla kobiet w ciąży
Tony porad i wskazówek, by zachować optymalnie dobre samopoczucie
Wykorzystanie odkryć epigenetyki w kształtowaniu zdrowego i udanego rozwoju Twojego maluszka

źródło opisu: http://septem.pl/ksiazki/zdrowa-ciaza-poradnik-koc...(?)

źródło okładki: septem.pl

MałaMi | 2017-03-01
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook, 2017
Przeczytana: 01 marca 2017

Rewelacyjna! Polecam każdej przyszłej mamie, ale także jeśli spodziewasz się kolejnego dziecka! Książka nie podaje "suchych" faktów. Autorzy, postarali się, by nie zanudzić czytelnika przekazując najważniejsze informacje (nawet jeśli nie jes się fanem biologi, genetyki itp.) Gdyby podręczniki do biologi były pisane w taki sposób jak w/w pozycja, młodzież chętniej by sięgała po książki!

figlarna24 | 2013-07-08
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 08 lipca 2013

W życiu każdej kobiety nadchodzi taki moment, że albo ciąże planujemy, albo spada ona na nas znienacka, bądź już jesteśmy w ciąży, a może już u naszego boku słodko drzemie malutkie, pachnące jeszcze niemowlęcym mlekiem maleństwo.

Każdy z tych etapów macierzyństwa wydaję się inny i być może wymaga innych przygotowań, innej wiedzy i umiejętności. Jednakże każdy z tych cykli naszego życia zaczyna się w tym jednym, jedynym momencie.
Wszystko zaczyna się od spotkania. Spotkania dwóch komórek: męskiej i żeńskiej. To one "w porozumieniu" stworzą coś wyjątkowego, niepowtarzalnego- nasze dziecko.

Gdy już dojdzie do zapłodnienia kobiecy organizm czeka rewolucja. Swoista walka. Natura jest mądra sama w sobie, ale pamiętajmy, że rozwijający się w kobiecym łonie płód jest ciałem obcym. Naturze należny pomagać. Dbać o siebie, odpowiednio się odżywiać, dbać o sprawność fizyczną, ale równie ważna jest stabilność emocjonalna.

Wielokrotnie podczas swoich ciąż słyszałam rady " Jaka ciąża, takie...

KKBello | 2012-08-08
Przeczytana: 25 lipca 2012

Kiedy kobieta zachodzi w ciążę zmianie ulega całe dotychczasowe życie. Rozwija się nie tylko fizycznie ale i psychicznie. Pragnie czerpać radość z odmiennego stanu a przede wszystkim wiedzę na jego temat. Nic dziwnego, w końcu wiedzy nigdy dość, tym bardziej, ze sprawa dotyczy jej maleństwa, gdzie każdy dzień przybliża ich do pierwszego spotkania.
Rzeczywiście informacji na temat ciąży znajdziemy mnóstwo w internecie, jednak znacznie wygodniej mieć w zasięgu ręki takie źródło rzetelnej wiedzy, na której możemy polegać.
„Zdrowa ciąża” to poradnik dość szczególny, łączy w sobie wyjątkową, profesjonalną wiedzę z doskonałym humorem. Mimowolnie szczerzymy zęby w uśmiechu widząc okraszone dowcipem ilustracje.
Te sympatyczne połączenie przyjemnie wpływa na przyswajalność poruszanych zagadnień. Sprawia, że zyskujemy w książce przyjaciela, który sprawuje nad nami pieczę, zawsze służy pomocą i dobrą radą. Rozbawi a przede wszystkim sprawi, że staniemy się spokojniejsze bardziej świadome...

oli | 2015-10-16
Przeczytana: 02 listopada 2015

Polecam przyszłym mamom :)

Yoasiczka | 2017-10-17
Przeczytana: 04 września 2017