Woda utleniona na straży zdrowia

Wydawnictwo: Hartigrama
zdrowie, medycyna

Iwan Pawłowicz Nieumywakin zajmuje się tematem leczenia i uzdrawiania ludzi od ponad 40 lat. To osoba znana w Rosji zarówno dyplomowanym lekarzom, jak i ludziom zajmującym się medycyną naturalną. Jest doktorem nauk medycznych, profesorem, członkiem Rosyjskiej Akademii Nauk Przyrodniczych, autorem ponad 200 prac naukowych. Mimo znakomitego wykształcenia zyskał sobie przydomek Głównego Uzdrowiciela Ludowego Rosji. Przez ok. 30 lat związany był z rosyjskim projektem Kosmicznego Szpitala metod udzielania pomocy medycznej kosmonautom i zdalnego monitorowania ich funkcji życiowych w trudnych warunkach przestrzeni okołoziemskiej. znany jest ze stwierdzenia, że ...przyszłość medycyny to symbioza medycyny oficjalnej i ludowej (z której powstała medycyna oficjalna), plus dogłębna wiedza o procesach fizjologicznych zachodzących w organizmie. O książce W niniejszej pozycji Autor wprowadza w arkana zupełnie nowego tematu. Chodzi o zastosowania wewnętrzne H2O2. Książka zawiera mnóstwo informacji o tym, jak w praktyce stosować nadtlenek wodoru. Podaje optymalne dawkowania, zawiera relacje o odczuciach pacjentów i wyniki kuracji. Wyjaśnia również rolę H2O2, którego produkcja (odbywająca się w organizmie z udziałem wyspecjalizowanych komórek układu odpornościowego) jest jednym z mechanizmów usuwania patogennej mikroflory grzybów, bakterii i wirusów. Przystępnie, lecz zarazem fachowo wyjaśniono w niej związane z gospodarką tlenową mechanizmy fizjologiczne organizmu, wysoce negatywne skutki niedotlenienia tkanek, a także destrukcyjną rolę wolnych rodników. Iwan Niumywakin podaje również mnóstwo informacji o roli wody (już tej normalnej) w organizmie, o roli soli kuchennej (uważa jej niewielkie dawki za niezbędne dla organizmu). Książka porusza również temat pionierskich, autorskich metod medycznych, takich jak napromieniowywanie krwi UV i podawanie dożylne (kroplówka) nadtlenku wodoru w przetestowanym stężeniu.

Ania | 2015-07-21
Przeczytana: 19 lipca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka wybitnego człowieka, który jest w Rosji autorytetem w dziedzinie tzw.medycyny ludowej.Jest doktorem nauk medycznych, profesorem z 40 letnim stażem.Myślę, że jest autorytetem głównie dlatego, iż pomaga ludziom, którym medycyna akademicka już nie była w stanie pomóc.
Dla mnie to książka- absolutne wydarzenie i odkrycie ! Autor opisuje dlaczego nasz organizm choruje, jak działają komórki i poszczególne organy, które stanowią całość jednak dzisiejsza medycyna o tym zapomina.Opisuje niesamowite działanie nadtlenku wodoru ( czyli wody utlenionej), która jak wielokrotnie dowiedziono ma niezwykłe działanie uzdrawiające.Jest środkiem zbyt tanim i łatwo dostępnym i z tegoż prostego powodu ( brak zarobku dla koncernów farmaceutycznych) nie leczy się nią ...lecz lekami, chemią , która lecząc jedno przy okazji wyniszcza drugie.Iwan Nieumywakin, podobnie jak Pan Jerzy Zięba ( autor " Ukrytych terapii" otworzył mi oczy na dzisiejszą medycynę i podejście lekarzy do pacjentów.Wierzę w...

Ewa | 2016-02-08

Jeśli zauważasz że leki na niewiele się zdają- przeczytaj tę książkę.

Joanna1969 | 2016-05-22
Przeczytana: 22 maja 2016

Książka bardzo ciekawa,chociaż na początku będzie trochę trudno,ale proszę się tym nie zrażać.Trudność owa polega na wywodach naukowych z fizyki i chemii które nie dla każdego są do końca zrozumiałe-dla mnie również ale przebrnęłam przez ten rozdział i dalej było już tylko bardzo ciekawie.POLECAM.

| 2016-01-13

Super

Sabi | 2016-09-19
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane, Moje!
Przeczytana: 30 listopada 2016
perlowy_smok | 2016-09-06