Na dobre i na złe

Okładka książki Na dobre i na złe Penny Jordan
Okładka książki Na dobre i na złe
Penny Jordan Wydawnictwo: Harlequin Seria: Złota Kolekcja literatura obyczajowa, romans
Złota Kolekcja
For better for worse
Harlequin
2012-03-01
2012-03-01
Ewa Ćwirko-Godycka
literatura dla kobiet romans uczucia miłość

Miłe zaskoczenie :) Dawno żadna książka mnie tak nie wciągnęła. Mimo, że momentami zbyt banalna, czytało się ją z zapartym tchem. Chyba każda kobieta odnalazła w którejś historii część siebie ;)

Przeczytana raczej z chęci dokończenia. Trzy historie, trzy bohaterki i trzy oklepane tematy. Mamy tu:
- bizneswomen, idealną gospodynię i idealną żonę w jednym, której wszystko zaczyna się psuć
- zdominowaną przez męża żonę ze Stepford, która całymi dniami sprząta
- i tą co zaliczyła wpadkę.
Szału nie ma.

- zdominowaną przez męża żonę ze Stepford, która całymi dniami sprząta
- i tą co zaliczyła wpadkę.
Szału nie ma.

3 różne kobiety i 3 różne historie. Każda z bohaterek zmaga się z jakimiś życiowymi problemami; zdradą męża czy niechcianą ciążą... . Jest to Harleguin, ale dość ciekawy i godny polecenia ;)

Lekka, przyjemna książka. Nie jest typowym romansidłem, co mnie zdziwiło bo poleciła mi ją koleżanka lubująca się w harlequinach.

Miła bajka dla dużych dziewczynek. I jak to w bajkach bywa...są złe pasierbice, skrzywdzone piękne kobiety, rycerscy mężczyźni i czarny charakter. No ale jak to w bajkach bywa-zwycięża dobro i można uronić łzę wzruszenia... :D
Do zastosowania zasada 3xz Zaliczyć (przeczytać) Zdać (relację) Zapomnieć

Do zastosowania zasada 3xz Zaliczyć (przeczytać) Zdać (relację) Zapomnieć

,,Na dobre i na złe" składa się z historii trzech kobiet, które wiodą różne życia. Fern wiedzie życie mężatki, która całkowicie poświęca się mężowi i domu. Nękana nie raz psychicznie przez męża nie potrafi się od niego uwolnić. Zoe z Benem wiodą szczęśliwe życie kochającej się pary. Mimo przeciwnych charakterów oraz wychowania się w innych klasach społecznościowych połączyła ich miłość. Teraz próbują otworzyć własną restaurację by spełnić życiowe marzenie Bena. Eleanor, matka dwójki chłopców oraz zamężna po raz drugi, zmaga się z sprawami zawodowymi oraz pasierbicą. Zakochana w domu na wsi, który stara się kupić by polepszyć życie rodzinne.

,,Na dobre i na złe" jest to książka, która potrafi wywołać wiele emocji na czytelniku. Które nie zawsze są dobre. Nie raz zbierała się we mnie złość na Fern, że nie może być silniejsza, chociaż dobrze wiem, że po latach bycia uległą bardzo trudna stać się osobą silną. Przy Eleanor rodziła się we mnie zazdrość entuzjazmu, który posiadał ją na myśl o nowym domu na wsi. Natomiast Zoe wywoływała we mnie zaciekawienie jak jej sprawy zawodowe oraz osobiste się potoczą i czy będą niosły pozytywne skutki. Moim zdaniem można zaliczyć tę cechę książki do pozytywnych, gdyż przynajmniej nie odczuwałam ciekawości owiewanej nudą, tylko ciekawość z gamą innych uczuć.

Ogólnie poprzypatrywawszy się książce śmiało mogę powiedzieć, że książka mnie zaciekawiła i w ekspresowym tempie połknęła mi godziny na zegarku. Czytając ją wieczorem zapomniałam, że miałam wcześniej się położyć, gdyż następnego dnia miałam wcześnie wstać. Po prostu książka zawładnęła moim życiem na czas, kiedy znajdowałam się na jej stronicach. Wcześniej nie miałam okazji przeczytania jakiekolwiek z książek pani Jordan, lecz jeśli wszystkie jej pozycje potrafią tak czarować to chętnie będę po nie sięgać.

• Harlequin
  • Penny Jordan
  • Posiadam :)

Dodaj cytat z książki Na dobre i na złe