Żona idealna

2013-01-29
2013-01-29
978-83-7839-425-9
Barbara Szyszko
literatura współczesna literatura dla kobiet

Historia o trudnej miłości, czyli mąż, żona i ta trzecia.

Ta trzecia jest młoda, piękna i ma wiele do zaoferowania. Marzy o księciu na białym koniu, i pewnego dnia spotyka go w kawiarni, w której pracuje. Zakochuje się w nim bez pamięci, pomimo, że wie, iż jest żonaty. Mężczyzna zaś, traktuje dziewczynę jako odskocznię od obowiązków i małżeństwa. Jak to w życiu bywa, podczas ich "związku" powstaje nowe życie i to ono zmienia bieg wydarzeń. Mężczyzna podejmuje męską decyzję i odchodzi od żony, a ta w zamian mści się na tej trzeciej, dedykując jej artykuły w gazecie. A to dopiero początek...

Historia o trudnej miłości, czyli mąż, żona i ta trzecia.

Czytałam wybiórczo. Nie wciągnęła mnie i ją porzuciłam. Nie mam potrzeby do niej wracać.

Jak dla mnie fabuła typowa dla tego rodzaju powieści. Momentami nudna i ciągnąca się w nieskończoność. Miałam wrażenie, że autorce brakowało pomysłu na tę historię. Nawet momentami wesołe dialogi nie sprawiły, że powieść mnie porwała.

Na plus zasługują jednak bohaterowie. Żaden z nich ideałem nie jest i widać ich wady w każdej przytrafiającej się okazji. I za to moje plusy.

Jednak bohaterowie nie zapadną mi jakoś szczególnie w pamięci.

Każda piękna, zwłaszcza młoda kobieta marzy nie tylko o karierze, pociągającym wyglądzie, pieniądzach na koncie bez liku. Jej dopełnieniem miał być mężczyzna u boku, inteligenty, z wysublimowanym poczuciem humoru, błyskiem w oku. Poppy pragnęła lepszego świata, sama takiego nie mogąc zaznać w dzieciństwie. Nie sądziła, że los choć okaże się dla niej łaskawy, choć później był to obraz, którego przez lata chciała się wyprzeć, a takowego też doświadczyła.

Dziewczynę zaślepiła miłość, pożądanie. Ze świadomością, że jej o wiele starszy mężczyzna ma żonę oraz dzieci. Nic nie stało jej na przeszkodzie. Jakże była naiwna. Sielanka, owszem, początkowo wyśniona, musiała w pewnym momencie tragicznie się skończyć. A była to wiadomość o niespodziewanej ciąży młodej dziewczyny.

Luke Norton właśnie skończył pięćdziesiąt lat. Jest światową gwiazdą porannej telewizji. Nikt nie potrafi w tak ujmujący sposób przekazać gorących informacji. Jego życie nabiera rozmachu, ale niekoniecznie z korzyścią dla niego samego. Urocza modelka z rosnącym brzuchem, a obok żona, która nie próżnuje, wypisując "dyskretnie" coraz to pikantniejsze kąski na temat słabości męża. Prawie była żona tylko podkopuje jego stołek dziennikarski. Mężczyzna nie wie co robić, czeka na samoczynny rozwój sytuacji.

Jak się okazuje, idylla bogactwa, szczęścia ma swój kres. Jakże szybko przychodzi kryzys, rozłam. Świeżo upieczona matka zdaje sobie sprawę, w co wdepnęła. Nie wie, jak mogłaby uwolnić się od małżeństwa, na którego ratowanie nikt się nie kwapi. Ona sama postanawia stanąć na nogi, odzyskać utracone lata. Szuka szczęścia, zabawy wśród niewłaściwych ludzi. Dopiero tragedia malutkiej córeczki, uświadamia małżonkom, że kontynuacja ich romansu, która zaowocowała małżeństwem, niespodziewaną ciążą były jednym wielkim błędem, ale kto wówczas w euforii, chwilach namiętności zwracał uwagę na konsekwencje? Liczył się moment, chwilowe uniesienie. A jednak, życie nie jest słodkie, lecz bywa niezwykle, jak na ironię losu, okrutne i gorzkie.

Być może, dziewczyna swym młodym sercem głęboko pokochała starszego, żonatego karierowicza. Ale jedna decyzja zmieniła całe jej życie, na zawsze. Przyszło później zapłacić za to "karę".

Czasem warto dwa razy porządnie zastanowić się nad ewentualną przyszłością, zanim postawimy ten jeden krok za dużo..

Oczekiwałam lekkiej komedii i właśnie to dostałam. Nie oczekiwałam cudów po tej książeczce, miło spędziłam przy niej czas w podróży ;) mogłam się uśmiechnąć, zrelaksować się i jazda pociągiem zdecydowanie szybciej mi minęła. Nie było w niej nic odkrywczego, nic co by mnie zdziwiło czy zmusiło do refleksji, jednak tego szukałam ;) teraz z naładowanymi bateryjkami mogę zacząć coś nowego

Luk Norton , który zostawia żonę ; dzieci dla cudownej młodej modelki Poppy . Była żona Go oczernia i jego żonę w prasie . Poppy postanawia zaszaleć zostawić , te życie , bo to nie dla niej i mieć kochanka swoim wieku . Gdy telewizji , której Norton pracuje pojawia się była kochanka z dawnych lat . On zaczyna zdradzać żonę z Thea . Na końcu Luke dochodzi do wniosku , że pierwsza żona była idealna , a reszta to przelotne romanse lub pomyłki . Wraca do żony 1 i postanawia odbudować , to co zniszczył .

Z humorem, z przekąsem, bez zbędnych opisów, szczegółów, szybka akcja ... Czyta się super. w sam raz dla kobiet na plażę ;)

Niesamowicie wciągająca...

Niesamowicie wciągająca...

1976

On jeden, one dwie. Była i obecna żona. On jest zdecydowanie nieidealny. One w zasadzie też nie.
Dość banalna historia o romansie. Zbyt przegadana.

Dość banalna historia o romansie. Zbyt przegadana.

Przeczytałam cześć książki i podziękuję. Jest o wszystkim i o niczym. Ani romans, ani komedia. Czekałam aż coś mnie w niej zainteresuje... Szkoda czasu, chociaż tytuł zapowiadał coś ciekawego.

• Biblioteczka mojej mamy