Cena szczęścia

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Wydawnictwo: HarperCollins Polska
To love, honor and betray
9788327620415
HarperCollins

Claudia i Garth tworzyli idealną parę. Młodzi, szczęśliwi, bardzo zakochani, ze śmiałymi planami na przyszłość. Jednak osobista tragedia niemal zniszczyła ich związek. Stracili dziecko. Wkrótce szereg przypadków sprawił, że adoptowali dziewczynkę, ale obecność Tary nie uratowała ich małżeństwa. Po latach Claudia i Garth muszą wreszcie powiedzieć dorosłej córce prawdę o jej pochodzeniu. Trzeba będzie wrócić do przeszłości, na nowo przeżyć dramatyczne wydarzenia i wyjawić długo skrywane sekrety.

źródło opisu: http://www.harpercollins.pl

źródło okładki: http://www.harpercollins.pl

Ana | 2018-12-17
Na półkach: Przeczytane, 2018

Nie wiem co mam myśleć o tej powieści. Niby mnie wciągnęła, bo jej przeczytanie zajęło mi kilka dni, a jednak niektóre wątki mnie strasznie irytowały. A te wątki z seksem były mocno naciągane i żenujące...

Klaudusia8888 | 2018-01-17

Claudia i Garth tworzyli idealna parę. Młodzi, szczęśliwi, bardzo zakochani, ze śmiałymi planami na przyszłość.Jednak osobista tragedia niemal zniszczyła ich związek. Stracili dziecko.Wkrótce szereg przypadków sprawił,że adoptowali dziewczynkę,ale obecność Tary nie uratowała ich małżeństwa.
Super książka jestem w trakcie czytania ;)

Mocno wciągająca książka.
Trudno ją nazwać romansem, choć opowiada o miłości. Małżeńskiej, macierzynskiej, a nawet wypaczonej.
Na pierwszy rzut oka jest o zdradzie.
Garth przespał się z inną, Claudia nigdy nie pozwoliła mu się wytłumaczyć, a nic nie jest takie, jakim pozornie wydaje się być.
Ona ciepła i kobieca córka wojskowego i on, postawny żołnierz, który ją kocha i chce się o nią troszczyć. Oczekują dziecka, dokonują przełomowych zmian i nagle doświadczają tragedii.
Dużą rolę  w historii odgrywają osoby zranione np. Katriona, narkomanka będąca pod kuratelą Claudii czy Estelle, asystentka Gartha utrzymująca seksualną relację z przyrodnim bratem.
Ksiazka traktuje o zranieniach, zazdrości, o tym jak samotna matka radzi sobie z życiem, o tym, czym tak na prawdę jest zaufanie, o bólu po stracie ciąży, o bezpłodność i przemoznym pragnieniu macierzyństwa, rozwodzie.
Ogółem o miłości, ale od tej trudniejszej strony, okupionej brakiem wybaczenia i niedopowiedzeniami.
Przeszkadzały mi...

Kinga | 2017-06-28

swietna!

książek: 2083
wrzos118 | 2017-03-02
Przeczytana: styczeń 2017

O tym że ukrywanie prawdy ma wpływ na przyszłość.

NicoRobin | 2013-07-15
Przeczytana: 04 lipca 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka nie szczególnie mnie zachwyciła , prawdę mówiąc to była słaba. Sięgnęłam po nią bo poleciła mi ją koleżanka , była pod wielkim wrażeniem książki wiec pomyślałam " ok przeczytam " . I tak sie zaczęła moja przygoda z ta " cudowna" książką.

Książka ukazuje losy głównej bohaterki Claudii, jej byłego męża Gartha, "ich" córki Tary , jej narzeczonego Ry'a i losy jego rodziny. Claudię poznajemy w momencie gdy jest już rozwódka. Ciesząca się zainteresowaniem mężczyzn , lecz ona nie odwzajemnia zainteresowania a to dlatego ze kocha dalej swojego męża. Claudia i Garth byli szczęśliwym małżeństwem do którego wdarła się zdrada. Zdradził on. Chociaż nie był tego świadomy , niestety Claudia nie chciała słuchać jego wyjaśnień. Może wybaczyłaby mu to co zrobił gdyby tą drugą osobą nie była ona... Katriona ! Która jest prawdziwa matka Tary byłą podopieczna Claudii( pracowała jako kurator sądowy )która umiera przez przedawkowanie narkotyków ... Bla bla bla
Książka naprawdę mnie męczyła i...

katarzyna12 | 2012-08-18

Po książkę siegnełam w czasie podróży i poprostu nie mogłam sie oderwać . W książce zawarte jest wszystko co może przydarzyć sie rodzinie która chce miec szczesliwa i pełną rodzinę .

Claudia i Garth poznali sie pokochali wzieli ślub żyło im sie dobrze i niespodziewanie jak to bywa w życiu los pokierował ich życiem w całkiem inny sposób przez niedopowiedzenia i brak sensownych rozmów życie rodziny rozpadło sie została tylko córka Tara która nie do końca była ich córką. A potem był strach rozwód... I poprostu trzeba przeczytać polecam naprawdę

i co dziwne takie poprostu bywa życie