Wędrówka przez sen

Tłumaczenie: Julia Wolin
Cykl: Spętani przez bogów (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Dreamless
Sherry

Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę. Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas. Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna...

Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?

Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.

Czy jest gotowa oddać za nich życie?

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

mclena | 2016-05-11
Przeczytana: 13 maja 2015

"Piekłu niepotrzebne były jeziora ani płomienie, żeby torturować. Czas i samotność zupełnie wystarczały."

Dalsze losy Heleny to więcej magii, więcej mitologii i coraz mroczniejsza sceneria. Odniosłam także wrażenie, że ten tom jest bardziej mityczny niz współczesny i wcale nie jest to negatywny zabieg. Aspekt miłosny został tutaj nieco odsunięty na bok, co również podniosło walory czytelnicze - bo chociaż pojawia się "ten drugi", co w moim przypadku zawsze wzbudza negatywne odczucia i przez większośc czasu miałam ochote udusić Helenę, to jednak tempo akcji jest tak intensywne, że ciężko tę złość przenieść na całokształt. Tym bardziej, że w głębi ducha wierzę w Helenę i Lucasa całą sobą.

Fantastyczna i totalnie zaskakująca. Nieprzewidywalne najczarniejsze scenariusze. Nic nie jest takie na 100% pewne, ciągłe zwroty akcji, aż mi się z tego wszystkiego w głowie zakręciło. Ta seria mnie po prostu energetycznie miażdży. Pokochałam mitologię na nowo. Aż sobie chyba po trzecim tomie...

nadzieja1925 | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Wędrówka przez sen jest jedną z tych lektur, które są zbudowane na podstawie mitologii greckiej. Na dodatek dobudowano do niej miłość, akcję i tajemnicę, co czyni ją niesamowitą!

Wędrówka przez sen jest drugim tomem Spętani przez Bogów, jednak pierwszym moim. Chociaż zaczęłam od drugiego tomu, szybko można było odnaleść się w akcji. Niektóre fragmenty (wspomnienia bohaterów) były mi obce, jednak nie było ich dużo i nie ujawniały całej akcji w poprzedniej książce. Zamierzam przeczytać pierwszy tom w najbliższym czasie.

Helena co noc wędruje do świata Hadesu, aby pokonać Erynie i zwrócić Sukcesorom życie bez klątwy. Jednak ta codzienna podróż ją wyczerpuje i nie wiemy czy uda jej się dotrwać do końca i czy wypełni swoją misję. Pewnego razu w podziemi spotyka Oriona, który zamierza jej pomóc. Minusem w życiu Heleny jest niespełniona miłość do Lucasa, której świadkami będziemy w większości akcji książki. W ten sposób będziemy przeżywać jej podwójną miłość (Lucas i Orion), która...

MarCyśka | 2012-11-02
Na półkach: Mam! 😍🤓, Przeczytane
Przeczytana: 02 listopada 2012

Wspaniałe ;D ! (chociaż nie pobiło pierwszej części)
Bardzo jestem ciekawa dalszych przygód :)

Naddia | 2012-08-29
Przeczytana: 08 września 2012

Książka jest fajna ale...

No właśnie niestety ale jest "ale" :P

W pierwszej części akcja goni akcję i jest jeszcze miejsce na miłość.

W drugiej części nie ma i tego i tego.

Gdzie jest Lucas?

Dlaczego wątek Jazona i Claire jest zaczęty i nie skończony?

Dlaczego o Dafne dowiadujemy się tak mało?

Oczywiście pojawił się znany na już bardzo dobrze wątek "ten trzeci".
A oczywiście Helena prawie od razu się zakochuje, choć stara się temu zaprzeczyć przed wszystkimi i przed samą sobą twierdząc, że się tylko "przyjaźni" z Orionem;P

Reszta książki przebiega w tym samym monotonnym tempie, i ciągnie się jak flaki z olejem.

Bez ogródek powiem, że się choler.... zawiodłam,nie wiem czy autorka sobie odpuściła i spoczęła na laurach ale na ten tom za bardzo się nie wysiliła.
Miałam tyle pytań po pierwszym tomi a tu nic tylko opisy z podziemia i wątki z Orionem! Jakaś masakra!!! Ja bym na miejscu autorki rozbudował miłosne wątki Jazona i Claire oraz Mata i Ariadny!
A tu kompletnie nic nie...

KatiaBlue | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

"Wędrówka przez sen" to druga część trylogii stworzonej przez Josephine Angelini, nieznaną dotąd amerykańską pisarkę. Niesamowity świat mitów, który zawładnął sercami czytelników na całym świecie pod postacią "Spętanych przez bogów", powraca z nowa dawką niezwykłych wydarzeń, bohaterów, powiązań między teraźniejszością a czasami starożytnymi.

W poprzedniej części życie Heleny Hamilton obróciło się o 180 stopni. Dowiedziała się, że jest potomkinią mitycznych bogów, nauczyła się latać, poznała swoją matkę, która porzuciła ją przed laty, zakochała się w Lucasie Delosie. Tworzyli współczesną wersję pary: Helena Trojańska i Parys. Ich związek połączyłby ze sobą istniejące Domy i doprowadziłby do uwolnienia bogów uwięzionych na Olimpie, co poskutkowałoby kolejną wojną, taka jak ta sprzed kilkutysiecy lat. Na koniec ich uczucie skomplikował fakt, że są... kuzynostwem.

Teraz Helena musi zejść do Podziemia. W swoich snach musi odnaleźć sposób jak pokonać/zabić/unicestwić erynie - trzy...

kasandra_85 | 2012-11-16
Przeczytana: listopad 2012

wiolagg66 | 2015-03-03

Zdecydowanie lepsza niż 1 część. Wreszcie wiem,o co tutaj chodzi :D

Bardzo ciekawa fabuła i wątki bohaterki. Jestem pod wrażeniem.

Polecam.

Sophie | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 30 lipca 2012

"Im więcej czytały, tym bardziej były przekonane, że połowa źródeł o Hadesie została stworzona przez średniowiecznych skrybów na ciężkich prochach.

-Widziałaś kiedyś w Hadesie mówiące szkielety koni?

-Nie. Ani jednego mówiącego szkieletu. Nawet końskiego.

-Myślę więc, że możemy odłożyć to na kupkę 'zdecydowanie na haju'."

"Wędrówka przez sen" jest drugim tomem niesamowitej trylogii z wątkami mitologicznymi "Spętani przez bogów". Docenić należy wydawcę za inwencję twórczą podczas tworzenia opisu książki, pomimo że w moim odczuciu jest nieadekwatny do losów bohaterów, które możecie poznać na stronach powieści. Ale aby napisać zupełnie inną historię niż ksiażka opowiada – trzeba mieć talent. Wiele osób po przeczytaniu go, od razu zadeklarowało, że poprzestanie na jednym tomie. Dlaczego to? Otóż, jak możemy przeczytać Helena poznaje w szkole nowego kolesia i... takie tam. Brzmi typowo aż do bólu i.... zniechęcająco. Sama miałam wielkie obawy, ale kupiłam książkę w promocji i z dużą...

Demerol | 2016-05-22
Przeczytana: 2016 rok

"WĘDRÓWKA PRZEZ SEN"

Hmmm..
Byłam zauroczona pierwszą częścią, miałam nadzieję, ze z drugą będzie to samo..i troszkę się zawiodłam.
Liczyłam, ze też pochłonie mnie w całości, ale niestety tak nie było. Taka chaotyczna, niektórzy bohaterowie mnie po prostu denerwowali, ale mam nadzieję, ze w ostatniej części odpokutuja swoje winy! :)

mania_kch | 2014-09-14
Na półkach: 2014, Przeczytane

To kolejna część, która mnie oczarowała.Mnóstwo tu magii, mitów , akcji, ale i rozwijającej się miłości.
Miłości, która rodzi się w bólu i cierpieniu, która nie jest łatwa dla nikogo, ani dla Jazona i Clair, Matta i Ariadny ani dla Heleny
rozdartej między Lucasem i Orionem. Na szczęście opowieść nie skupia się jedynie na kwestii miłości, jest ona wszechobecna jednak bardziej traktowana jako wypełnienie całości.Cała historia jest pełna tajemnic, niedomówień i intryg, które krok po kroku autorka przed czytelnikiem odkrywa.
Polecam :)