Lubimyczytać.pl to:

Amber
typ
papier
Sherry
8.08 (684 ocen i 96 opinii)

Opis książki

Helena wie już, że tylko ona – potomkini Heleny Trojańskiej – może przerwać odwieczny cykl zemsty i uwolnić od klątwy siebie i swoją boską rodzinę. Nocą wędruje przez bezkresną krainę Podziemia. W dzień walczy z potwornym zmęczeniem i coraz bardziej traci siły – fizyczne i duchowe. Nie dałaby rady wracać tam co noc – gdyby nie Lucas. Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego...

Lecz Lucas bardzo się zmienił i Helena nie jest już pewna jego uczuć. Czy Orion, nowy chłopak w szkole, pomoże jej walczyć dalej i powstrzymać gniew Furii?

Świat antycznych bogów coraz bardziej przenika się ze światem śmiertelników, a życie Heleny pogrąża się w chaosie. Lecz najgorsza jest świadomość, że nie potrafi zapomnieć o Lucasie… i że wciąż myśli o Orionie. Że kocha ich obu.

Czy jest gotowa oddać za nich życie?

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
nadzieja1925 | 2014-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Wędrówka przez sen jest jedną z tych lektur, które są zbudowane na podstawie mitologii greckiej. Na dodatek dobudowano do niej miłość, akcję i tajemnicę, co czyni ją niesamowitą!

Wędrówka przez sen jest drugim tomem Spętani przez Bogów, jednak pierwszym moim. Chociaż zaczęłam od drugiego tomu, szybko można było odnaleść się w akcji. Niektóre fragmenty (wspomnienia bohaterów) były mi obce, jednak nie było ich dużo i nie ujawniały całej akcji w poprzedniej książce. Zamierzam przeczytać pierwszy tom w najbliższym czasie.

Helena co noc wędruje do świata Hadesu, aby pokonać Erynie i zwrócić Sukcesorom życie bez klątwy. Jednak ta codzienna podróż ją wyczerpuje i nie wiemy czy uda jej się dotrwać do końca i czy wypełni swoją misję. Pewnego razu w podziemi spotyka Oriona, który zamierza jej pomóc. Minusem w życiu Heleny jest niespełniona miłość do Lucasa, której świadkami będziemy w większości akcji książki. W ten sposób będziemy przeżywać jej podwójną miłość (Lucas i Orion), która narobi j...

kasandra_85 | 2012-11-16
Przeczytana: listopad 2012

KatiaBlue | 2013-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2013

"Wędrówka przez sen" to druga część trylogii stworzonej przez Josephine Angelini, nieznaną dotąd amerykańską pisarkę. Niesamowity świat mitów, który zawładnął sercami czytelników na całym świecie pod postacią "Spętanych przez bogów", powraca z nowa dawką niezwykłych wydarzeń, bohaterów, powiązań między teraźniejszością a czasami starożytnymi.

W poprzedniej części życie Heleny Hamilton obróciło się o 180 stopni. Dowiedziała się, że jest potomkinią mitycznych bogów, nauczyła się latać, poznała swoją matkę, która porzuciła ją przed laty, zakochała się w Lucasie Delosie. Tworzyli współczesną wersję pary: Helena Trojańska i Parys. Ich związek połączyłby ze sobą istniejące Domy i doprowadziłby do uwolnienia bogów uwięzionych na Olimpie, co poskutkowałoby kolejną wojną, taka jak ta sprzed kilkutysiecy lat. Na koniec ich uczucie skomplikował fakt, że są... kuzynostwem.

Teraz Helena musi zejść do Podziemia. W swoich snach musi odnaleźć sposób jak pokonać/zabić/unicestwić erynie - trzy siostry...

Sophie | 2012-07-30
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2012
Przeczytana: 30 lipca 2012

"Im więcej czytały, tym bardziej były przekonane, że połowa źródeł o Hadesie została stworzona przez średniowiecznych skrybów na ciężkich prochach.

-Widziałaś kiedyś w Hadesie mówiące szkielety koni?

-Nie. Ani jednego mówiącego szkieletu. Nawet końskiego.

-Myślę więc, że możemy odłożyć to na kupkę 'zdecydowanie na haju'."

"Wędrówka przez sen" jest drugim tomem niesamowitej trylogii z wątkami mitologicznymi "Spętani przez bogów". Docenić należy wydawcę za inwencję twórczą podczas tworzenia opisu książki, pomimo że w moim odczuciu jest nieadekwatny do losów bohaterów, które możecie poznać na stronach powieści. Ale aby napisać zupełnie inną historię niż ksiażka opowiada – trzeba mieć talent. Wiele osób po przeczytaniu go, od razu zadeklarowało, że poprzestanie na jednym tomie. Dlaczego to? Otóż, jak możemy przeczytać Helena poznaje w szkole nowego kolesia i... takie tam. Brzmi typowo aż do bólu i.... zniechęcająco. Sama miałam wielkie obawy, ale kupiłam ksią...

myślnik | 2013-04-02
Przeczytana: luty 2013

Słowo po słowie,spływa z naszych ust wprost do głowy,gdzie w wirze ciągle pracującej wyobraźni,układa się w fascynującą opowieść o miłości,przyjaźni,oddaniu,poświeceniu,klątwie morderczego szału nawoływania erynii,kłamstwie i misji nawet ponad siły półboskie.

Łamie ci się serce,kiedy cały świat mówi-nie,twoim uczuciom,a serce tak robi swoje!

Łamie ci się serce,kiedy czujesz pustkę,zmęczenie i porzucenie przez najbliższych!

Łamie ci się serce i płaczesz,kiedy brzemię misji cię przygniata,a i tak nie masz wyboru i schodzisz w śnie do Podziemia!

Serce łamie ci się zadziwiająco często,ale czy ma to dla kogoś znaczenie?

Najpierw była miłość rozsadzająca serce,teraz jest samotność,żal,niesprawiedliwość i zbieranie tego co pozostało po dawnej,obecnie zakazanej miłości.

Czasami nasze prośby zostają wysłuchane i pojawia się ktoś przy kim jest łatwiej znosić"przebudzenie na suchej pustyni zaświatów". Wróg czy przyjaciel?

Kiedy erynie odchodzą w niepamięć i radość z sukcesu rozrywa ci płuc...

Sylwia | 2012-07-19
Na półkach: Rok 2012, Przeczytane, Ulubione

O bogowie! Dzięki za Josephine Angelini!

"Spętani przez bogów" to jedna z moich ulubionych książek ale "Wędrówka przez sen bije ją na głowę!
Akcja jest tak szybka że czasem chciało by się ją spowolnić bo oczy bolą od czytania ale zupełnie nie można się oderwać.

Moim zdaniem główną zaletą tej części trylogii jest to że miłość schodzi na drugi plan i nie ma tu miejsca na jakieś tęskne westchnienia i roztrząsanie utraconej miłości, tylko akcja, akcja i jeszcze raz akcja :)

Wszystkim niezdecydowanym polecam!

Cassiel | 2013-03-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 23 lutego 2013

„Jak mam o tobie zapomnieć? Jesteś częścią mnie. Żeby cię zapomnieć, musiałabym zapomnieć o sobie.”

Minęły dwa tygodnie od czasu kiedy przeczytałam drugą część Spętanych przez bogów i nadal czuję się oszukana przez autorkę. Pewnie większość z Was w myślach teraz zada mi pytanie: 'Dlaczego?', a no dlatego że tom pierwszy wywarł na mnie tak ogromne wrażenie że wystawiłam mu szóstkę i opiewałam go zachwytem. Oczekiwanie na przeczytanie kontynuacji było podszyte nutką ekscytacji, która minęła gdy zaczęłam wgłębiać się w dalszą część przygód moich ulubionych bohaterów. Poczułam się jakby ktoś oblał mnie zimną wodą i sprowadził na ziemię pokazując przy tym szarą rzeczywistość i uzmysławiając, że nie powinno się polegać na kimś już po pierwszym kontakcie. Wędrówka przez sen zdecydowanie zaniżyła poziom trylogii, ale generalnie rzecz biorąc,mogło być jeszcze gorzej.

Helena jest potomkinią Heleny Trojańskiej i co najdziwniejsze, nadal stara się być normalną nastolatką, która codziennie siedz...

Monika | 2014-02-22
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 21 lutego 2014

"Wędrówka przez sen" jest drugą częścią trylogii amerykańskiej autorki - Josephine Angelini. Minęło trochę czasu od kiedy przeczytałam pierwszą część „Spętanych przez Bogów”, ale mimo to nie zakłóciło to mojej percepcji, chociaż czasami moja pamięć miała malutkie luki. Po tym jak Helena, dowiedziała kim naprawdę jest, jej życie zmieniło się nie do poznania. Okazało się, że jest potomkinią mitycznych bogów, poznała i trenuje swoje moce, pojawiła się jej matka, która ją porzuciła gdy była dzieckiem i doświadczyła zakazanej miłości. Helena i Lucas byli współczesną wersją Heleny Trojańskiej i Parysa, która kilka tysięcy lat temu zakończyła się wojną. Aby historia nie miała powtórki muszę trzymać się od siebie z daleka. Kolejnym aspektem stojącym na ich drodze, są więzy krwi.
Helena jest nie tylko potomkinią bogów, ale także podziemnym wędrowcem. Jest jedyną osobą, która może powstrzymać erynie, które wywołują nienawiść i zmuszają członków Domów, do dokonania zemsty krwi. Błędne koło nie...

Naddia | 2012-08-29
Przeczytana: 08 września 2012

Książka jest fajna ale...

No właśnie niestety ale jest "ale" :P

W pierwszej części akcja goni akcję i jest jeszcze miejsce na miłość.

W drugiej części nie ma i tego i tego.

Gdzie jest Lucas?

Dlaczego wątek Jazona i Claire jest zaczęty i nie skończony?

Dlaczego o Dafne dowiadujemy się tak mało?

Oczywiście pojawił się znany na już bardzo dobrze wątek "ten trzeci".
A oczywiście Helena prawie od razu się zakochuje, choć stara się temu zaprzeczyć przed wszystkimi i przed samą sobą twierdząc, że się tylko "przyjaźni" z Orionem;P

Reszta książki przebiega w tym samym monotonnym tempie, i ciągnie się jak flaki z olejem.

Bez ogródek powiem, że się choler.... zawiodłam,nie wiem czy autorka sobie odpuściła i spoczęła na laurach ale na ten tom za bardzo się nie wysiliła.
Miałam tyle pytań po pierwszym tomi a tu nic tylko opisy z podziemia i wątki z Orionem! Jakaś masakra!!! Ja bym na miejscu autorki rozbudował miłosne wątki Jazona i Claire oraz Mata i Ariadny!
A tu kompletnie nic nie ma!...

zUaPanienka | 2013-09-12
Przeczytana: 12 września 2013

Historia powoli nabierała rumieńców od zakończenia części pierwszej. W tym tomie można było odczuć więcej emocji targających główną bohaterką, przede wszystkim wielkie cierpienie i zagubienie się w osamotnieniu. Trwała w wędrówce, która nie przynosiła niczego poza jeszcze większym bólem niż doświadczała go w rzeczywistości. Jak wspomniałam przy recenzji pierwszej części, która była swego rodzaju zapoczątkowaniem, czy wstępem do historii, ta część natomiast kumuluje wszystko, co się już wydarzyło i pokazuje wydarzenia nadchodzące. Można traktować ją proroczo. Wojny jednak nie uda się uniknąć.

Ten tom jest zdecydowanie lepiej opisany, niż tom pierwszy. Wydarzenia nie są już chaotyczne, a losy układają się w tajemniczą zagadkę, od której nie da się oderwać choćby na chwilę. Odczuwamy wiele emocji, ale najbardziej ujmujące jest to, że cały czas książka trzyma nas w napięciu.

Polecam i zabieram się za tom trzeci.
Czy uda im się uniknąć losu wybranego i narzuconego im przez Mojry?
Zobaczy...

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku