Wędrówka przez sen

Josephine Angelini Wydawnictwo: Amber Cykl: Spętani przez bogów (tom 2) literatura młodzieżowa
Dreamless
Data 1. wydania:
2012-05-29
Julia Wolin
Amber
mitologia bogowie antyk starożytna grecja miłość niebezpieczeństwo wybór decyzja poświęcenie spętani przez bogów
Dreamless
Spętani przez bogów (tom 2)
literatura młodzieżowa
Julia Wolin

Zarzekałem się, że nie przeczytam kolejnego tomu i... poległem. Ciekawość wygrała.

Gdyby nie ta ciekawość, co będzie dalej, jak się to skończy... nie przebrnąłbym przez ten tom. Owszem, akcja była ciekawa, ale momentami tak irytująca, że miałem ochotę przestać czytać. W zasadzie przez pierwszą połowę książki, Helena błąka się bez celu, a wszystkie otaczające ją postaci...

Pierwszy tom był o wiele bardziej ekscytujący. Tu wszyscy są do bólu przewidywalni, schematy powtarzają się jak w każdej tego typu powieści.

Na półkach: , , , , ,

Helen uwiodła mnie tym, jak potrafi być silna, wędrując przez Hades by szukać furii, znakomicie opisane, a moment kiedy każdy zaczyna mieć do niej pretensje, otwiera nóż w kieszeni. Masz chęć wejść do środka książki i wszystkich wyszczelać po buzi. Josephine ma świetne pióro, a ja dałam się uwieść. Gorąco polecam.

troche denerwuje mnie ten milosny trojkat :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

TOM 2. Ściśle powiązany z innymi częściami.
Ten tom podobał mi się najmniej z całej serii. Rozkręca się dopiero bliżej końca. Wcześniej są głownie wędrówki po Hadesie, które niewiele wnoszą do akcji właściwej (głownie zmęczenie bohaterki).
Czytać tylko jeżeli w pobliżu leży tom 3.

Wędrówka przez sen
Helena już wie że należy do Potomków. Jest połboginią i to córką Zeusa. Teraz musi znaleźć sposób na pokonanie Erynii, które od wieków nasyłają nienawiść i chęć mordu na Domy. Razem z Orionem przemierzają Podziemie, aby pozbyć się nienawiści...

Pierwsza część mnie zachwyciła, a tutaj...
Miałam wrażenie, że autorka "wepchała" niektóre wątki na siłę.
Całość też była niezła, ale dużo słabsza niż pierwsza część.

Kolejna rewelacyjna część. Polecam wszystkim.

Jak dla mnie druga część była pisana kompletnie bez pomysłu, autorka nie wnosi nic nowego do książki, nie zgłębiamy charakterów bohaterów i ich więzi tylko typowy problem głupiej nastolatki, która nie wie którego chłopaka wybrać i to jest jej największy problem. Warto przeczytać tą część żeby dostać się do ostatniej, która moim zdaniem trzyma poziom pierwszej i przywraca akcje.

Helena cierpi. Fizycznie i psychicznie.
Czytając książkę bałam się, nie chciałam żeby zmieniła się w typową książkę dla nastolatek. W której przepiękna, doskonała bohaterka jest rozdarta pomiędzy dwoma szaleńczo w niej zakochanymi chłopcami.
O nie, Helena może i jest najpiękniejsza ale jak sama uważa daleko jej do doskonałości. Żyje normalnym życiem(jak na archetyp Heleny...

Dyskusje

2 065