Wędrówka przez sen

Josephine Angelini Wydawnictwo: Amber Cykl: Spętani przez bogów (tom 2) literatura młodzieżowa
Dreamless
Data 1. wydania:
2012-05-29
Julia Wolin
Amber
mitologia bogowie antyk starożytna grecja miłość niebezpieczeństwo wybór decyzja poświęcenie spętani przez bogów
Dreamless
Spętani przez bogów (tom 2)
literatura młodzieżowa
Julia Wolin

"Wędrówka przez sen" to świetna kontynuacja "Spętanych przez Bogów", paranormalnego romansu z mocnym wątkiem mitologicznym. Zabierając się za nią bałam się, że może ulec klątwie drugiego tomu (czyli okaże się gorsza od pierwszego), na szczęście dalsze losy Heleny Hamilton, Sukcesorki Afrodyty, złamały ją. Nadal mamy tu wartką akcję i jej niespodziewane zwroty, dobry humor i...

"Wędrówkę przez sen" na pewno uważam za słabszą od jej poprzedniczki. Mimo że "Spętanym przez bogów" daleko było do ideału, bawiłam się z nimi na tyle dobrze, by bez szczególnych obiekcji sięgnąć po następną część.

I tu pojawia się problem. Kontynuacja mnie zmęczyła. Brakowało mi humoru, który poprzednio parę razy mnie rozbawił (Jazon dźgający Helenę widelcem) i rozluźnił...

Rany, jaka to głupia książka.
Nie rozumiem tego hype'u wokół niej. Bestseller?!
Przeczytam trzeci tom i będę zadowolona, że nie ma następnego.

Helena po prostu irytuje. Kocha dwóch chłopaków?!?
To jakaś żenada. Może nastolatki to rozumieją, może rzeczywiście jestem za stara na takie książki.

I jeszcze coś - czarnoskóra Persefona?! WTF..

Zarzekałem się, że nie przeczytam kolejnego tomu i... poległem. Ciekawość wygrała.

Gdyby nie ta ciekawość, co będzie dalej, jak się to skończy... nie przebrnąłbym przez ten tom. Owszem, akcja była ciekawa, ale momentami tak irytująca, że miałem ochotę przestać czytać. W zasadzie przez pierwszą połowę książki, Helena błąka się bez celu, a wszystkie otaczające ją postaci...

Pierwszy tom był o wiele bardziej ekscytujący. Tu wszyscy są do bólu przewidywalni, schematy powtarzają się jak w każdej tego typu powieści.

Wciągająca fabuła

Na półkach: , , , , ,

Helen uwiodła mnie tym, jak potrafi być silna, wędrując przez Hades by szukać furii, znakomicie opisane, a moment kiedy każdy zaczyna mieć do niej pretensje, otwiera nóż w kieszeni. Masz chęć wejść do środka książki i wszystkich wyszczelać po buzi. Josephine ma świetne pióro, a ja dałam się uwieść. Gorąco polecam.

troche denerwuje mnie ten milosny trojkat :(

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

TOM 2. Ściśle powiązany z innymi częściami.
Ten tom podobał mi się najmniej z całej serii. Rozkręca się dopiero bliżej końca. Wcześniej są głownie wędrówki po Hadesie, które niewiele wnoszą do akcji właściwej (głownie zmęczenie bohaterki).
Czytać tylko jeżeli w pobliżu leży tom 3.

Wędrówka przez sen
Helena już wie że należy do Potomków. Jest połboginią i to córką Zeusa. Teraz musi znaleźć sposób na pokonanie Erynii, które od wieków nasyłają nienawiść i chęć mordu na Domy. Razem z Orionem przemierzają Podziemie, aby pozbyć się nienawiści...

2 155
    1 129