Kto się boi pana Wolfe'a?

Tłumaczenie: Anna Maria Nowak
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Who’s Afraid of Mr Wolfe?
miłość, romans
Booka

Ellie Somerset kocha swojego skupionego na karierze chłopaka Sama i pracę w agencji reklamowej. Niestety, Sam dniami i nocami przesiaduje w firmie, a szefowie ignorują błyskotliwe pomysły Ellie. Jej życie komplikuje się, gdy w agencji pojawia się nowy szef o nienagannym wyglądzie, chmurnym spojrzeniu i niebotycznych wymaganiach. Pan Wolfe każe Ellie zadbać o siebie i udowodnić, ile jest warta. Ku swojemu przerażeniu Ellie odkrywa, że zmysłowy i niebezpieczny Jack coraz bardziej ją pociąga. Na dodatek ten samotny wilk skrywa wiele tajemnic. Kto się boi pana Wolfe’a? Na pewno nie Ellie. Dopóki gorzko nie pożałuje swojej brawury.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Olsza | 2013-11-30

Przyznam szczerze, że się zawiodłam. Oczekiwałam akcji, elementów kryminalnych, czegoś co by mnie zaciekawiło i naprawdę zaczęłabym się zastanawiać kim jest pan Wolfe. Pan Wolfe okazał się być typowym superprzystojnym facetem, z ciemną przeszłością (jak zwykle), który mimo, że mógłby mieć i ma mnóstwo pięknych kobiet (jak zwykle), zakochuje się w bardziej przeciętnej (jak zwykle). Nie było tak, że akcji wcale nie było, ale gdy tylko się pojawiała została bardzo skracana na rzecz typowego harlequina. Łapałam się na tym, że w trakcie czytania sprawdzałam ile stron do końca mi zostało, a chyba nie na tym polega przyjemność czytania?
Żeby tak opinia nie była aż tak negatywna dodam, że na plus działały opisy postaci i niektóre humorystyczne powiedzenia, z ironią czy sarkazmem. Osoby lubiące taki humor na pewno czasem się uśmiechną.
Ogólnie ujmując, książka nie jest tragiczna, niektórym może bardzo się podobać. By tak było trzeba lubić romanse, biurowy klimat, typowego przystojnego...

annaroza | 2016-05-29
Przeczytana: 2015 rok

Do tej książki przymierzałam się kilka miesięcy. Leżała przy łóżku, brałam ją, czytałam kilka kartek i odkładałam sięgając po inną pozycję. Aż w końcu przeczytałam ją w ciągu jednej nocy... Nawet nie była zbyt interesująca. Jednak od pewnego momentu coś "kazało" mi czytać dalej, by zobaczyć jak ta cała historia się skończy.

lulamae | 2015-09-10
Przeczytana: 10 września 2015

Elle pracuje w firmie zajmującej się reklamą i marketingiem. Jej życie jest standardowe, dość nudne, ale wydaje się być szczęśliwe. Od lat jest z Samem - mężczyzną, którego kocha i choć ostatnio żar trochę przygasł nie przejmuje się tym.
Ostatnio do firmy dołączył Jack Wolf - przystojny, wymagający i dość gburowaty szef - porównywany do sławetnego Heathcliff'a - na punkcie którego oszalała żeńska część firmy i nawet stateczne mężatki mają brudne myśli, w których główną rolę odgrywa Jack.
Elle nie boi się jednak pana Wolf'a, a zamiast robić maślane oczy rzuca ku niemu cięte riposty i drażliwe przytyki.
Z początku wszystko było niewinne i bez podtekstu, ale wiele rzeczy się zmienia, a jedną z nich jest także to w jaki sposób postrzegają siebie nawzajem Elle i Jack.

Bardzo przyjemna książka. Nie mogłam się od niej oderwać.
Romanse biurowe zazwyczaj mi się podobają, mają w sobie coś fajnego, coś trochę może zakazanego. Tak też i było w tym przypadku - lekka a zarazem trzymająca...

Haneczka | 2014-01-22
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 21 stycznia 2014

Po przeczytaniu tej książki mam chyba wszystkie symptomy... zakochania.

To jedna z takich, których nie odkładasz na później, ale dążysz do rozwikłania zagadki i odkrycia zakończenia tej historii. A jest ona rzeczywiście cudowna! Jest serdeczność, humor, zagubienie w uczuciach i podążanie ślepo za pragnieniami, jest płacz, zagubienie i gorycz.

Czasami miałam ochotę oboje głównych bohaterów pacnąć po głowie za ich głupotę, ale przychodziła taka myśl: "czyż i ja nie podążałam ślepo za uczuciami lub nie kierowałam się strachem silniejszym niż uczucia?". Ileż zatem prawdziwości w tej książce, skoro potrafi nas rozbawić, roztkliwić i zbulwersować?

To nie jest zwyczajny romans. Ma zbyt wiele w sobie prawdy. Dlatego ustawiam ją na półce "Ulubione" i polecam całym sercem :)

Elisabeth_ | 2013-06-26

Lubię takie książki- pełne ciętych ripost, z humorem i wątkiem romantycznym w tle. Postaci w niej wykreowane są niebanalne, mają charakter, a o to niestety ciężko ostatnimi czasy w tego typu romansidłach. Starcie skomplikowanych osobowości ukrytych za murem zbudowanym z dawnych uczuć i doświadczeń. Książka pokazuje różne postawy i zachowania, które mają chronić bohaterów przed światem ich otaczającym. Powiedzenie "głową muru nie przebijesz" w tej sytuacji zdecydowanie (na szczęście!) się nie sprawdza. :)
Co mi się jeszcze podobało, to fakt, że zaistniały w tej książce ciekawe postaci drugoplanowe- ciotka Edith pachnąca ginem i grająca w "brudne" Scrabble, czy też Lesley- wyzwolona lesbijka, która gdzieś tam po drodze trafia na miłość swojego życia.

Na pewno jedna z ciekawszych książek tego typu, jakie ostatnio przeczytałam.

Mogę szczerze polecić! :)

kaasjaa | 2014-04-18
Przeczytana: kwiecień 2014

Książka posiada ulubioną przeze mnie tematykę, jednak można było ją o wiele lepiej napisać. Nie mówię tutaj o języku, ale o całej historii..
Cieszyłam się, że bohaterowie pracują w agencji reklamowej, ponieważ branża ta jest dla mnie bardzo bliska. Zachwycił mnie romans między pracownikami.. Początkowo lubiłam nawet "zdystansowanego" Jacka, ale to by było na tyle. Totalnie nie mogę pojąć postaci Ellie. Autorka zrobiła z niej beksę, w ogóle nie mogę zrozumieć jej głupich zachowań i przez większość czasu była strasznie wkurzająca. Książkę można było skrócić, a nie pisać żeby tylko zapełnić puste strony...
Jak dla mnie książka tylko przeciętna :(

TINA | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

Od pierwszych stron wpadłam jak w ruchome piaski – wciągnęłam się tak niesamowicie, że odłożenie książki na bok sprawiało moje nieustające rozmyślanie o losy bohaterów.
Jestem niezaprzeczalnie ZAKOCHANA w tej książce. Humor, cięta riposta, perypetie biurowe, gorące spojrzenia i przede wszystkim niezwykle bezwzględna a za razem czuła historia. I choć niektóre zdarzenia i zachowania mnie denerwowały, to i tak po starciach słownych wybuchałam śmiechem i łapałam się na tym, że coraz bardziej lubię skrytego Jacka i dobroduszną Ellie. Wspaniale było zanurzyć się w tej pięknej lekturce! POLECAM!!

Miriam Fraser | 2014-11-28
Na półkach: Przeczytane, E-book
Przeczytana: 28 listopada 2014

Jestem bardzo, bardzo zawiedziona tą książką. Liczyłam, że będzie się tu znajdować kompletnie inna historia.
Powieść zanudziła mnie. Akcja jest mało dynamiczn, schematyczna, przez co także przewidywalna. Przyznam, że jest pare momentów, ktore są interesujące, ale nawet one nie poprawiły jakości książki.
Pan Wolf nie był warty spędzonego z nim czasu. Zdecydowanie nie polecam

Kasik | 2013-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2013

WSPANIAŁA, CUDOWNA, ŚWIEŻA, NIEZAPOMNIANA, BAJECZNA, PO PROSTU FANTASTYCZNA. Mogłabym wymieniać i wymieniać ;). Książka jest kapitalna, prześmiewcza- po prostu zakochałam się w głównych bohaterach i ich dialogach. BOSKA :) Wspaniała historia wspaniale napisana :) POLECAM :)

kasik | 2016-07-08
Na półkach: Przeczytane, Romans
Przeczytana: 08 lipca 2016

Świetna książka na wakacje, czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Ona - pracownica agencji reklamowej,zabawna, trochę zagubiona ale o dobrym i czułym sercu, On człowiek sukcesu, szef tejże agencji, twardy i bez skrupułów, zraniony przez życie. Polecam.