Układ doskonały

Cykl: Marriage to a Billionaire (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
The Marriage Bargain
Versatile

Aleksa i Nick - oboje są na życiowym zakręcie. Aleksa - ponętna brunetka z cudnymi krągłościami, niepoprawna romantyczka, jest właścicielką dobrze prosperującej księgarni. Nie jest jej obce myślenie magiczne, marzy o mężczyźnie - bogatym domatorze, kochającym dzieci i zwierzęta. Chciałaby rozwinąć swój biznes, ale miewa problemy z płynnością finansową. Nick także planuje ślub - wbrew swym...

Aleksa i Nick - oboje są na życiowym zakręcie.
Aleksa - ponętna brunetka z cudnymi krągłościami, niepoprawna romantyczka, jest właścicielką dobrze prosperującej księgarni. Nie jest jej obce myślenie magiczne, marzy o mężczyźnie - bogatym domatorze, kochającym dzieci i zwierzęta. Chciałaby rozwinąć swój biznes, ale miewa problemy z płynnością finansową. Nick także planuje ślub - wbrew swym przekonaniom, ponieważ już dawno zdecydował, że życie rodzinne to nie jego klimaty. Ale nie ma wyjścia, jeśli chce odziedziczyć po wuju renomowaną pracownię architektoniczną i urzeczywistnić marzenie o kompleksowej zabudowie miejskiego nabrzeża. Zapisy testamentowe są jednoznaczne: Nick musi się ożenić w ciągu tygodnia i wytrwać w małżeństwie okrągły rok. Aleksę i Nicka różni wszystko, mają też wobec siebie zupełnie odmienne oczekiwania - łączą ich główne cele - uratowanie domu i przejęcie firmy. Aleksa od pierwszego spotkania fascynuje Nicka swobodą, naturalnością, żywą inteligencją, emocjonalnym podejściem do rzeczywistości, południową urodą i temperamentem. I od pierwszej chwili wprowadza w jego życie mnóstwo zamieszania. Gra emocji i interesów, erotyzm, walka charakterów, miłość.

źródło opisu: http://merlin.pl/Uklad-doskonaly_Jennifer-Probst/b...(?)

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-322-Uklad_doskonaly

Opinie czytelników (2062)

Fajna, sympatyczna książka, raczej romansik z odrobiną pikanterii w postaci seksu, a nie erotyk z masą wyuzdanych scen. Koniec łatwy do przewidzenia. Mam wrażenie, że autorka Jennifer Probst ma podobny styl pisania do Diany Palmer czy Robin Kaye. Pozycja, którą czyta się szybko i "posiada" właściwości rozluźniające w sam raz na wieczór po pracy czy na zabicie czasu w weekend :) . Polecam, a ja czekam na 3 część (The Marriage Mistake), ponieważ wydaje mi się nawet lepsza od drugiej :)

Książniczka | 2014-10-31

Niczego dobrego nie spodziewałam się po tej książce, byłam pewna, że jest płytka jak woda w kałuży...I owszem, głęboka może nie jest, ale... jej czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność - mimo, że przewidywalna, była też zabawna i chwilami naprawdę wzruszająca. I zadziwiająco dobrze napisana.

Nick nie chce się żenić, ale musi. Aleksa chciałaby, ale nie z nim... Oboje robią to dla pieniędzy. Fabuła banalna, ale autorka umiała dodać jej humoru i stworzyła naprawdę wyrazistych, sympatycznych bohaterów. oby więcej takich lektur na odprężenie, dla relaksu i poprawienia sobie humoru...

Martoonia | 2014-05-17
Przeczytana: 13 maja 2014

Główni bohaterowie to prawdziwa bomba z opóźnionym zapłonem - niby ich związek to tylko pozory, jednakże siła wzajemnego przyciągania ma większą moc niż liczne głosy rozsądku. Małżeństwo z ściśle określonym celu - i to dwóch stron, gdzie o uczuciach nie może być mowy. Ale rozum swoje, a serce... serce zawsze co innego niż rozum :) Szczerze, to wolę książki z bardziej rozwiniętymi wątkami, stąd dość mała liczba gwiazdek gdyż wydaje mi się że autorka w niektórych momentach poszła na skróty, ale poza tym niczego jej nie brakuje

myślnik | 2013-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2013

Nieposkromiona miłośniczka zwierząt,wierząca w wartości rodzinne + Opanowany cynik kpiący z jakichkolwiek wartości = małżeństwo z rozsądku z dużą dawką erotycznego napięcia.

Potrzebujesz męża od zaraz!?!?!
Magiczne zaklęcia czas zacząć!
Tylko pamiętaj,lista przymiotów twego wybranka musi być dokłada,żeby kosmiczna siła przywlokła ci pod drzwi,tego najbardziej odpowiedniego!

Jak skomplikować sobie życie?!?!
Poślubić dawną znajomą,które już wtedy działa ci na nerwy i na inne części ciała,a teraz jest jeszcze gorzej!

Jak wybrnąć cało z układu doskonałego?!?!?
Uciekaj!
Zostań!
Poddaj się!
Walcz!
Nerwy na wodzy!
Hormony na wodzy!
Idź na całość,okaże się co będzie!

Oto przepis na "Układ doskonały"przyjemna,zabawna,lekka lektura pełna ognia i sprzeczności.
Jesteśmy tacy słabi,w obliczu swoich pragnień.
Jesteśmy tacy silni,kiedy idziemy za głosem serca.

P.S.Słabe strony,drażniące mankamenty(uprzedzam uczciwie):historia Aleksy i Nicka zaczyna się i kończy w tej książce(kolejne części...

Ligeria | 2016-01-26

Dostałam od tej książki tyle ile się spodziewałam. Przewidywalna, banalna ale jednocześnie przyjemna i lekka. Nie wywołała we mnie żadnych emocji, nie przekręcałam kartek z niecierpliwością. To jedna z tych historii: przeczytana - zapomniana.

Marta | 2013-05-29
Na półkach: Przeczytane, 2013
Przeczytana: 15 maja 2013

Raczej nie czytam romansów, czy książek obyczajowych skierowanych typowo do kobiet, bo tego typu literatura najczęściej mnie irytuje. Młodzieżowe powieści dla dziewcząt jeszcze mnie bawią, ale tych skierowanych do dorosłych pań zupełnie nie mogę przełknąć. Nie wiedzieć czemu przyciągam ostatnio tomiki tego typu jak magnes, a jak już wpadną mi w ręce, to niestety decyduję się na lekturę. Jedną z takich książek był „Układ doskonały” Jennifer Probst.

Fabuła powieści nie jest zbyt wymagająca i przywodzi na myśl harlequin, w którym wątki zostały bardziej rozbudowane niż zazwyczaj się to spotyka w książeczkach z tej serii (czytałam kilka, więc wiem o czym mówię). Aleksa i Nick znają się od wielu lat, ona przyjaźni się z jego młodszą siostrą, często bawili się wspólnie dopóki nie weszli we wstydliwy okres dojrzewania. Po latach spotykają się ponownie, aby dokonać transakcji. Otóż Nick odziedziczy po wujku dobrze prosperującą firmę architektoniczną, jednak zapis z testamentu wymaga, aby...

książek: 1952
Anicaf | 2014-01-24
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Książka lekka i przyjemna. Przeczytałam ją w jedn wieczór.
Jednak zupełnie nie rozumiem zachwytu nad nią i kto dał jej miano Bestselleru? Choć może w Amerykanie czytają tylko takie książki proste i przyjemne.

Książka jest o dawnych przyjaciołach, którzy ze pewnych względów pobrali się i przez roku muszą udawać małżeństwo. I tu pojawia się problem gdzie kończy się udawanie, a gdzie jest prawdziwy związek. Książka zawiera opisy scen erotycznych zilustrowane w bardzo przyjemny, może czasem przesłodzony sposób :)
Ogólnie fajne czytadło.

Ania C | 2016-04-25
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

"Uklad doskonaly" to odmozdzacz przecietnej jakosci. Z podobna fabula spotkalam sie juz niejednokrotnie! Historia do bolu przewidywalna, nudna. Czytalam lepsze romanse.

Cyrysia | 2013-12-23

Jennifer Probst od zawsze marzyła, by zostać pisarką. Swoją pierwszą książkę napisała w wieku dwunastu lat i nigdy nie zaprzestała twórczej pasji. Dzisiaj jest autorką wielu powieści, które nieustannie figurują na liście bestsellerów New York Times i Wall Street Journal. W Polsce dotychczas ukazały się trzy książki tejże literatki: ,,Układ doskonały’’, ,,Małżeńska pułapka’’ oraz ,,Gra o miłość’’. Postanowiłam rozpocząć moją przygodę z twórczością Probst od jej pierwszej pozycji wydanej w naszym kraju. Jak przebiegło owe spotkanie? Zapraszam do przeczytania moich wrażeń.

Aleksa McKenzie jest właścicielką eklektycznej księgarni Bibliofil w modnym ośrodku uniwersyteckim. W wolnych chwilach maluje, pisze wiersze, udziela się społecznie, jako wolontariuszka w schronisku dla zwierząt oraz odprawia miłosne czary, w których prosi opatrzność i matkę-ziemię o idealnego męża. Odpowiedni kandydat powinien: być fanem jej ulubionej drużyny baseballu, miłośnikiem sztuki i wszelakiej literatury,...

nomika | 2015-10-16
Przeczytana: 07 października 2015

Bardzo lekka i przyjemna lektura, bohaterowie bardzo ciekawi i wyraziści. A cała historia z dużą dozą humoru i wartką akcją. Nick, który dla zrealizowania swoich marzeń i planów musi się ożenić w ciągu tygodnia i Aleksa, której bardzo potrzebne są pieniądze na utrzymanie ukochanej księgarni. Oboje w potrzebie, znający się od dawna (Nick jest bratem przyjaciółki Aleksy). A sama Aleksa nadal podkochuje się w Nicku, choć wyśmiał jej uczucia gdy była nastolatką.
Polecam na miły wieczór.

zobacz kolejne z 2052