Listy do Agnieszki

Wydawnictwo: Więź
83-88032-52-6
listy
Mansfield

Niezwykły zbiór 171 listów (z lat 1923-1928) przedwcześnie zmarłego wybitnego poety, porównywanego z Norwidem. Agnieszka, późniejsza zakonnica w Laskach, odegrała ważną rolę w życiu Lieberta, a także potem w podtrzymywaniu więzi między chrześcijaństwem a światem polskiej kultury XX wieku. Zdaniem Jerzego Andrzejewskiego listy Lieberta do Agnieszki to „w polskim piśmiennictwie dzieło bardzo dużego formatu, głęboko poruszające czystym moralnym blaskiem, artystycznie – nie mniej doskonałe niż listy Słowackiego”.

źródło opisu: http://www.wiez.pl/Listy-do-Agnieszki;s,karta,id,61

źródło okładki: własne

prendetevi | 2016-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Niesamowita miłość przeżyta w ciekawych czasach udokumentowana w formie listów. Udało mi się dzięki tej książce odbyć fantastyczną podróż do lat 20 XX wieku. :)