Zielonooki Demon

Cykl: Sabina Kane (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Green-eyed demon
miłość, demon, SF, fantasy
Sherry

Akcja zaczyna się niedługo po wydarzeniach zamykających fabułę Maga w czerni. Lavinia, okrutna babka Sabiny, spod samego nosa porywa jej siostrę, Maisie. Sabina postanawia ten stan rzeczy odmienić, w czym pomagają jej demoniczny sługa Giguhl i powoli zdobywający jej sympatię mag, Adam Lazarus. Aby akcja ratunkowa się powiodła, cała trójka musi pośredniczyć w pakcie pomiędzy magami i wampirami,...

pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą – i to w dość dosłownym tych słów znaczeniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2012

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Mam bardzo duże szczęście, że jestem w posiadaniu całej trylogii.
Dzięki temu jestem z akcją na bieżąco, nie muszę sobie niczego przypominać, a trzeba dodać, że akcja toczy się ciągiem i wątki z poprzednich części albo się ze sobą splatają albo łączą.
Dla mnie jako szybko zapominalskiej byłoby niewygodnie czytać każdy tom w odstępstwie kilku miesięcy czy tygodni.
Fajowo więc, że czytam ciągiem :)

W Zielonookim demonie akcja powieści koncentruje się na próbie odbicia bliźniaczej siostry Sabiny, Maisie. Okrutna Lawinia, babka dziewcząt, jednocześnie Dominia alfa w stadzie wampirów porywa Maisie.
Jedyna informacja jaką dysponuje Sabina, Adam i Giguhl jest taka, że Lawinia ukryła Maisie w Nowym Orleanie.
Jak na ironię pomocna okazuje się jedna z Dominii, z którymi Lawinia dzieli władzę, Tanith. Wampirzyca ma dość rządów Lawinii i staje się kolaborantem. Jej wiedza jest jednak pomocna.
Rada Hekate, z królową wróżek na czele postanawia wysłać Adama, Sabinę i oczywiście Giguhla do...

kasandra_85 | 2013-10-24
Przeczytana: październik 2013

Jak zwykle sympatyczna, żywiołowa, a nawet narwana Sabina Kaine popisała się brawurą :) Książka wyśmienita. Typowe urban fantasy, z nutą wampirzości i magii. Ten, już 3 tom bardzo miło i płynnie się czyta. Niestety jak to bywa w powieściach, które mają mieć kontynuacje... w ciekawym momencie się kończy i pozostawia niedosyt i niecierpliwość dla czytelnika. Polecam jak najbardziej dla nowy czytelników jak i dla fanów serii naszej Rudowłosej :)

Rosemary | 2012-06-27

Stać! Ręce do góry!

Niecały rok temu czytałam Rudowłosą i Maga w czerni, pierwsze tomy cyklu o Sabinie Kane. Pamiętam, że zrobiły one na mnie wrażenie i zostały w mojej głowie na długo po skończeniu lektury. Trochę musiałam czekać na kontynuację, więc emocje opadły, zapomniałam niektórych wydarzeń z dwóch pierwszych części, ale mimo to bardzo ucieszyłam się, gdy w moje ręce trafił tom trzeci przygód Sabiny. Niezwłocznie zabrałam się za lczytanie i z wypiekami na twarzy dotarłam na ostatnią stronicę. Jedno zdanie podsumowujące tę lekturę? Było gorąco!

Sabina zrobi wszystko, by odnaleźć swoją siostrę bliźniaczkę, Maisie, która została uprowadzona przez żądną władzy babkę bohaterki, Lawinię. Wyrusza na misję ratunkową, posiadając niewiele wskazówek dotyczących pobytu uprowadzonej siostry. Za towarzyszów i pomocników ma nekromantę, Adama, demona Giguhla, jej drużynę, gotową wraz z nią stawić czoła największym niebezpieczeństwom. Okazuje się, że walka toczy się o większą stawkę niż...

Kasia Zembrowska | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z wymiany

Najlepsza, dotychczas, część o Sabinie Kane. Wszystkie słowa, które mają znaczenie pozytywne i zaczynają się od „naj” można przypisać tej książce, a ja skłonna jestem nawet powiedzieć, że to najlepsza historia o fantastycznych istotach, jaką poznałam. Jestem naprawdę pod wrażeniem, jak inaczej można przedstawić historię o wampirach, magach, wilkołakach, wróżach i innych takich.

Pełna opinia: http://endlessbooks.blogspot.com/2014/09/105-zielonooki-demon-jaye-wells.html

shira84 | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Biedna Sabina znowu szuka odpowiedzi i nie może ich znaleźć. Najpierw chcieli ją zabić, później już nie..... o co w tym chodzi. I co zrobic z Adamem...... i jeszcze Maisie porwano. Nie zazdroszcze Sabinie tyle problemów z którymi trzeba sobie poradzić.
Jak każdy tom ten również jest pełen akcji, humoru i uczuć.
Nie jestem zakochana w tej serii, ale lubie ją i z przyjemnością czytam.
Polecam

BlueCarmen | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Ta część wydaje mi się gorsza niż poprzednie. Czytało się opornie i choć lubię urban fantasy, nawet bardzo, to ta seria jest jedną ze słabszych jakie czytałam. Mimo to nadal lubię bohaterów i sięgnę po dalsze części.

Halina | 2013-11-27
Przeczytana: 26 listopada 2013

Wspaniała książka. Styl pisania, głęboki, a równocześnie lekki, zabawny, nieco sarkastyczny. Fabuła, postacie, tempo wydarzeń, nieoczekiwane zwroty akcji... Cudo.

Patka | 2013-10-15
Na półkach: Przeczytane, Wymienione

W końcu się doczekałam...a czego?przeczytacie to się dowiedziecie:P
Historia dowcipna, mnóstwo akcji:)
Polecam;)

Monika Szulc | 2013-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2013

Aż trudno uwierzyć, że „Zielonooki demon” to trzecia część przygód o Sabinie Kane Pani Jaye Wells. Po przeczytaniu pierwszego tomu, czyli „Rudowłosej” byłam zachwycona i z wielką ufnością sięgnęłam po kolejne części. Czas tak szybko leci czytając książkę i nim się obejrzałam a dotarłam już do trzeciego tomu.

Po burzliwych wydarzeniach z poprzedniej części nasi bohaterowie rozpoczynają bohaterską misję ratunkową. Siostra bliźniaczka Sabiny została porwana przez ich okrutną babkę Lawiniie, która jest przywódczynią rasy wampirów. Jej głównym celem jest doprowadzenie do wojny między gatunkami oraz sprowadzenie ojca wampirów- Kaina. Sabina nie poradziłaby sobie bez Adama Lazurusa oraz wiernego demona- Gighula. Bardzo dynamiczne śledztwo prowadzi ich do Nowego Orleanu gdzie poznajemy kolejnych bohaterów.

Pani Walls potrafi książki pisać. Dynamika to jest jej konik. Bohaterowie prowadzą śledztwo na pozór osobiste, bo parzcież chodzi o siostrę głównej bohaterki. Po mimo tego...