Zielonooki Demon

Cykl: Sabina Kane (tom 3)
Wydawnictwo: Rebis
Green-eyed demon
miłość, demon, SF, fantasy
Sherry

Akcja zaczyna się niedługo po wydarzeniach zamykających fabułę Maga w czerni. Lavinia, okrutna babka Sabiny, spod samego nosa porywa jej siostrę, Maisie. Sabina postanawia ten stan rzeczy odmienić, w czym pomagają jej demoniczny sługa Giguhl i powoli zdobywający jej sympatię mag, Adam Lazarus. Aby akcja ratunkowa się powiodła, cała trójka musi pośredniczyć w pakcie pomiędzy magami i wampirami,...

pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą – i to w dość dosłownym tych słów znaczeniu.

źródło opisu: Wydawnictwo Rebis, 2012

źródło okładki: http://www.rebis.com.pl

Anna | 2019-08-18
Przeczytana: 18 sierpnia 2019

Czy trzecia część cyklu nadal może trzymać w napięciu i pochłonąć czytającego..? Jane Wells udowadnia że tak (nawet pomimo tego że główna bohaterka bywa czasami naprawdę irytująca ;p )...aż zazdroszczę tym, którzy dopiero będą otwierać tą książkę.

Claudin Genowefa | 2017-01-12
Przeczytana: 09 stycznia 2017

"Zielonooki Demon" autorstwa Jaye Wells to trzeci tom trylogii o Sabina Kane. Przyznam że miałam kilka lat przerwy gdy sięgnęłam po kolejny tom i odczułam że jestem teraz starszą osobą, ścieżko było mi się przekonać, ale z ostatnimi stronami dogadałam się z książka. Głowna bohaterka mnie irytowała swoim zachowaniem, ale nie jest to minus książki że główny bohater nie jest idealny, dobry. Z czasem zaczęło mi sie czytać luźno i miło. Jest to idealna książka od której nie wymagamy nic ambitnego tylko miło spędzić czas i coś poczytać by się oderwać od rzeczywistości.

Mam bardzo duże szczęście, że jestem w posiadaniu całej trylogii.
Dzięki temu jestem z akcją na bieżąco, nie muszę sobie niczego przypominać, a trzeba dodać, że akcja toczy się ciągiem i wątki z poprzednich części albo się ze sobą splatają albo łączą.
Dla mnie jako szybko zapominalskiej byłoby niewygodnie czytać każdy tom w odstępstwie kilku miesięcy czy tygodni.
Fajowo więc, że czytam ciągiem :)

W Zielonookim demonie akcja powieści koncentruje się na próbie odbicia bliźniaczej siostry Sabiny, Maisie. Okrutna Lawinia, babka dziewcząt, jednocześnie Dominia alfa w stadzie wampirów porywa Maisie.
Jedyna informacja jaką dysponuje Sabina, Adam i Giguhl jest taka, że Lawinia ukryła Maisie w Nowym Orleanie.
Jak na ironię pomocna okazuje się jedna z Dominii, z którymi Lawinia dzieli władzę, Tanith. Wampirzyca ma dość rządów Lawinii i staje się kolaborantem. Jej wiedza jest jednak pomocna.
Rada Hekate, z królową wróżek na czele postanawia wysłać Adama, Sabinę i oczywiście Giguhla do...

książek: 2022
Magda | 2016-02-22

[ przerwane na rzecz innych]

M_Wolha | 2016-01-24
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Na tej części również się nie zawiodlam. Dużo humoru i podtekstów. Czyta się szybko i lekko.

shira84 | 2016-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2016

Biedna Sabina znowu szuka odpowiedzi i nie może ich znaleźć. Najpierw chcieli ją zabić, później już nie..... o co w tym chodzi. I co zrobic z Adamem...... i jeszcze Maisie porwano. Nie zazdroszcze Sabinie tyle problemów z którymi trzeba sobie poradzić.
Jak każdy tom ten również jest pełen akcji, humoru i uczuć.
Nie jestem zakochana w tej serii, ale lubie ją i z przyjemnością czytam.
Polecam

kurkaEwa | 2015-02-25

Czym dalej, tym co raz gorzej.

Grace Holloway | 2015-02-24
Przeczytana: 2015 rok

Lawinia, okrutna babka Sabiny Kane, porywa jej siostrę. Sabina postanawia odbić Maisie. Aby akcja ratunkowa się powiodła, muszą pośredniczyć w pakcie pomiędzy magami i wampirami, inaczej wszystko diabli wezmą – nie tylko przenośnie... Plan jest trywialny – Sabina musi powstrzymać babkę przed przyzwaniem Kaina, ojca wszystkich wampirów, przy okazji ocalić bliźniaczą siostrę, przestać w nieskończoność opierać się Adamowi i zapobiec wojnie. Zanim jednak zdoła ocalić tych, na których jej najbardziej zależy, musi uratować siebie przed duchami minionych lat.

Dlaczego ocena niższa od dwóch pierwszych tomów? A bo miałam takie wrażenie, że Sabina zamiast skupić się na próbach ratowania siostry ma inne priorytety. Ale kobieta też zmieniła się (nie twierdzę, że to źle). Nie jest już tylko tą zimną, wyrachowaną morderczynią, ale zaczyna doceniać otaczających ją ludzi. Również rozwija się romans pomiędzy nią a Adamem. To co wcześniej było nieśmiałym uczuciem, tutaj staje się jawnym romansem....

Merllyss | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Kocham, kocham, kocham <3

Kasia Zembrowska | 2014-09-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Z wymiany

Najlepsza, dotychczas, część o Sabinie Kane. Wszystkie słowa, które mają znaczenie pozytywne i zaczynają się od „naj” można przypisać tej książce, a ja skłonna jestem nawet powiedzieć, że to najlepsza historia o fantastycznych istotach, jaką poznałam. Jestem naprawdę pod wrażeniem, jak inaczej można przedstawić historię o wampirach, magach, wilkołakach, wróżach i innych takich.

Pełna opinia: http://endlessbooks.blogspot.com/2014/09/105-zielonooki-demon-jaye-wells.html