Dar Wilka

Okładka książki Dar Wilka
Anne Rice Wydawnictwo: Rebis Cykl: Kroniki Wilczego Daru (tom 1) literatura piękna
520 str. 8 godz. 40 min.
Kategoria:
literatura piękna
Cykl:
Kroniki Wilczego Daru (tom 1)
Tytuł oryginału:
The Wolf Gift
Wydawnictwo:
Rebis
Data wydania:
2012-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2012-01-01
Data 1. wydania:
2012-02-09
Liczba stron:
520
Czas czytania
8 godz. 40 min.
Język:
polski
ISBN:
9788375109054
Tłumacz:
Maciej Szymański
Tagi:
miłość intryga tajemnica wilki Anne Rice
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
595 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
409
335

Na półkach:

W wierzeniach pradawnych nacji pojawia się człowiek wilk. Człowiek, który po ukąszeniu przez innego osobnika wilkołaczego gatunku, zamienia się w włochatą, rządną krwi bestię. Wilkołactwo jest częstym motywem pojawiającym się w literaturze. Są to historie, które w mniejszym lub większym stopniu bazują na mitologii, interpretując ją na własny użytek. Czy w tej materii można stworzyć jeszcze coś nowego? Coś zaskakującego i zapadającego w pamięć? Okazuje się, że tak! Tego zadania podjęła się Anne Rice, autorka bestsellerowego „Wywiadu z wampirem”, wynikiem czego jest jej najnowsza powieść zatytułowana „Dar wilka”. Autorce udało się stworzyć spójną i hipnotyzującą opowieść w charakterystycznym dla siebie stylu. Na „Dar wilka” składa się mocny trzon fabuły, sensowne rozwinięcie i trzymające w napięciu zakończenie. Czego chcieć więcej?

Aby tradycji stało się zadość powiem kilka słów o fabule. Głównym bohaterem powieści jest Reuben, nazywany przez najbliższych „cudownym chłopcem”. Trochę to deprymujące dla faceta, robiącego karierę dziennikarską i bądź, co bądź twardo stąpającego po ziemi. Reuben dostaje zlecenie, ma napisać artykuł o wyjątkowej posiadłości, leżącej na skraju puszczy sekwojowej. Będąc pod wrażeniem majestatu domostwa i uroczej właścicielki, rozkoszuje się pobytem w posiadłości. Beztroski weekend kończy się tragedią, a dokładnie krwawą masakrą z udziałem bohaterów. Reuben uchodzi z życiem, ale po ugryzieniu przez dzikie zwierze zaczyna dziać się z nim coś dziwnego. Co, możecie wywnioskować z tytułu książki i mojego wstępu. Ciekawi Was jak na Reubena wpłynie wilczy dar? Czy „nieproszony gość” w postaci drugiej osobowości odmieni jego los? Jaką tajemnicę kryje posiadłość?

Anne Rice panuje nad piórem, całość jest przemyślna i dopracowana pod względem językowym. Czytając odnosi się wrażenie, że „Dar wilka” jest wynikiem natchnienia, a nie ciężkiej pracy autorki. Paradoksalnie było zapewne inaczej, ale dzięki temu mogłam delektować się lekturą. Odnosząc się do wcześniejszych pozycji autorki mogę stwierdzić, że fabuła jest szybsza i bardziej wartka, niż w przypadku cyklu „Kroniki wampirów”, jednak autorka zachowała charakterystyczny styl, skupiający się na opisach scen, w najmniejszych detalach.

Ma pewne zastrzeżenia, co do samej kreacji człowieka wilka. Niektóre sceny trzeba taktować z przymrużeniem oka. Bohater książki potrafił tkwić w przemienionej formie, a przy tym leżeć na łóżku, prowadzić samochód czy korzystać z komputera. Trochę gryzie mi się to z wizją dzikiej osobowości wilkołaka. Z drugiej strony autorce udało się scharakteryzować dualistyczną osobowość człowieka wilka, który z jednej strony kierował się instynktem, a z drugiej działał w granicach moralności. Z resztą autorka pokusiła się o analizę osobowości i dogłębną charakterystykę niemal wszystkich postaci.

Interpretacja Anne Rice zasługuje na uwagę nawet najbardziej wybrednych miłośników gatunku. Polecam!

W wierzeniach pradawnych nacji pojawia się człowiek wilk. Człowiek, który po ukąszeniu przez innego osobnika wilkołaczego gatunku, zamienia się w włochatą, rządną krwi bestię. Wilkołactwo jest częstym motywem pojawiającym się w literaturze. Są to historie, które w mniejszym lub większym stopniu bazują na mitologii, interpretując ją na własny użytek. Czy w tej materii można...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    852
  • Przeczytane
    761
  • Posiadam
    334
  • Teraz czytam
    32
  • Chcę w prezencie
    27
  • Anne Rice
    22
  • Ulubione
    22
  • Fantastyka
    21
  • Fantasy
    12
  • 2013
    11

Cytaty

Więcej
Anne Rice Dar Wilka Zobacz więcej
Anne Rice Dar Wilka Zobacz więcej
Anne Rice Dar Wilka Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także