Dar Wilka

Tłumaczenie: Maciej Szymański
Cykl: Kroniki Wilczego Daru (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
The Wolf Gift
Sherry

Klify nad Pacyfikiem, piękna rezydencja z sekwojową puszczą w tle. Młody reporter otrzymuje zlecenie – ma napisać artykuł o niesamowitej posiadłości. Przypadkowe spotkanie dwojga ludzi i idylliczną noc przerywa brutalna napaść. Mężczyzna zostaje pogryziony przez bestię, której w nieprzeniknionej ciemności nawet nie widzi... Wkrótce ulega przerażającej, ale i dziwnie pociągającej przemianie. Jest zafascynowany nowo nabytą mocą, ale też pełen obaw. W chwili, gdy najmniej się tego spodziewa, znajduje miłość, ale przede wszystkim stara się zgłębić tajemnicę, która odmieniła jego los. Dlaczego i w jaki sposób otrzymał wilczy dar? Reporter wyrusza w trudną, pełną pokus podróż, by poznać swoją nową, dwoistą naturę: człowieka i wilka.

źródło opisu: Rebis, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Krzysztof | 2014-04-18

Dar Wilka to metafizyczna podróż do wnętrza egzystencji nadprzyrodzonej istoty. Anne Rice wraca do dobrze już sobie znanych motywów tym razem zastępując postać wampira istotą innego rodzaju.Jako wielbiciel kilku pierwszych tomów kronik Wampirów byłem ciekaw, jak Pani Rice poradziła sobie z tym tematem i muszę powiedzieć, że całkiem nieźle.

Młody reporter Reuben ma napisać artykuł na zlecenie o pewnej posiadłości, która ma zostać sprzedana. Reuben zakochuje się w tym miejscu, jak również we właścicielce posiadłości. Spędzają chwile pełne romantyzmu i namiętności, które jednak przerywa brutalny atak, w którym kobieta ginie, a Reuben zostaje ugryziony przez potwora.Jego życie zmienia się. Staje się wilkołakiem.

Cała recenzja na moim blogu: http://ksiazkizklimatem.wordpress.com/2014/04/18/anne-rice-dar-wilka/

Iwona | 2014-03-04
Przeczytana: 05 stycznia 2014

O kolejnych powieściach Anne Rice nie da się pisać bez odniesienia do samej autorki, która na przestrzeni lat zmieniała środek ciężkości w swoich utworach podobnie jak we własnym życiu. Dar wilka, tekst otwierający najnowszy cykl Rice, to efekt kolejnej duchowej przemiany.
Anne Rice jest jedną z moich ulubionych autorek i nie potrafię przejść obojętnie koło jej książki. Sama autorka opisuje Dar Wilka jako powrót do gotyckich motywów - starych mrocznych domów, tajemniczej śmierci, obietnicy rodzinnych sekretów i potwora o nadnaturalnych zdolnościach jako bohatera. Znając cykle o wampirach oraz czarownicach Mayfair, wiem czego mogę się spodziewać po ostatniej (wydanej w Polsce) powieści Rice. A sam tytuł nie daje żadnych wątpliwości - tym razem poznajemy historię rodu wilkołaków.

Akcja powieści toczy się w San Francisco w stanie Kalifornia, głównym bohaterem jest dziennikarz - Reuben Giolding - któremu powierzono zadanie opisania starej posiadłości Nideck Piont. Na miejscu poznaje...

Już dawno nie czytałam tak dobrej powieści. Stwierdzam, że coraz bardziej popadam w manię zdobywania i czytania książek pani Rice - ale czemu tu się dziwić, skoro autorka pisze tak porywająco, realistycznie, a w dodatku z takim zapałem, który widoczny jest już od samego początku

Scarlettrose | 2018-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2018

Powrót mojej ukochanej autorki do początków. Tym razem zamiast o wampirach zajęła się wilkołakami.
Jak już pisałam uwielbiam tę autorkę, gdy sięgam po jej książki wiem czego się spodziewać.
Wiem, że na czas danej lektury przeniosę się tam gdzie ona poprowadzi. Czemu? Opisy zawarte w książce dają coś, jakąś magię dzięki której przenoszę się do mrocznych lasów, mogę prawie poczuć ten wiatr we włosach, zimno czy piękno przyrody. Ale to nie wszystko, nie tylko dzięki opisom mogę odczuć dane miejsce, potrafi doskonale oddać odczucia bohatera, jego przerażenie, jego zachwyt życiem, miłość, rozterki itd. Dzięki tej magi możemy wczuć się w rolę głównego bohatera.
Co do samej powieść, Rice nie tylko przedstawia nam historię młodego wilkołaka, młodzieńca zagubionego między swoimi rozterkami ale próbuje stawiać i odpowiadać na ciężkie pytania. Moralność, miłość, Boga czy posiadania duszy, te pytania przewijają się przez całą książkę, nie są one jednak nachalne czy nagminne, po prostu...

kasandra_85 | 2012-11-09
Przeczytana: listopad 2012

zeida | 2013-07-05
Przeczytana: 01 lipca 2013

Bardzo przeciętna książka - im dalej się czyta, tym bardziej mnie rozczarowała. Niby idealny bohater - taki inteligentny, niestety, nagina się jak trzcina na wietrze... Wspaniały- gotów nieść pomoc potrzebującym - no tak, ale jeśli zwierzę dostrzeże- zeżre i cieszy się, że serce ofiary w nim bije i wnętrzności z uczuciem orgazmu pożera... Bo wg niego zwierzę nic nie czuje, nie myśli, nie jest dobre ani złe - (niech autorka zastanowi się , zanim takie słowa napisze).Kobieta- Laura - widzi człowieka - wilka i natychmiast się mu oddaje- żadnych słów nie trzeba, niestety oddaje się mu też po tym, jak hasał po lesie, zżerał, rozpruwając żyły i brzuch zwierzętom, a potem liże Laurę tym jęzorem, kłapie od krwi brudnymi zębiskami, całuje bezustymi wargami, a jak się przebudzi - zlizuje sobie resztki krwi. Sami osądźcie ! Niestety - końcówka - wyznania najstarszego - to już zupełna porażka !! Nie polecam tej książki !!!

zakreconaxxd | 2015-04-16
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone

"Dar wilka" to powieść podobna do "Wywiadu z wampirem" pod tym względem, że pisarka ponownie bada postać fantastyczną, tym razem wilkołaka. Próbuje dotrzeć do jego wnętrza. Powieść ciekawa, ale nie tak fascynująca, jak "Wywiad z wampirem".

Zuela | 2014-07-24

Fenomenalna książka o tym skąd się wzięły wilkołaki i że mogą zabijac ludzi złych i bezwzględnych.Fantastycznie pokazana tęsknota za wolnością,dzikim,nieskrępowanym życiem,tajemnicy.Nie czekajcie-czytajcie!!!!

Roland | 2013-02-17
Przeczytana: 15 lutego 2013

Autorka , która w pojedynkę odmieniła wampiryczny gatunek, tym razem swój niezwykły talent skierowała w stronę legendy o wilkołakach. Znajdziemy tutaj zarówno mroczną historię powstania wilkołaków, jak i też po części historię miłosną. Fabuła jest wciągająca, postaci fascynujące, a styl cóż dodać, perfekcyjny.
Stara dobra Anne Rice z gotycką atmosferą oraz metafizyczną historią
Bez dwóch zdań książka warta i godna przeczytania

atraa | 2013-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Porzucone

Zniesmaczyła mnie ta książka.
Wilkołak w swoim "futrzanym" wcieleniu uprawiający sex z ludzką kobietą?! SERIO?!