Zakochany Dracula

Wydawnictwo: Albatros
Dracula in love
dracula, miłość
literatura piękna

Londyn, rok 1890. Mina Murray, typowa cnotliwa wiktoriańska heroina o różanych policzkach, staje się obiektem pożądania hrabiego Drakuli. Pięciu „obrońców” rusza jej na ratunek, żeby wyrwać ją ze szponów wampira. Taką wersję tej opowieści znamy. Teraz jednak odkrywamy historię spisaną piórem samej Miny, całkowicie odmienną, bo opowiedzianą z kobiecego punktu widzenia. W tej zuchwałej, porywającej powieści nagradzana autorka Karen Essex tchnęła nowe życie w postacie z Drakuli Brama Stokera i odkryła przed czytelnikiem przedziwne erotyczne podteksty oryginalnego dzieła.
Zakochany Drakula swobodnie naśladuje fabułę swojego klasycznego poprzednika, jednak na każdym zakręcie zbacza z wyznaczonej trasy. W rezultacie powstała mroczna, niesamowita i urzekająca opowieść o nieśmiertelnej miłości i opętaniu.

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com

Barbara | 2019-08-28

Wciągająca opowieść

madelain_mp | 2018-11-03

No cóż, temat wampirów nigdy sie nie znudzi. Nowe odsłony ich tajemnic i natury pozwala niejednemu autorowi wbić sie w kanon mody. Autorka jednak spróbowała wejść w kanon klasyki wpisując inny obraz słynnej historii Draculi i Miny. Nowe odkrycie jakże dobrze znanego nam romansu

Rampulstelskin | 2018-04-15
Przeczytana: 15 kwietnia 2018

Mieszane uczucia. spodziewałam się paranormal - romance, więc to, iż okazało się, że opowieść jest czymś więcej, z nieźle zbudowanymi postaciami i rozwiniętą fabułą jest na plus. Natomiast - głupota bohaterki i jej skakanie z kwiatka na kwiatek - irytujące, dłuuuuuugie dochodzenie do sedna - również, no i za dużo zbędnych opisów - całkiem męczące.
Dla kogo? Spodoba się osobą, które czytały Stokera i nie do końca były zachwycone tą opowieścią i jej prostotą. Troszkę feministyczna powieść.
A ja? W sumie sama nie wiem czy mi się podobało.

Kasia1101998 | 2017-06-26

Na pewno jest to inna historia na temat Draculi, niż tą którą każdy tyle razy słyszał, albo oglądał. Ale czy inna znaczy lepsza?
W tym wypadku tak, co jest niewiarygodne. Mimo, iż "Zakochany Dracula" jest naprawdę dobrze napisany mam małe zastrzeżenia. Mianowicie bardzo długo rozwijała się akcja, a najgorsze jest to że i tak do końca nie była pokazana miłość Draculi i Miny. Chodzi mi o to że autorka za długo z tym zwlekała przez co historia ich miłości nie jest zrozumiała. Sądziłam, że autorka bardziej się skupi właśnie na ich miłości, ale i tak jest tutaj więcej pokazane niż w innych opowieściach na temat Draculi.
Spodziewałam się czegoś lepszego, ale i tak się nie zawiodłam. Parę rzeczy bym zmieniła, ale i tak polecam bo w końcu ktoś skupił się na historii kobiety a nie jak zwykle na mężczyznach dla których kobiety to służące.

MałaPisareczka | 2017-06-14
Przeczytana: 02 września 2014

Postać tajemniczego Draculi – krwiożerczego wampira – od lat inspiruje reżyserów, scenarzystów i pisarzy. Tym razem po klasyczną XIX-wieczną historię Brama Stokera sięgnęła amerykańska autorka, Karen Essex, która postanowiła opowiedzieć tę mroczną i mrożącą krew w żyłach opowieść nieco inaczej – kładąc nacisk na emocje i uczucia głównej bohaterki – Miny Murray.

[...]
Zakochany Dracula okazał się dla mnie wyzwaniem, któremu podołałam z satysfakcją. Powieść powinna przypaść do gustu kobietom oraz bardziej wymagającym nastolatkom, znudzonym schematycznymi romansami. W tej książce wielka miłość została ukazana w zupełnie innym świetle. Historia Miny i Draculi jest również miłą odskocznią od dobrodusznych wampirów, jakimi w ostatnich latach uraczył nas rynek literacki.

Pełna recenzja: http://efantastyka.pl/zakochany-dracula-karen-essex

Anna | 2017-06-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Spodziewałam się czegoś dużo lepszego. Byłam bardzo ciekawa innej wersji "Draculi", jednak bardzo się rozczarowałam. Autorka trochę za bardzo pomieszała w powieści. Całość miała swój sens, ale zbyt wiele różni to od oryginału. Momentami byłam aż zdegustowana. Chociaż muszę przyznać, że bardzo podobał mi się pomysł przeżywania "leczenia" w szpitalu psychiatrycznym oraz śledztwo w sprawie przyjaciółki i jej tajemniczej śmierci tam- dobry pomysł na osobną, całkiem inna książkę, ale to jedyny moment, który zasługuje na uznanie. Reszta nie zachwyciła mnie, a zakończenie przynajmniej głupie...

| 2016-08-25
Przeczytana: 30 października 2015

Świetna. Przeczytałam praktycznie jednym tchem. Opisy uniesień czy doznań erotycznych potrafią rozbudzić zmysły.

Raybella | 2016-06-24
Przeczytana: 17 czerwca 2016

Do sięgnięcia po tą książkę zachęcił mnie tytuł (ta miłość do wampirów mnie kiedyś wpędzi do grobu ;))... I tu jest pies pogrzebany.
Myślałam, że autorka przedstawi TĄ SAMĄ historię, tylko że z punktu widzenia Miny. Chciałam po prostu więcej romansu w "Draculi", jednak bez żadnych udziwnień. Niestety w zamian otrzymałam plątaninę, która w takim połączeniu nie ma sensu. Więcej dewastuje niż daje.
Pragnę zwrócić uwagę, że gdyby historia była SAMODZIELNA, bez odwołań do "Draculi", byłaby pewnie dobrą pozycją (a może nawet bardzo dobrą). Szkoda, że autorka wolała tak niecnie wykorzystać "Draculę".
Ogólnie w miarę miło spędziłam czas z "Zakochanym Draculą", więc nie mam aż takiego pola do narzekań. Co nie znaczy, że nadal nie czuję się oszukana.
Zatem, jeśli nie macie żadnej książki w zanadrzu, macie wolny wieczór i "Dracula" to jest dla was nic nie znaczące słowo, to możecie śmiało sięgnąć po tą...

Magdalena T | 2016-05-16
Przeczytana: 31 marca 2016

Książka Karen Essex przyciągnęła mój wzrok okładką. Z obu stron prezentuje się ciekawie – tajemniczo, kobieco, obiecująco, a nawet mrocznie. Więc jak tu sobie odmówić przyjemności obcowania z wampirami? Mój umysł nakierował się na znanego mi z filmu Draculę i chciałam poznać go „osobiście”, a co za tym idzie zakosztować kolejnej przygody. Jednak autorka zaprowadziła mnie w pole… Draculi w Draculi było tak naprawdę niewiele, a jak już się tak konkretniej objawił to dopiero za połową książki. To właśnie tutaj doznałam pewnego zawodu, gdyż liczyłam na więcej wampiryzmu, krwi i tej domieszki miłości, co w połączeniu z opisanym przez autorkę pożądaniem byłoby wręcz idealne. Fabuła jest co prawda mroczna, ciekawa i wciągająca, jednak brakuje jej tego kluczowego elementu. Mam wrażenie, że Dracula jest tutaj tłem, że jest wyobcowany i totalnie niegroźny. Cała oprawa jest natomiast ciekawa. Klimat potęgują opisy pogody, otoczenia, spacerów po cmentarzach, zakładu dla obłąkanych oraz...

Zakręcony Druk | 2016-04-25

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

To jedna z tych powieści, gdzie opis i okładka mówią do ciebie słodkie słowa, a okazują się być wstępem do największego kłamstwa twojego życia. Długo męczyłam się z książką „ Zakochany Dracula ” Karen Essex. Dlaczego ? Miała to być inna wersja „ Draculi ” Brama Stokera pokazana z perspektywy Miny. Jest to postać intrygująca, ponieważ jest rozdarta między obecną miłością do narzeczonego, a miłością trwającą od wielu wcieleń. Jednak muszę powiedzieć szczerze, że to co pani Essex ukazała jest niepojętą kpiną z kultowej postaci.

Rozpoczynamy poznaniem Miny, jej tajemniczych snów i kolejno zagłębiamy się w przygody, które na każdym zakręcie zbaczają z klasycznej historii Stokera. Pani Essex na siłę chcę nam pokazać, jak bardzo denerwuje ją stan polityczny kobiet owych czasów. Takie były realia i pani Essex powinna zastanowić się nad tym czy gdyby nie tamte czasy, to jak by się ukształtowała nasza obecna rzeczywistość pełna równouprawnienia.

Cała historia skupia się wokół problemów...